Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért kötelezik indexelésre...

Miért kötelezik indexelésre az autóbuszt, ha elhagyja a megállót? A létező leg zavaróbb jelenség többsávos úton, fékezek beengedném magamelé majd szépen visszacsapja az indexet és marad a sávjában. Sok buszos meg rámkormányoz ha nem engedem be.

Figyelt kérdés
2016. febr. 13. 06:17
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%

"Az elindulást, illetőleg az úttestre való ráhajtást irányjelzéssel [29. § (2) bekezdés] jelezni kell."


Ez egy jogszabály, amit be kell tartani, ha tetszik, ha nem.

2016. febr. 13. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%
Engem például abszolút nem zavar,mert ez így van rendjén,és így is lesz mindig.
2016. febr. 13. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%
Nem csak a busznak, hanem a többi járműnek is jeleznie kell, ha elindul, akkor is, ha nem hagyja el a sávot, amiben állt! És szerintem ez jól van így.
2016. febr. 13. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%
ezzel jelzi az autósoknak, hogy indul ha sávot vált, hanem.
2016. febr. 13. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
77%
Egyrészt a busznak is KÖTELEZŐ irányjelző használatával jeleznie az elindulási szándékát még akkor is ha az semmilyen irányváltoztatással sem jár. Másrészt lakott területen KÖTELES vagy elsőbbséget adni ilyenkor a busznak.
2016. febr. 13. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
100%

Azért, mert helyből elindul, ezt kötelező jelezni mindenkinek, és jól teszik ők is, hogy jeleznek mindig.

Az udvariasság pedig nagyon jó és szép dolog, de túlzásba sem kell vinni. Vannak agressziv sofőrök, ez tény, mert nehéz a hosszú buszt irányitgatni a nagy forgalomban, de ez van.

2016. febr. 13. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
Én örülök hogy jelzi hogy kijön a megállóból és független attól hogy marad a sávjában jelezni kell ha elindul hogy a mögötte lévő közlekedők tudják hogy mit akar a busz, ez benne van a kreszbe ha már elfelejtetted nézzél utána mert erről tanultál hogy létezik ilyen dolog ami szabály és be kell tartani és neked is azért kell tudod róla hogy lásd hogy mit akar. Az hogy marad a sávjában az egy dolog persze mikor indexel, elindul akkor az indexelést abba kell hagynia mikor már megy a busszal hogy a mögötte lévők tudják hogy maradni akar, ha hosszabb ideig indexel akkor érthető hogy zavar mert nem tudod eldönteni hogy mi a terve ezt aláírom de indexelnie kell arra az időre amikor elindul szépen és amikor már eltud indulni akkor ki is kell kapcsolnia nem úgy hagyni több másodpercig még mert ez valóban zavaró.
2016. febr. 13. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
Szerintem a kérdező arra gondol , amikor a buszsávon áll meg a busz a megállóban, majd induláskor indexel, pedig 5 centit nem megy beljebb :DD
2016. febr. 13. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
Emlékszem, mikor vizsgáztam jogsinál, az autó egy parkolóban állt, de félre se volt húzva vagy ilyesmi, csak el kellett indulni full egyenesen. Én elindulok nagy nyugodtan, és 1 méter után le is ba*ott a vizsgáztató, hogy indexelj b+. Úgyhogy kell indexelni, szerencsére nagyobb hiba nem volt, átmentem.
2016. febr. 13. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:
#8--->egyedül neked ment át a lényeg,a többiek csak a "szabály az szabály" című műsort lökik,amit magam is tudok...
2016. febr. 13. 14:25
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!