Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Régi Suzuki Swiftet, de...

Régi Suzuki Swiftet, de milyen motorral?

Figyelt kérdés

A közeljövőben szeretnék egy régi típusú, ferdehátú Suzuki Swiftet vásárolni. Elsősorban az olcsó fenntarthatósága és a strapabíró motorja miatt akadt meg rajta a szemem.


Egy ideje figyelem a használtautó-hirdetéseket, és úgy vettem észre, hogy gyakorlatilag egy pár tízezer forintos árkülönbség választja el a különböző felszereltségű és motorú modelleket, így lenne lehetőségem saját igényeim alapján szelektálni közöttük.


Milyen motorral válasszam az autót? Elsősorban kiránduló autónak szánnám, vagyis főként országúton használnám, havi egyszer-kétszer szülővárosomba is hazamennék, ami 220 km-re van Budapesttől.A sebesség nem fontos igazán számomra, autópályán a 100 körüli utazósebesség is megteszi számomra. Városban inkább a tömegközlekedésnél maradnék. Értelemszerűen a fő célom az lenne, hogy a legalacsonyabb fogyasztású motor mellett tegyem le a voksom.


Három motor jön ugyebár szóba: 1.0, 1.3 8V és 1.3 16V. Tudomm, hogy a kérdést többször feltették már, akár ezen az oldalon is, de a különböző fórumokon hatalmas trollháború és anyázás megy a témában, a válaszok csak még inkább elbizonytalanítottak. Elsősorban azt kérném, hogy a valós tapasztalattal bíró sofőrök válaszoljanak, a Suzuki gyalázók és a típust csak hírből ismerők ezúttal tartózkodjanak a véleménynyilvánítástól.


Előre is nagyon köszönöm a segítségeteket!


F/24, relatíve fiatal sofőr :)



2016. febr. 22. 13:36
 1/6 anonim ***** válasza:

Szerintem 1,0 vagy 1,3 8v. Az 1,0 isimán elég, nem fogod fenntartani a forgalmat.

Én inkább arra mennék, hogy adott pénzből a lehető legjobb állapotút(amelyiket azért szervizeltették is!!) megvenni, mindegy, mekkora a motorja.

2016. febr. 22. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem 1.3 8V

Nekem 1.0 van, de én agglomerációból ingázok naponta. Szóval én nem megyek olyan hosszú távokat nagy sebességgel.


Viszont kb 2-3 havonta megyünk családlátogatóba 130 km-re. Megy 120-at, de hosszútávon nem annyira jó a motorjának. Hiába az 5-ös váltó, érezni hogy az már sok az 1.0 motornak.


Te meg inkább hosszútávon használnád, nem városban, ezért inkább az 1.3-ra szavazok. Hogy hosszabb életű legyen.


(de bármilyet veszel, sajnos benne van a pakliban, hogy előtte nem megfelelően tartották, így nem is fog olyan sokáig jól menni, te hiába gondozod megfelelően)


Egyébként tényleg nagyon strapabíró olcsó fenntartású jószág. Csak nagyon alacsonyan ülsz, és gyengék a lámpái.

2016. febr. 22. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 1.0 van. Igazából gond nélkül viszi a könnyű kasztnit és autópályán is elboldogul, de néha azért jól jönne pár plusz lóerő. Az ezres motor igazán igénytelen, elpusztíthatatlan darab, de azért mégis csak egy 1.3-ast ajánlanék, ha van választék 16V-t vennék, de persze jó a 8V is.
2016. febr. 22. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

1.3 8v vagy 16v amelyikből jobbat találsz.

Volt 1.0 tény, hogy jól repítette azt a kis kasztnit, de elég vérszegény a motor, hamar elfogy belőle a szufla.

Nekem most 1.3 8v van. Jobban is megy és a fogyasztani sem fogyaszt annyival többet.

2016. febr. 22. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 joco5582 ***** válasza:
100%

Szerintem ennyi idősen már nem a motor, hanem az állapot a fontosabb. Ráadásul valaki kevesebbet ( :) ) szeret tankolni így 1.0 -as motor elég neki.

A kasztni már nagyon el tud ám fáradni egy Suzukiban. Főleg küszöb, hátsó fenék lemez. De kipufogó is sanszos.

Ráadásul a felszereltség se mindegy, egy klíma sokat számít a használhatóságban, meg persze az eladásban is. Szervós kormányhoz tényleg nem muszáj ragaszkodni.

2016. febr. 22. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

1.3 16v fogyasztása gyakorlatilag megegyezik a 1.0 fogyasztásával csak több mint 30 lóerővel erősebb, ami azért nem mindegy,és nem kell úgy forgatni tehát még kevesebb is kihozható vele mint az 1.0 al.

Nekem 1.0 volt és vegyesben 6 litert fogyasztott.

2016. ápr. 24. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!