Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Indítás után kékes füst 1-2...

Indítás után kékes füst 1-2 másodpercig mennyire normális?

Figyelt kérdés

Eddig nem csinálta, de ma megfigyeltem, hogy ha beindítják az autóm, először eltellik 2-3 másodperc semmi füst, semmi gőz, aztán megjelenik ez a kékes füst 1-2 másodpercig, aztán véget ér és fehér gőzt nyom ki a kipufogó, aztán ha bemelegszik akkor semmi.

de eddig nem csinálta ezt a kékes füstöt. lehet nem jó az olaj? ha a motor nem kopott akkor az olajtól csinálhatja?


2016. jan. 4. 10:37
 1/9 A kérdező kommentje:
illetve amire még gondoltam, hogy 95-ös benzin van az autóban, és az kevés neki, ezért megpróbálja magasabb oktánszámmal, de azt nem úgy égeti el, ezért kell neki az az 1-2 másodperc amíg rááll a kisebb benzinre az autó motorvezérlője?
2016. jan. 4. 10:39
 2/9 anonim ***** válasza:

A benzinnek nincs köze hozzá,a kékes füst mindig elégő olajat jelez.Vagy szelepszár szimering lesz,vagy meg kellene próbálni

a következő oajcsrénél sűrűbb olajat.

2016. jan. 4. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
0w30 helyett 5w40 jó?
2016. jan. 4. 12:47
 4/9 anonim ***** válasza:
Nem tudjuk milyen autó, de gyanítom, hogy nem 2-3 éves autóról van szó, úgyhogy az 5w30 mindenképpen jobb választás lenne, ezek a 0w-s olajak inkább a nagyon modern motorokba valók. Ha csak 1-2 mp-ig füstöl, akkor még nincs nagy baj, de semmiképpen sem jó előjel.
2016. jan. 4. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
az a gond az 5w30-al, hogy szeretek nagy sebességgel közlekedni, és félek, hogy nyáron ha 35-40 fok van, plusz sztrádán elérem a 200-as utazótempót, akkor kevés lesz a melegoldali viszkozitása.
2016. jan. 4. 13:11
 6/9 A kérdező kommentje:

meg az az igazság, hogy nem tudom pontosan mi van benne, mert nemrég vettem az autót, és azt írja a computer, hogy még van olajcseréig 3000 km de mióta megvettem még nem cseréltettem le.

de hiszek az eladónak természetesen, csak sose tudni.

meg elvileg szólnia kell, ha az olaj minősége nem jó, de ebben nem vagyok biztos.

2016. jan. 4. 13:20
 7/9 anonim ***** válasza:
2-esnek igaza van, kivéve a sűrű olaj alkalmazását. Azt nem javaslom, max tüneti kezelés csak.
2016. jan. 4. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

"Eddig nem csinálta"


-16 fok van éjjel kiköpi a ledermedt olajat.

Ha nem eszi neváltoztass semmin,mert több kárt okoznál vele mint hasznot.

2016. jan. 4. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Nem eszi.

Az igazsághoz hozzátartozik, hogy 3 napja áll, ma reggel lett beindítva, én is gondoltam rá, hogy ledermedt kicsit.

Mert a kipufogó is szép tiszta, nem kormos.

2016. jan. 4. 14:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!