Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Az igaz ha pl:autópályán...

Az igaz ha pl:autópályán megyek 150-el és visszaváltok egyesbe baja lessz a motornak?

Figyelt kérdés
2016. jan. 8. 11:06
 1/10 anonim ***** válasza:
84%
150-es tempónál nem tudsz visszakapcsolni 1. fokozatba. Vagy hagyod szépen kigurulni az autót addig, hogy a szinkron be tudja kapcsolni a fokozatot, vagy ha erőlteted, ledarálod a fogakat a fogaskerekekről.
2016. jan. 8. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Értem , akkor nemis lehet?

Egyik ismerösöm mondta multkor ,h akkor tönkre megy , csak kiváncsi voltam igaz e ! :)

2016. jan. 8. 11:10
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, két verzió van, vagy a váltó vagy a motor.


Vagy a váltóban darálódik be pár fogaskerék, vagy a motor fordulatszáma ugrik meg szépen, aminek általában az a vége, hogy kikönyököl, de legalábbis sérülés borítékolható.

2016. jan. 8. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Autótól függ, hogy össze lehet-e hozni a dolgot.


Amúgy még az állítólag című műsorban is foglalkoztak hasonló témával, ott azt próbálgatták mi van ha hátramenetet kapcsolnak.


Csak nem tudom melyik évad hányadik része pontosan.

2016. jan. 8. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
70%

De ez hogy jutott egyáltalán eszedbe? :D

Én egyszer hátramenetbe kapcsoltam, mert a másik autómon ott volt a 6. sebesség, ahol ebben a hátramenet, és megszokásból akartam már 6-ba tenni. Rántott egyet, mintha ráfékeztem volna, aztán gyorsan kapcsoltam. Semmi gond nem lett :)

2016. jan. 8. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Az öreg, de jóállapotú, háromsebességes automata omegámat adtam el egy havernak, aki a feleségének vette ajándékba..gyönyörű volt a belseje, halkan gurult, észrevétlenül váltott(csak baromi sokat fogyasztott) ...

a neje még soha nem vezetett automatát, gondolta ezen a vason majd belejön, aztán kap egy újat.

A legenda szerint a második napon történt az eset...már százharminccal mehetett az autópályán, , amikor visszatolta manuálisan kettesbe...a hölgy telefonált, és nem figyelt oda, rutinból váltott( azt hitte, kézit vezet).....szét is szállt az öreg, még nem reteszelhető váltó...valamiért a motort is javítani kellett....


A mai váltókkal ezt már nem lehet megcsinálni..nem engedi az elektronika.

2016. jan. 8. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudsz.

Próbáld meg, húzasd ki 1-esben leszabályozásig a motort. Fog menni 50-nel max. Ezért lehetetlen hogy 150-ben 1-esben legyen az autó.

2016. jan. 8. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Ezt lehetetlen kivitelezni, ha meg erőből betolod 1-be 150-nél akkor ledarálja a fogaskereket, mint a huzat.
2016. jan. 8. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat ! :)
2016. jan. 8. 18:37
 10/10 anonim ***** válasza:
Nem minden autóban lehetetlen, csak ahhoz hogy valaki összehozza a véletlen nem elég. :D
2016. jan. 8. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!