Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ez a felszerelés már élvezhető...

Ez a felszerelés már élvezhető zenehallgatást eredményez?

Figyelt kérdés

Pioneer mvh-180 fejegység és 4db Pioneer TS-G 1731I hangszóró az ajtókba. Mindkét ajtómba 2-2 17cm-es hangszóró volt de az előző tulaj mikor vettem autót , kiszerelte. Később szeretnék egy mélyládát is de arra jelenleg nincs pénzem. Így is lenne már egy alap basszus ?


Választ előre is köszönöm


2015. dec. 24. 22:40
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Havernak mvh180 van és szerintem nagyon jó fej, viszont +10e ért kapni BT -s fejeket ami sokkal kényelmesebb a telefonálás miatt!

10eft nem pénz, nézd csak meg mennyit tankol a kocsiba!

Szerintem a Pioneer és Alpine fejegységei voltak a legjobbak tavaly karácsonykor, mikor én vásároltam.

Az alpinera esett a választásom, mert parametrikus az EQ benne viszont sok apróságban meg a pio jobb.


Én akkor sok autohifi üzletet végigjártam ahol kipróbálhatóak voltak a fejek!


Pioneer TS-G 1731I az nagyon a legalja, ha most nincs semmi hangszoród akkor inkább vegyél csak 1pár komolyabbat, mint 2pár gagyit és a fadert huzd ki frontra!


Amíg nem volt mélyládám addig egész jól betudtam az alpine parametrikus eq jával állítani, hogy legyen mély is, de csodákat nem lehet várni, maximum a füledet vered át.


Ég és föld mélyládával és nélküle, pedig elég kicsi ládám van(pioneer ts-wx205), ládával egyből másképp is állítotam be az EQ -t.


Esetleg, ha mindenképp mélyládát szeretnél addig amíg csak 1pár hangszorót veszel mehetne a másik két végfokról meg a mélyláda. Itt az a gond, ha olyan a fejegység, hogy nem tudod beállítani a 2végfok csak mély és a másik két végfok meg vágja ki a mélyt akkor kell építened egy magasvágó áramkört az 1pár hangszoró elé, ideglenesen egy tekercs és kondi is megteszi, neten találsz méretezéseket. Ezzel nem fogod a nagyon mély hangokat kiküldeni az első pár hangszoróra.


Mennyi pénzt szánsz most hifire?

Én a komplett hifi cuccot összehoztam kb. 43ből!

27volt az alpine ute072bt fej újban és használtan 8ért ts-wx205 láda és gm1200 erőlködő 8ért, kábelem meg volt itthon. Szerencsémre a gyári nokia hangsugárzók mind megvolt és hibátlan állapotban meg nagyon jó minőségűek.


Alpine SPG-17C2 20 alatt megkapható és jól szól, ami a gond, hogy ugye egybe van a magassal, SPG-17CS a hangváltós külön szett de ez közel 30e :(

Ha nemlesz a kocsidban füled közelében magas akkor alul lévő magasból SEMMIT se fogsz hallani, értelmetlen az ajtóba lentre magast szerelni. A külön szettnél megtudod oldani, hogy a közép az ajtóban de a magas az Aoszlop környékén(műszerfalnál).

2015. dec. 24. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Huh.. :D köszi a bő infót.Hát egyenlőre max 35-40 körül tervezek hifit de az a baj h kábelen kívül semmi sincs a kocsiba.. Tehát láda nélkül nem lesz egy alap basszus mint amit tegyük fel egy 2.1-es 15 ezres értékű pc hangszoró adna ?
2015. dec. 24. 23:12
 3/14 anonim ***** válasza:

Közben ránéztem naprakész árakra neten és a JBL GX-600C szett sok boltban 23-24eFt körül megkapható!

Oké picit több, mint 2pár TS-G 1731I, de itt legalább a magast külön kapod, van hangváltó(nem kell építgetni), és a 92dB érzékenység nem csak papírforma, nagyon szépen brutálul szól élőben!

