Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Rossz levegőszűrőt rendeltem?

Rossz levegőszűrőt rendeltem?

Figyelt kérdés

Adott egy Renault Thalia 2001-es 1.4 8v. Rendeltem az autoalkatreszonline24.hu-n egy levegőszűrőt, mert cserére szorult már. Eredetileg kör levegőszűrő volt benne, de amit rendeltem az hasáb alakú. Most én vagyok hülye, hogy nem tudom betenni, vagy tényleg rosszat rendeltem?

A weboldalon ki kellett választani az autót, úgyhogy nem vagyok benne biztos, hogy én vagyok a hibás. A szűrő típusa: Mahle LX 773

Linkelek képeket, hátha csak én vagyok béna.

[link]

[link]

[link]

[link]



2015. dec. 16. 14:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Kör meg a hasáb nem ugyan az.
2015. dec. 16. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

A képek alapján neked a kör alalkú kell, a hasáb formájú nem jó az autódhoz.

Az évjárat, motorkód stimmel ott, ahol kiválasztottad a weben? Mert ha igen, akkor ők küldtek nem megfelelőt.

2015. dec. 16. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Minden stimmel, viszont nekem kell állni a visszaküldést és Németországba gondolom nem két fillér.
2015. dec. 16. 15:59
 4/11 anonim ***** válasza:
Rákerestem én is. Érdekes, ezek szerint két féle van.
2015. dec. 16. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Hát ezt benézted, ne küldözgessél semmit sehova, rendelj egy kör alakút. Pl. itt, ezt: [link]
2015. dec. 16. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Nem nagyon értek ezekhez, de ezt még én is látom, hogy nem jó. Ne is erőltesd, azt tudod tenni, hogy ha olcsón akarsz kijönni ebből a buliból, dobd fel Jófogásra vagy ilyesmire és az árából vegyél megbízhatóbb helyről másik légszűrőt.
2015. dec. 16. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Érdekes az az olajfelverődés ott balra csík alakban. Nem ereszt a főtengelyszimering? Mintha a hosszbordás szíj szórná szét.
2015. dec. 16. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, én is arra gondoltam, hogy meghirdetem, hátha valakinek pont ilyen kell.

Az az olajfelverődés inkább a hűtőfolyadék, ugyanis most lett kicserélve a radiátor a kocsiban, mert folyt és belülről már szinte alig lehetett kilátni olyan olajos volt az ablak. Miután hazahoztuk a kocsit azóta jön belőle itt ott a hűtőfolyadék, visszavittük a szerelő szerint a vízpumpa. Érdekes módon a szerelő szerint ennek semmi köze a frissen ő általa kicserélt szivárgó radiátorhoz.

2015. dec. 16. 18:42
 9/11 anonim ***** válasza:
Amit kaptál az pollen szűrő. Rossz alkatrészt rendeltél. Te ronthattad el szerintem.
2015. dec. 16. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Nem a kérdező rontotta el. Legalábbis nem egyértelmű abban a webáruházban, hogy a "levegőszűrőn" az utastér levegőszűrőre (vagyis a pollenszűrőr) vagy a motor levegőszűrőjére gondolnak.

Ha viszont ez a hasáb forna tényleg a pollenszűrő, akkor nincs semmi baj, nincs fölösleges az autóhoz nem használható alkatrész. Ki lehet cserélni a pollenszűrőt is. Vagy ha most volt cserélve, akkor a következő cserekor nem kell majd megvenni. Egy levegőszűrőt a motorba meg kell venni valahol.

2015. dec. 17. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!