Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Fűnyíró motor + Pannonia T5...

Dannyakiller315 kérdése:

Fűnyíró motor + Pannonia T5 működhet?

Figyelt kérdés
Édesapámnál a padláson találtam egy 1970-es Pannonia T5 vázat néhány kiegészítővel (sárvédők, fékek, hátsólámpa, stb.) Emellett találtam egy 187cc-is Briggs fűnyíró motort. Lehet kombinálni a kettőt? Ha igen, kell hozzá jogosítvány?

2016. febr. 6. 19:23
1 2
 11/11 A.C.A.B ***** válasza:

Ez mind szép és jó amiket itt írtak, na de most komolyan! :D

Először is, hogy fog kinézni az a házilag eszkábált jármű? Nem lenne lényegesen egyszerűbb venni egy t5-ös blokkot 12-15 ezerért? Másodszor meg ki tudja, hogy mekkora erő van abban a 190-es négyütemű fűnyíróban. A pannóniában nem veletlenül volt 250-es kétütemű blokk. Ahhoz a 143 kg (legalábbis az én TLT-m ennyi) nagyrészt acél +utas cipeléséhez kell azért erő. Harmadszor meg egy valamire való pannónia összerakásához ennyi alkatreszből amit írtál hidd el, sok/rengeteg pénz kell. Ha tényleg csak ennyi alkatrészed van amit írtál, akkor még kell ülés, tank, kerekek, ha a vázon nincs teleszkópok, kormány és még egy napig sorolhatnám. Ha ennek ellenére te mégis a fűnyírómotort akarnád beleerőszakolni, akkor azzal számoljál, hogy az életben nem fogsz rá papírokat szerezni, márcsak azért sem, mert ez már járműátépítésnek bizonyul és ahhoz milliomosnak kell lenned, ha ezt engedélyeztetni akarod (gyakorlatilag ha jol tudom mindenféle teszteket kellene végeztetni a ,,motorral" ami óriási pénzekbe kerülne) jogosítvány pedig mindenre kell szinte. 50 ccm-ig vezethetsz motort akár b-s jogosítvánnyal is, de van külön kismotor jogosítvány is tizen akárhány (talán 14) éves kortól. Nagymotorra meg jelenleg nem tudom hány éves kortól lehet tenni jogosítvanyt, de huszon valamennyi az biztos. Persze lehet mondjuk 125-ösre 16 evesen de én azon a véleményen vagyok, hogy minek ezekkel szórakozni? Inkább kicsit később egybe a korlátlant aztán kész, meg van oldva. 50 ccm-es kategóriában pedig bárki bármit mond a legjobb akkor is a simson marad. Alkatrészt bárhol találsz, a hülye is meg tudja csinálni ha baja van (ritkán) és bárhová elvisz. Ha meg valakinek nem tetszik, hogy régi az alakítsa át magának, annyi alkatrészt lehet kapni, hogy szinte bármit ki lehet belőle hozni.

2016. febr. 25. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!