Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen motor lenne az ideális...

FrankiE930629 kérdése:

Milyen motor lenne az ideális választás?

Figyelt kérdés
Szeretnék érdeklődni, hogy milyen motor lenne az ideális választás kezdő szinten első sorban utcai használatra? Már több mint egy éve nyűzök egy Aprilia Leonardo 150-es robogót és most szeretném eladni a szeretett robimat és valami pörgösebb maximum 125-150 cm3-es váltós gyorsasági motorra újítanék be. Milyen fajta motort ajánlanátok gyorsaságiban ebben a kategóriában egy kezdőnek? Válaszokat előre is köszönöm!

2016. febr. 28. 22:10
 1/6 anonim ***** válasza:

Honda cb125r.

Könnyen kezelhető, kis tömegű, elég pörgős moci.

2016. febr. 28. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Vannak tippjeim, de ehhez tudni kell, hogy 2t vagy 4t motort szeretnél e, és hogy mennyi a keret? Amúgy jogsid van???
2016. febr. 28. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

1. kommentelő: Köszönöm szépen az ajánlatodat. Utánna nézek a motornak!


2. kommentelő: Igen megvan B és A1-ből a jogosítványom azért is szeretnék 125 kategóriában kezdeni. Igazából még magam sem tudom, hogy 2T vagy 4T-t szeretnék e mivel úgy tudom a 2T motorok erősebbek, jobban harapnak viszont több a fogyasztás míg a 4T takarékosabb és valamivel lomhábbak. Némi tapasztalatom váltos motoron is van mivel édesapámnak van egy ETZ 125-ös igazi veterán motorja mostanában azt vezetgettem, ízlelgettem. Szeretek motorozni és csak ámulva bámulom a nagyvérű társakat :) ezért is szeretnék így belekóstolni az igazi gyorsasági pörgősebb kategóriába. A keret így 200 maximum 300 ezer forint lenne betekintés képpen, nem szeretnék rögtön beleugrani a mély vízbe!

2016. febr. 29. 08:39
 4/6 anonim ***** válasza:

Ne csak a köbcentit nézzed, a teljesítmény is számít. 125cc 2t könnyedén lehet már A2 kategóriás.

Egyébként ebben a kategóriában nem létezik gyorsasági motor. Amit kaphatsz, az sima utcai ingázó motor, pár műanyag elemmel kiegészítve.

A1 kategóriában én CB125-öt vennék.

2016. febr. 29. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
125ös rendszámos motorhoz sajnos karcsú a 2-300ezer :(. Ennyiért talán belefuthatsz egy Aprilia AF1, Yamaha DT vagy Honda NSR motorok valamelyikébe.
2016. febr. 29. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Rendben értem :/ akkor még meg gondolom hogy lerakom nagymotorból a jogosítványt és a későbbiekben veszek egy értelmes motort. Vagy beruházok egy CB125-re mint amit ajánlottatok is. Köszönöm szépen a gyors és hasznos válaszokat! További szép napot kívánok!
2016. febr. 29. 12:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!