Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Az utólagosan beépített...

Az utólagosan beépített kormánytekerő gomb-ért szólhat a rendőr?

Figyelt kérdés

[link]


[link]



2015. dec. 20. 20:32
1 2
 1/13 SándorÚr ***** válasza:
ha, jól értelmeztem a használati utasítást akkor személy autóban nem szabad, de én abban is használtam, csak műszakikor levettem.tgk-ban viszont teljesen legális
2015. dec. 20. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

én is személyautóban használnám, szervóval, korábban valahol halottam hogy képes eltörni az ember csuklóját ez igaz? (gyanítom hogy a szóbeszéd szervó nélküli autókról szól)

Mennyire praktikus / kényelmes?

2015. dec. 20. 21:12
 3/13 anonim ***** válasza:
Szervós személyautóban elképzelhetetlennek tartom, hogy ennek bármi haszna legyen...
2015. dec. 20. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Amikor a szervós autóval megyek szinte egy újjal tekerem a kormányt.. nem nagyon értem mi haszna lehet, szerintem nem szól a rendőr, bár egy karambolnál azért átrendezni a sofőr arcát az ilyen, én minden esetre lebeszélnélek róla....
2015. dec. 20. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Nem tudok olyan személyautóról, amelyik szerelt kormánygombbal jön ki a gyárból azt tehát utólag szerelik fel.

A kormánytekerő gomb lényege, hogy egy kézzel is kormányozható az autó, kanyarban is megfelelő mértékig, gond nélkül tekerhető a kormány.

Felszerelése nem engedélyköteles, sőt vannak olyanok, akiknek kötelezően előírják a használatát.

Az hülyeség, hogy eltöri a csuklódat, a lényege, hogy a gomb lazán forog a tengelyen, a kéz, a csukó egyik állásban sem feszül (ezért lehet gond nélkül a kanyarban is fél kézzel kormányozni) - ehhez persze kell a szervó is.

2015. dec. 20. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 vatafak ***** válasza:
Balesetnél nem csak eltörheti a csuklódat hanem ha nem vagy bekötve és vagy nem működik az övfeszítő úgy beleállhat a mellkasodba hogy csuda...
2015. dec. 21. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Ezt a kormánytekerő gombot a nagy kamionokra találták ki, ott sem mindegy, milyen síkban áll a kormány, és milyen átmérőjű..azoknak segített sokat, akik rengeteget tolattak szűk helyeken nyergessel...


személyautón próbáltam, de zavaró volt, semmi értelme.

a kamionon (egy darabig)élveztem...

2015. dec. 21. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 egySanyi ***** válasza:
Autóba biztos nem használnám, de a targoncákon szinte kötelező mert ott egyik kézzel kormányozunk másikkal meg kezeljük a gombokat, karokat.
2015. dec. 21. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 Karesz855 válasza:
Nem csak hasznos, de kényelmes is. Azt nem tudom, hogy büntetik e. Én taxisként használom személyautóban. Annak jó, aki egy kézzel szeret vezetni. Néha ha ízzad a tenyered, megcsúszik a kormányon, de ezekkel biztos fogásod lesz. Tök mindegy, hogy szervós e vagy sem. Ha hirtelen kell megfordulnod egy forgalmasabb helyen, gyorsabban tekered vele a kormányt mint hagyományosan. Én csak ajánlani tudom
2017. jan. 20. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:

Utolsónál a pont...

Kényelmes és hasznos!

Városi parkolásnál aranyat ér...-mikor épp csak beférsz valahova (picielőrepicihátrapicielőre.....-ismerős,ugye?)

Hagyjuk a hülyeséget...-balestnél ott a légzsák!!

2018. nov. 10. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!