Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Friss jogsisok! Ti amikor...

Friss jogsisok! Ti amikor megkaptátok a jogsit egyedül közlekedtettek? Vagy volt veletek valaki?

Figyelt kérdés
Mert valaki azt mondja nem jó ha van veled valaki,mert folyton beledumál mindenbe és nem tudsz figyelni!Lehet benne igaszság.Nemtudom elmerjek indulni egyedül?Nem félek nem aról van szó.Csak olyan sok örült száguldozik.Amikor tanuló kocsival mentem leges legelőszőr a forgalmoban,akkor is odajött egy okoskodó,a lápmpánál kiszállt az autóból,majdnem megverték az okatómat!
2010. ápr. 1. 08:07
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
81%
Pont tegnap akartam feltenni egy hasonló kérdést, mégpedig azt h "Mennyi idő után vezettetek egyedül?". Nekem 2 hónapja van meg a jogosítványom, de még egyedül nem vezettem. Igazság szerint nem is akartam és legalább az elején te se vezess egyedül! Hidd el nagyon jó ha van melletted egy tapasztalt ember, mert teljesen más lesz mint a tanulóautóval! Meg kell szoknod az új kocsit, figyelned kell ami így könnyűnek hangzik, de egyáltalán nem az.. Apukám jó pár koccanástól és bakitól óvott meg azzal h mellettem ült, mert ha valami elvonta a figyelmem már is ott volt a baj. Egyszerre millió dolog van és ha csak egy apró dolog is elvonja a figyelmed kész lehet a baj! Én most már szeretnék egyedül menni kicsit, igaz csak egy faluban, itt a városban nem merek, de apa nem akarja engedni, mert tudja h még nem 100%! Lehet h beleokoskodnak, beleszólnak akik melletted ülnek majd, de csak azért teszik mert jót akarnak neked! szóval szerintem legalább az első hónapokban úgy vezess h van melletted valaki! Hidd el nem fogod megbánni! Ha van lehetőséged kis forgalmú utcákban gyakorolni, akkor ott mehetsz egyedül, de nagy forgalomban semmiképp! Sok sikert! :) Jah és én a T betűt is ajánlanám, legalább csak az elején! :)
2010. ápr. 1. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
Mi faluhelyen lakunk,és elötte én rengeteget vezetem itt az autót.Megszokni megszoktam.De városba teljesen más minden.Lehet inkább viszek valkit magmmal ,mert városba kell mennem.
2010. ápr. 1. 08:58
 3/23 anonim ***** válasza:
100%

én amióta megkaptam egyedül vezetek

Délelőtt átvettem, és aznap mennem kellett dokihoz. A szívem a torkomban dobogott és nagyon féltem. de nem volt semmi. azóta is egyedül vezetek. Ja és az elejétől fogva ott ült mögöttem a 7 éves fiam. Én nem szerettem volna, hogy üljön valaki mellettem, mert nem szeretem, ha beleszólnak abba, amit csinálok. Ez nekem így volt jó.

Városban könnyű vezetni, visz a forgalom

2010. ápr. 1. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%
Jó a kérdés és tanulságos is egyben. A lányom friss jogsis volt, féltettem, amikor mellette ültem első alkalmakkor. Egyszer kétszer beleszóltam és majd nem ütköztünk. Akkor megfogadtam soha többet nem szólok bele a vezetésébe.Figyelem elterelő, és ráadásul aki vezet az látja a helyzetet, az tudja felmérni mikor mit kell csinálni, manőverezni az utakon. Kívánok neked balesetmentes közlekedést.
2010. ápr. 1. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%

Miután meglett a jogsim, azonnal azzal fogadtak otthon, hogy most akkor mennyek le a garázsba, és írjam le, hogy hány kilóméter van a kocsiban.

ok leírtam vissza fel,

erre mondták, na akkor most induljak el vele, és minimum 50 kilómétert tegyek bele, addig hazane jöjjek.

Ez akkor volt amikor a teljes aurópai tanács bp-n tárgyalt, és minden második utca levolt zárva, és dugóban ált az egész. de végigmentem a városon odavissza, jónéhányszor, és azóta mindenféle félelem nélkül veztek egyedül bármikor.


Gyakorlott autós nem egyenlő egy oktatóval, elöbb alakítsd ki a saját vezetési stílusod, és aztán halgasd meg a profik tanácsait, teljesen más amit az oktatótol tanultál, és teljesen más amit a profik mondanak.

ÓVATOSAN ÁLJ NEKI EGYEDÜL.

