Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 1.9 tdi-ből a 90 lovas (1z),...

1.9 tdi-ből a 90 lovas (1z), és a 110 lovas (afn) motorok szerkezeti átalakítás nélkül, csak chiptuninggal hány lóerős teljesítményre képesek, úgy hogy a változtatás még ne csökkentse az élettartamot?

Figyelt kérdés

2016. jan. 8. 08:16
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
50%

Nem ez volt a kérdés, de a forgatónyomaték javulás fontosabb mint a teljesítmény javulás, hacsak valaki nem a végsebesség közelében akarja az autót állandóan használni.

A menetdinamika, gázreakció nagyban növelhető mindkét motoron. 17 év tapasztalata azt mutatja, hogy egy túlhúzott motor is lehet tartós, ha a szervizek be vannak tarta, jó az üzemanyag, kenőolaj, stb. Pillanatnyi nagyobb túlterheléseket is túlél a turbó, így a gyári csúcsokkal +50-80 NM és 20-40 LE bármikor kihozható. Más kérdés, hogy ha állandóan padlózzák az autót egy ilyen mértékű beállítás mellett, akkor nem lesz hosszú életű, ezért ez nem javasolt.

2016. febr. 2. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
64%
11. válaszoló. Valóban eltértem a kérdéstől...Offf. Tök jó. De ahogy látom te sem a kérdésre válaszoltál,mivel a kérdező nem a nyomatékra volt kíváncsi (amúgy kitértem én is a nyomatékra), ha elolvasod a kérdést figyelmesen. De azért azt az autót megnézném amit bütykölgetsz és csak a "forgatónyomaték javulás" tapasztalható pl 90le és 500Nm. Ha nincs lóerő csak nyomatékod akkor kb 2500 ford./percig használhatod vagyis nagyon jól fog menni az autód 110km/h-ig. Kíváncsi vagyok, hogy ilyen autóval hogyan előzöl ki egy kocsisort aminél nem fontos a lóerő csak a nyomaték. Az, hogy teljesítmény javulás ....nem tudom mit jelent számodra, de nálam arányosan növekszik a lóerő a nyomatékkal, amit ha elméletben összegyúrunk, na az maga az autó teljesítménye.
2016. márc. 14. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!