Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mitől "kúszik" az autóm...

Mitől "kúszik" az autóm jobbra-balra?

Figyelt kérdés

Azt vettem észre, hogy nem stabil a kormányzás, nedves, havas úton nem tudom egyenesen tartani az autót, enyhén "kúszik" az autó jobbra aztán balra.


Elvittem szerelőhöz, átnézte a kormányművet, a lengéscsillapítókat meg hátul a szilenteket kicserélte. Elkért 40ezer forintot és a probléma tobávvra sem oldódott meg :(


Mi lehet a baja? Kérlek segítsetek



2016. jan. 5. 20:54
1 2
 11/11 veterán vas ***** válasza:
Ha van korábbról egy komolyabb tekeredés a kasztniban, akkor az mindent megmagyaráz. Ha jók az útviszonyok, akkor "csak" a gumi kopik egy kicsivel gyorsabban az átlagosnál. Azt szinte észre sem veszed. Viszont ha nedves -akár esős akár havas- hamarabb el tud kúszni a futómű. Egy bemérés nem ártana. Nem csak a szokásos "ránézek az összetartásra" jellegű gyógypillantás, hanem egy teljes első-hátsó futómű mérés, esetleg a kasztni mérési pontjainak ellenőrzése is. Sajnos ettől nem javul meg, de legalább fogod tudni az okát.
2016. jan. 6. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!