Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Forgalmi vizsga. Pécs. Tapaszt...

Forgalmi vizsga. Pécs. Tapasztalatok? Mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Engem és több ismerősömet, köztük tanárokat, osztálytársakat, egyéb ismerősöket buktattak meg belátásunk szerint jogtalanul (esetenként oktató is így gondolja). Ez még hagyján, mert rendben van, megbuktat. DE! A lekezelő, undorító stílusuk valami elképesztő.


Nektek mi a tapasztalatok a pécsi vizsgákról? Meséljétek el a sztoritokat! (elsősorban jelenlegi és pár éves sztorikat várok)


Bónusz kérdés: Van-e lehetőség felebezni?


2016. febr. 26. 19:57
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg néhány példát írhatnál, hogy mi történt pontosan a vizsgán, és milyen indokkal buktatott meg a vizsgabiztos. Számomra nehezen elképzelhető, hogy egy Pécs méretű városban az összes vizsgabiztos arra megy, hogy ok nélkül megbuktasson mindenkit, még akkor is, ha egyébként szabályszerűen vezet.
2016. febr. 26. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Engem úgy buktattak meg, hogy 20 percet vezettem hibapont nélkül. Egy nagyon széles főúton volt egy zebra. A zebrán figyeltem, lassítottam. Az előttem lévő autó előtt, elmentek az emberek a zebrán, nem volt sem várakozó, sem épp áthaladó. Én is átmentem a zebrán, de hozzáteszem én is körülnéztem. Közölte, hogy vége a vizsga. Mert szerinte egy ember leakart lépni. Aztán kiszedtem belőle, hogy a zebrától legalább kettő méterre álló középkorú emberre gondolt, aki még csak nem is a forgalmat figyelte, hanem csak úgy a nagyvilágba nézelődött... Az oktató sem értett egyet a vizsgabiztossal. 3 hete történt.


De ez még hagyján. Van személyes tapasztalat is, hogy csúnyábban szólnak és nagyon romboló jellegű kritikát fogalmaznak meg, de volt olyan ismerősöm, akivel úgy beszélt a vizsgabiztos, hogy legszívesebben felpofozta őket.


Alapnak kéne lenni, hogy minden vizsga felvéve diktafonra és videokamerára.


Egyébként Baranya megyében az egyik leggyengébb a sikeres vizsgák aránya.

2016. febr. 26. 20:19
 3/13 anonim ***** válasza:
71%

Nekem is gyanúsak azok a történetek, amelyek szerint "minden biztos bunkó".

Lehet a vizsgabiztos megvesztegethető, lehet szigorú, sőt még modortalan is, de akármilyen, az biztos, hogy óvatos.

Mostanság már egy mobiltelefonnal lehet jó minőségű felvételeket készíteni...

A forgalmi vizsgán a vizsgabiztos az "isten", ha valakit meg akar buktatni, meg tudja buktatni, de a buktatással neki nem lesz több a fizetése.


A zebránál történetek nem tiszták, de ha ott a másik sávban áll egy jármű, tilos megállás nélkül tovább hajtani, kevés lassítani. Sajnos, ha a vizsgabiztos azt mondja, hogy ott egy gyalogos át akart kelni, jelenleg nincs lehetőség ezt kétségbe vonni.

Hosszabb távon talán a tanulóautókat be fogják kamerázni, kép és hang felvétel készül a vizsgáról - az is kétélű penge lesz.

2016. febr. 26. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
74%

Ezt innen sose mondjuk meg, hogy kinek volt igaza.


Legközelebb vigyél menetrögzítő kamerát és kész.

2016. febr. 27. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim válasza:
Tukkó paraszt foskötsög arcú libanoni náziarcú kecskegeszik.
2019. márc. 22. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim válasza:

Az oktató is mondta hogy csak meg akart buktatni, ráadásul ezt az egészet minősíthetetlen stílusban, a vizsgázóval ordibálva.

Velem párhuzamosan vizsgázott egy 18 éves lány, sírva szállt ki az autóból, biztos vele is szépen közölték a vizsga sikertelenségét.

2019. márc. 22. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:
Hozzátenném hogy mindegyik klimaxos kiégett fattyúpénisz.
2019. márc. 22. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:
100%
És hogy működik az a 21. században, hogy fedélzeti kamera és hangrögzítő nélkül vizsgáztatnak? 1 óra vizsgáért kifizetsz 11 ezer forintot, és akkor buktatnak meg amikor akarnak, ok nélkül.
2019. márc. 22. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:
#B1G
2019. márc. 22. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
100%
Margitot összeverném.
2019. márc. 22. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!