1pár ilyen JBL és egy pio vagy alpine fej (17-20körül bt nélkül, és 27-30körül BT vel) így kijössz kb. 40-50 körül és ha lesz majd felesleges 15eFt akkor abból egy használt mélyláda+erőlködő. kábelek nélkül ez így is kb. 55-70 ami nem sok, mert 100 alatt élvezhető hangot nehéz kihozni!


Ha mélyládát vásásrolsz akkor érdemes megnézni van e belőle aktiv és ott hány amperos a bizti ebből tudhatod a gyártó mennyit hazudik és erősítő vásárlásánál is a biztit nézd meg, hiába írnak rá 9999999wattot ha 8amperos a bizti!

15ampernál is 15*14=210watt a max DC bemenő ami mondjuk 50% hatásfoknál 105watt kimenő, tehát 15A alatti erőlködő az nem nagy szó.

2015. dec. 24. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

"Tehát láda nélkül nem lesz egy alap basszus mint amit tegyük fel egy 2.1-es 15 ezres értékű pc hangszoró adna ?"


Annyi lesz, sőt még akár több is :)


Ugye a 15ezres pc hangszorok 99% 10cm átmérőjűek és ott is hasonló végfok ic van benne, mint a fejegységekben.

Áltlaában ezek a hibrid 4X15watt -t torzitás nélkül tudó IC -s végfokok a közkedveltek, aztán ráhazudnak 4X45wattot, közben a fejegységen 8amperos a bizti....


Menj el olan helyre ahol meghallgathatod a hangszorókat, pl. nagyobb mediamarkt, autohifi üzlet, stb.

Fontos, hogy ugyan arról a zene forrásról váltogass át a másmás hangszorókra és több zenénél is nézd meg!

Ha lehet vigyél magaddal zenét USB pendriven! Vagy ha BT s a fejegység akkor okostelefonon....

2015. dec. 24. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

JBL GX-600C elég jónak tűnik :D


Nekem megfelel a bt nélküli fejegység meg akkor ez a hangszóró szett, kb félév múlva költök majd kicsit többet rá :D Köszönöm szépen az infót :)

2015. dec. 24. 23:21
 6/14 anonim ***** válasza:

Amin még sporolhatsz, hogy most veszel haveri körben 2-3e ért valami egyszerű fejegységet ami szépen szól de használt és sokat nem tud.

Haverom 5e ért nembirta eladni az alig használt mp3 cd -s fejegységét, most fogsz 5db írható lemezt 5X99Ft ért és azért azon pár óra mp3 elfér addig....

Hozzá teszem a maga korában elég komoly fej volt, nem egy mnc vagy sal.

2015. dec. 24. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

"Nekem megfelel a bt nélküli fejegység"

Oké csak mikor M0 -n a belsőben mész 2kilóval és csörög a telefonod a BT -s fejen csak megnyomod és már beszélgetsz is.

Ez nekem +10e -t megért, mert 10e -ből kb. 250km -t teszek meg.


Haverom is az MVH180 -t tavaly karikor vette és azóta gond nélkül megy neki!

A bt neki se volt szempont, azért vette ő is azt inkább.

2015. dec. 24. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
JBL GX-600C hangszoróval meg majd később beszerzek egy olcsóbb mélyládát akkor már elfogadható basszus lesz a kocsiba ? :D Nem célom utcára dübörögtetni a zenét , csak közepes hangerőn :)
2015. dec. 24. 23:28
 9/14 dirtboy ***** válasza:
Vanaki számára biztos élvezetes lehet ez is de nagyon fapados rendszer lesz.
2015. dec. 24. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Kinek mi az élvezhető :)


Van akinek egy kazettás tekerős videoton is élvezhető volt a trabantban 6voltról :)


Te tudod neked hol a minimum szint!

2015. dec. 24. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!