2010. ápr. 1. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%
Nekem még nincs egy éves a jogsim, eleinte el sem tudtam képzelni, hogy egyedül menjek. A párom jött velem mindig, az oktató mellett nekem úgy volt normális, hogy nem ül mellettem senki. Iszonyatosan figyelmetlen vagyok és képtelen vagyok tájékozódni, szóval gondolhatjátok. Mára sem lettem figyelmesebb, viszont remekül tudom korrigálni a hibáimat. Tájékozódni sem tudok azóta sem, sajnos nekem párszor be kell gyakorolnom egy útvonalat és akkor már jó. Mivel az oktatáson egy 6 éves autót vezettem, a jogsi után egy 25 évessel újra meg kellett szinte tanulni, rá pár hónapra lett egy fiatalos autó, így hol ebbe, hol meg abba vitt a kíváncsiság és sokszor a kényszer. A legelső alkalommal való egyedülvezetésem szörnyű volt, egy kisteherautót béreltünk és az átvétel után a saját autónkat nekem kellett hazáig vinnem, kb 20 km, háááát szakadt rólam a víz, jobban paráztam mint a vizsgán, hogy "megnyugtassam" magam ordítva énekeltem és közvetíttem a forgalmat, hangosan mondtam azt is, hogy én mit csinálok, "lassan fékezz, index, kettes, nyugi, kanyarodj, gááááz, 3-as" de rém büszke voltam magamra. Aztán ismert útvonalokon már eljártam egyedül, egyrészt muszáj volt, másrészt nem hagyott nyugodni, hogy oktató nélkül elveszett embernek éreztem magam. Engem megnyugtatott, hogy kint volt a T betűm, több a pozitív tapasztalatom mellette, mint ellene. Megtanultam úgy kezelni a dolgokat, hogy így vezetek és kész, akinek nem tetszik ugorjon át, első az óvatosság és biztonság, nem ér annyit egy vagánykodás, hogy baj legyen belőle. :) Télen a párom elvitt olyan vidéki kis utcába ahol messze voltak az árkok, és tükörfényesre volt koptatva az út. Ki kellett próbálnom, hogy mikor és hogyan csúszik meg az autó, "vészhelyzetben" hogyan tudok ellenkormányozni, mit csinál ha fékezek stb. Többször mentünk több 10 km-t, és utána egyedül se volt ilyen gondom. Ha megnyugtat hallgass zenét (én nem bírtam, zavart) menj lassabban, és ne foglalkozz azzal, hogy jaj de ciki lefulladtam. Viszont nagyon fontos, hogy biztos legyél abban, amit csinálsz. Jelezz, hogy mit akarsz csinálni, mert a többiek nem fogják tudni kitalálni. Ha meg hibáztál próbáld elemezni illetve ott rögtön a helyszínen javítani, elnézést kérni stb. Próbálkozzál nyugodtan, ha félsz és nem tudod legyűrni, ne ülj autóba! Az autó használat ne nyűg legyen, hanem kényelem és öröm! Sok sikert! :)
2010. ápr. 1. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%
Előző vagyok,javítás: az volt a normális, ha ül mellettem valaki.
2010. ápr. 1. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%

Előre azért sunyiba mindig figyeltem arra h legyen velem valaki.Aztán folyton kérdeztem esetleg ha volt kérdésem. persze ők el is magyarázták. DE úgyis rájöttem én egyedül arra amiket kérdeztem és sok midnen nem úgy van ahogy más mondja. Vagyis úgy van , csak midnneki maga kell megtapasztalja. Mostmár unom, ha valaki magyaráz valamit. De menjél egyedül nyugodtan.Már csak azért h szokd meg.Én is mindig rettegve ültem be, gyomorideg meg minden. De még szerencsére h mertem.

23/l

2010. ápr. 1. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:
Ha kirakom a T-betűt nem fognak cikizni?Sajos vannak olyan autósok is.Az utolsó elötti neked megyi órád volt a forgalomba mikor vizsgáztál?És neked elsőre sikerült?
2010. ápr. 1. 10:41
 10/23 anonim ***** válasza:
100%

Én a 10:17-es. A forgalmi vizsgám a 2.ra lett meg, addig a kötelező óraszám dupláját vezettem le egy irtó jó oktatóval. 1.nél kb 50 m-re a végétől buktatott meg jogosan a vizsgáztató. :)

A T betű nem ciki, arra szolgál, hogy jelezd, hogy te nem egy gyakorlott vezető vagy, segítsen és jobban figyeljen rád az, akinek jobban megy. Aki emiatt szemét, hát hogy is mondjam... szóval szép szó nem jut róla eszembe. (Hány olyan ember van, aki elfeljti, hogy honnan indult, más részén is az életnek! ) Ne aggódj, mindenki T betűsként kezdte, senki nem úgy született, hogy a mecsek rallyn nyomta! :)) Nyilván semmi nem megy elsőre, ne paráztasd magad! Rakd ki a T betűt, téged véd, neked hasznos! Ha megnyugtat először csak a házatok körül autózz, egy kört, két kört stb, amig már te is érzed magadon, hogy igen, frankón kanyarodtam, észrevettem a zebrán a gyalogost, rutinból ment a váltás stb. Menj 30szor, mert minden közlekedési szituáció más, mégha 500 méteren belül is van! Aztán bővítsd a kört szép lassan, érezni fogod, hogy mennyit fejlődtél! Ne várj pár naptól csodát, gyakorolj és gyakorolj! :)

2010. ápr. 1. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!