Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 5 millióért milyen sportos...

5 millióért milyen sportos kocsit lenne érdemes venni?

Figyelt kérdés
Nem érdekel hogy van 1 millióért 200 lóerős 2 tonnás bmw. Olcsón fenntartható, és viszonylag erős autót szeretnék. Olyat ami új, vagy amiben max 50 ezer kilométer van és 3-4 éves esetleg. Nem kell hogy 5 litert fogyasszon, de ne is járjak állandóan a benzinkútra, és az alkatrészek se legyenek hozzá túl drágák. Most egyébként az új sport swift vonz a legjobban 4,2 millióért. Tud 136 lóerőt, teljesen új és eljárok vele 9-10 literből akkor is ha kiveszem a gázpedál alól a tojást.
2016. jan. 3. 23:43
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
57%

"meg a turbo motor se hiszem hogy kibír mondjuk 150 ezer kilométernél többet, azután motorgenerál."


Van két db twin-turbo benzinesem, mindkettő 1999-es és még mennek. Nem hullnak szét a feltöltött motorok 150 000-nél, ettől nem kell félni.

Nos igen, tényleg más egy ilyenben az élmény, mint egy Swiftben. És ahogy írtad a fenntartási költség is több, de azért nem kell kétségbe esni ezektől.


"Faék" turbóbenzines motorok, ezekben semmi űrbéli technika nincs. Gyakorlatilag egy két szenzort és plusz szelepet meg a turbót leszámítva ugyanaz, min egy szívó motor.


A Swift vígan elmegy 200k km-t, hidd el ezek is. Vannak gyártók aki már már tradicionálisan turbómotorokat építenek 25 éve, pl Volvo. Semmi gond nincs a feltöltött benzinmotorokkal.


Az viszont igaz, hogy a nagyobb teljesítmény miatt pár alkatrész nagyobb és e miatt drágább is. Egy vezérlés, szűrők, olajak biztosan többe kerülnek ezekhez az autókhoz, tehát maga a tervezett alapkarbantartás is picit többe kerül, de ugye valamit valamiért.


Ha ez a teljesítmény neked már sok, akkor maradhatsz a szívó vonalon, az új Civicből is van valami 200 lóerő körüli szívó benzines, meg szerintem más is gyárt hasonlót, de hirtelen ezeket találtam, amikben azért powa is akad.


Ha már a tartósságon aggódsz akkor azért abba is gondolj bele, hogy ezek 50-60% gázon tudják azt, amit egy Swift sport ha a padlólemezt kitaposod a motortérbe. Ha nyomni is szeretnéd akkor nem kizárt, hogy hosszú távon a kevesebb lesz a több.

2016. jan. 6. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 Uveges adam válasza:
29%
Clio rs,vagy polo gt 4millàtol màr vannak,70-80ezer kilómétertől,vagy akàr Golf 6gti,feltéve ha a súlyadó és a biztosítàs nem szàmít😀
2016. jan. 9. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 A kérdező kommentje:

Nem tudom a 21-est miért kellett lepontozni. Korrekten leírja a tapasztalatait és mindenki piros kezet nyom. Bezzeg a két szavas mondatokra meg mindenki zöld kezet nyom. Sok gyökér...

Én is tapasztaltam már hogy leírom a tapasztalataimat, jó hosszan és részletesen, erre meg mindenki lepontozza. 21-es köszi, meggyőző volt amit írtál. Csak az a baj hogy minél jobban kutakodok, annál bizonytalanabbá válok... A sport swift biztosan jó meg minden, csak "gyenge", egy köztes megoldás a sima és a sport kocsik között. Nem tudom miért nem tudnak olcsó pl. a Suzukinál vagy más gyáraknál olcsón nagy teljesítményű autót gyártani.

2016. jan. 9. 13:41
 24/27 anonim ***** válasza:
Egyébként a Sport Swift sincs már 5 millió alatt.
2016. jan. 9. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 A kérdező kommentje:
2016. jan. 9. 17:24
 26/27 anonim ***** válasza:

Teljesen jl írtad, a Swift Sport az egy köztes megoldás a sima és a sportautók között. Ugyanez igaz azokra is amiket én linkeltem. Az igazi sportkocsik valahol a Subaru BRZ, Toyota GT86, Mazda MX5 vonalon kezdődnek aztán határ a csillagos ég.


Mondjuk ha bátor vagy:

[link]


:D

2016. jan. 9. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 A kérdező kommentje:
Ez a Toyota nagyon tetszik. Miért kell hozzá bátornak lennem?
2016. jan. 9. 21:26
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!