Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Trabant, mint közlekedési...

Trabant, mint közlekedési eszköz. Mennyire fenntartható manapság?

Figyelt kérdés
Nekem gyerekkori álmom a Trabi és most szeretném valóra váltani. Elsősorban négyüteműben gondolkozom, mert ha jól tudom, a kétüteműre, ha átiratom a saját nevemre, már a szigorított károsanyag-kibocsátási határértékek vonatkoznak műszaki vizsgán, amihez katalizátort kell beszereltetni. Az pedig költséges, nem beszélve arról hogy hamar tönkremegy s még a motornak sem tesz jót. A Trabant tulajdonosokat kérdezném: alkatrész-utánpótlás van -e még ehhez a legendás autóhoz? Mennyire borsos áron lehet hozzá jutni az esetleg szükséges darabokhoz? Én napi 10-20 km-t mennék a kis négykerekűvel, ha egyszer találok olyat, ami nem lepusztult de nem is horror áron van.
2015. dec. 16. 19:08
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:

:D


Ha komolyan kerded: :DDD

2015. dec. 16. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:

A Trabant közlekedési eszköznek nem jó. Hobbiautónak való a két- és négyütemű is. Ha tényleg arra kell, hogy napi 10-20 km-t ingázz vele munkába, iskolába, boltba és nem fér bele, hogy fél órával később érj be, mert indulás helyett karbit takarítasz, akkor nem megfelelő a Trabi. Léteznek kicsi, olcsó szívó benzinmotoros autók a '90-es évek végéről és a 2000-es évek elejéről, azok tudják ezt.

A Trabant akkor jó, ha csak saját szórakozásodra hajtod. A kétütemű reménytelenül gyenge, lassú és hangos, borzasztó kényelmetlen, de aki fogékony rá, annak mosolyra húzza a száját. A négyütemű már valamivel gyorsabb, van fűtése, bár az úttartása ennek is pocsék. Cserében a típusspecifikus alkatrészek nehezen beszerezhetőek: rövid ideig, kis darabszámban készült és a keletnémet mérnökök épp csak annyit reszeltek a VW-hajtásláncon, hogy ne legyen minden elem csereszabatos. Kétüteműhöz könnyebb alkatrészt szerezni: van méretpontatlan, beszerelhetetlen és magától széthulló utángyártott, illetve rémesen lefingott, kétes élettartamú bontott. Ja, meg gyári is, olyan összegért, amit egy Trabantra nem nagyon szánsz rá jó szívvel.

2015. dec. 16. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
69%

Ha raksz bele Angel eyes fényszórót még gizdázni is tudsz vele:


https://www.youtube.com/watch?v=qc0KB8wbtIY

2015. dec. 16. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:

Én is gondolkoztam már trabiban,faternak volt valamikor hozzá se kellett nyúlni abban nőttem fel de a benzint kevergetni 2T-vel mamár költségesebb sport ráadásul a kis 600 as motorja megissza a 9-10 lityót lábujjhegyen. Hobbiautónak tartanék egyet ha lenne rá időm vennék egy patent trabit hozzá pedig egyet alkatrésznek,vidéken televannak a sufnik eredeti pótalkatrészekkel is nemkell az utángyártott szart beleeröltetni.

De nem dumállak le róla,nagykirály leszel egy szép trabival:)

2015. dec. 16. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
Ha értesz a szereléshez és vállalod a rengeteg hátrányát a Trabinak,akkor el lehet vele járogatni. Nem ésszerű választás,de ha ez a szerelem akkor nincs mit tenni. Napi 10-20 km az nem sok,sokáig kitart majd a kocsi.
2015. dec. 16. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
azt a ku**a élet az a videó ahogy a dzsoggingos eszi a csipszet a trabin, az élet királyai ba*meg :D :D :D
2015. dec. 16. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
0%
Trabantot napi használatra?Büntetés az autónak meg a tulajnak is!
2015. dec. 16. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
95%

Az ilyen "büntetős" majmoknak végképp felesleges elmagyarázni,mi is jelentette valójában az igazi autózás élményét szitiszervó klíma és herefűtés nélkül- a régi szép időkben...

Ezek már beleszülettek a 21.század eldobható vackaiba.

Nyomd be a tempomatot,a gyerekek nézzék a közösségi oldalt a táj helyett,és ha nem működik a kétzónás klíma akkor pánikszerűen irány a szervíz mert így soha nemfogsz megfázni nyáron.

2015. dec. 16. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
0%
Úgy látom nem sikerült értelmezned amit írtam!Mondjuk 2 agysejttel nyilván nehéz is az ilyen!
2015. dec. 16. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
89%

Jah erre a többszörösen összetett mondatra gondoltál,amit sikerült magadból kiizzadni? XD

Az egyik agysejtem csak ezt "értelmezte",a másikkal válaszoltam XD

2015. dec. 16. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!