Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Van értelme ezzel foglalkozni?

Van értelme ezzel foglalkozni?

Figyelt kérdés

Január első hetében autóbalesetet okoztam.

A havas-csúszós úton, a megengedett sebességgel mentem, de megcsúszott az autóm, és frontálisan ütköztem.

Egy ember sérült könnyebben.

Mint utólag kiderült, az autóm gumiabroncsai több mint 10 évesek voltak, de a bordázatuk 6 mm, viszont én ezeket novemberben rakattam fel, a gumis azt mondta,hogy jók ezek, a korukat nem mondta el, én pedig nem értek ehhez.

Szinte újként adta el, rendes árat fizettem érte.

Egyáltalán nem tűnt repedezettnek, egy raktárban állt, laikusként én nem tudtam megállapítani,hogy jók e.

A rendőrség csinált fotókat a gumijaimról.


2016. jan. 15. 18:03
 1/6 anonim ***** válasza:
59%

"A havas-csúszós úton, a megengedett sebességgel mentem, " engem mindig ez csesz fel, banyek! Nem a megengedett sebességgel kell menni hanem a útviszonyokhoz megfelelően kell haladni, a te fajtád miatt nem merek menni télen, azt hiszitek ha van a kocsiba esp,meg abs meg minden 3 betűs cucc nem lesz bajotok. Tévedés! Ha csúszik a út a jóisten nem állít meg ha megcsúszol. Inkább örülj neki, hogy csak könnyebben sérült a vétlen ismételten mondom a VÉTLEN!


Nincs előírva, hogy hány évesek lehetnek a gumik a autódon, de azt még én is laikus meg tudom nézni, sőt meg is nézem. Ezzel nem háríthatod a gumisra a felelősséget, de egy jó ügyvéddel ez is megeshet. De egy kört megér, keress fel egy jogászt és kérdezd meg mit tehetsz e ügybe. Személy szerint tré úton nem azért nem megyek gyorsan mert féltem magam vagy a 20 éves autóm, hanem azért mert másra figyelek, ha engem nem mást még hazavárnak, szóval ha egy Suzukit láttok hóba 30-al az azért van mert a legminimálisabb bajt szeretném okozni.

2016. jan. 15. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Ilyen jól ismered a körülményeket?Netán ott is voltál?

Ha 10-el csúszok meg, akkor is az a válasz,hogy nem az útviszonyoknak megfelelően mentem.Ez mindig mindenhova jó.

Ráfutottam a jégre, az úton lehetett haladni, nem fogok 5-10-el araszolni azért mert hátha baj történik.

Nem tapadtak a gumik, mert öregek voltak.Jelentősen befolyásolta a gumi állapota a balesetet, egy jó gumi biztos,hogy megfogta volna mert nem mentem gyorsan, ezért írtam,hogy a megengedett sebességgel.

Ergo nem a nagy sebesség miatt történt a baleset, akkor már inkább azért mert elvesztettem az uralmam az autó felett.

2016. jan. 15. 18:24
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem hinném, hogy bajod lesz belőle, mivel a tövény sehol nem írja, hogy mennyi idősek lehetnek a gumik. Más dolog, hogy mindenki tudja, hogy ezek a 10 éves gumik nem a legjobbak. De szerintem a zsír új gumival is megcsúsztál volna.
2016. jan. 15. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

"Szinte újként adta el, rendes árat fizettem érte"

Kérdés, hogy tudod-e a mondat első felét bizonyítani. Ha van rá bármilyen épkézláb bizonyítékod, hogy ezt a gumis új vagy újszerű abroncsként árulta, letagadva a korát, akkor ebbe bele lehet kapaszkodni. De az nem bizonyíték, hogy "nekem azt mondta". Nem volt ott senki, nem hallotta senki, nincs leírva, a gumis meg úgy emlékszik, ahogy akar. Ő is ebből él, rá akarta sózni valami balekra az évek óta ott álló, eladhatatlan gumijait. Te voltál az, rosszul jártál vele. De ha van legalább egy olyan hirdetés, ami konkrétan erre az abroncsgarnitúrára vonatkozik és nem felel meg a valóságnak, akkor már rá lehet húzni a vizes lepedőt. Már ha egyáltalán hivatalos adásvétel volt, számlával és egyebekkel, nem pedig "óggyuk meg okosba" jellegű, mert akkor simán le is tagadhatja a gumis, hogy te valaha jártál nála, bizonyítani nem tudod.

Tanulság - de ezt már biztos tudod: önerőből kell utánanézni vásárlás előtt a terméknek. A DOT-számok rendszere nem bonyolult, öt perc megtanulni és kettő leolvasni, értelmezni.

2016. jan. 15. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én miért megyek 25 év tapasztalattal ha úgy van 10km/h-val? Ja igaz tudom a választ, bocs. Majd a fejfámra kérem, hogy "vétlen voltam, és 25 éve balesetmentesen vezettem" a 10 éves gumik kemények megkeményednek még akkor is ha minden nap ápolta a előző tulaj vagy a gumis sőt ha minden nap samponnal fürdette és be is takarja akkor is, szóval igen kedves 2. válaszoló most kötöttem beléd. Csináld azt, hogy ügyvédhez ellátogatsz és megkérdezed mit tehetsz.
2016. jan. 15. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

"Ráfutottam a jégre, az úton lehetett haladni, nem fogok 5-10-el araszolni azért mert hátha baj történik."


A jégen tök mindegy, hogy új, vagy 10 éves gumival mész, pont egyformán csúszik mindkettő. Tehát nincs értelme a gumira hárítani a hibádat.

2016. jan. 15. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!