Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Motoros felszerelés. Ez...

Motoros felszerelés. Ez megállja a helyét, szerintetek? Ár/érték arány jó?

Figyelt kérdés
[link]

2016. jan. 28. 02:02
 1/8 anonim ***** válasza:

Persze egy bőrdzseki jobb lenne, de ez sem rossz.

Bár nekem fura, hogy ennyi pénzért van benne könyök/váll/gerinc protektor. Ezeket még a drágább kategóriából is ki szokták hagyni (pontosabban tesznek bele egy 3mm-es szivacs vackot, ami konkrétan semmit nem ér).

2016. jan. 28. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

A leírás alapján elfogadhatónak tűnik - én megnézném élőben, mert nagyon nem mindegy hogy van megvarrva és milyen minőségű benne a cipzár...

Pár éve 20+20e-ért vettem Shox dzsekit és nadrágot (cordura mindkettő, a linkelthez hasonló paraméterekkel, csak férfi kivitelben), hát elég hamar használódtak.

2016. jan. 28. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
0%
Teljesen jó! Én akcióban vettem a protektoros cordura dzsekimet 18ért. A bőrnek pedig semmilyen előnye nincsen a cordurával szemben.
2016. jan. 28. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Utolsó,, akkor a motogpben miért nem cordurát használnak? :)
2016. jan. 28. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

3-as

(1. vagyok)

Így van, semmi előnye nincs a bőrnek, egészen addig, amíg nem csúszol aszfalton 30m-t.

2016. jan. 28. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A bőr a legjobb, csak annyi a hatranya, hogy nagyon meleg van benne. De valamit valamiért :) Szó szerint két bőröd van így, hiszen a bőr rugalmas és ellenáll a surlódásnak, akár többször is. Kordurában dobsz egy seggest, én nem mondom, hogy nem véd, de kapásból nem tompít, hiszen csak egy vékony szövet, és a surlódástól EGYSZER talán megvéd. De utána kuka. Plusz nem áll testre, elcsúsznak a protektorok benne, ami sz*pó. Estem-borultam mindkettőben, én csak a bőr, hiába dögmeleg. Utolsó előtti vagyok.
2016. jan. 28. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

4es


Hogy jön ide a motorsport? Utcai motorozásról beszélünk nem állandó 250-300 körüli száguldásról.


4es és 6os



Igen, csúszás állóságban biztosan jobb a bőr, ez így igaz. De azt gyanítom, hogy annál a sebességnél ahol kijön a bőr jobb csúszásállósága egy jó minőségű corduráéhoz képest, ott már rég nem a ruha csúszás közbeni amortizálódása lesz a legfőbb veszélyforrás.


Bőr vagy cordura, szerintem mindegy, kinek mi jön be, mi tetszik neki, melyiket szereti. Igazából szubjektív a megítélése. Én endurozok, full protektoros cordura nadrágban és dzsekiben. Elég hülyén néznék ki az enduromon egy bőr kezeslábasban. Másrészt az endurozáshoz, ahol nem haladunk nagy sebességgel, gyakrabban meg kell állni stb, ide nem jó se a kezeslábas, se egy kevésbé szellőző bőrdzseki.

2016. jan. 29. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
6os, annyi még, hogy az azért nem igaz, hogy csak egy vékony szövet, és nem tompít. Az én nadrágomban van a fenék és csípőrészen is egy plusz szivacsos anyaggal bélelt rész pont ezért. Vékonynak sem mondanám, az enyém k urva vastag (ha pedig benne van a thermo bélés még inkább), pedig nem egy felső kategóriás cucc. A protektorokat tényleg kell igazgatni néha.
2016. jan. 29. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!