Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Blaupunkt Alpha 5 kód probléma?!

Wieler kérdése:

Blaupunkt Alpha 5 kód probléma?!

Figyelt kérdés

Valaki kérem, aki jártas benne, segítsen, mert a NASA-t feltörni egyszerűbb, mint kikódolni ezt a rádiót!

Vettem piacon egy VW Blaupunkt Alpha 5 rádiót, táp alá raktam (3 pozitív, egy test), bekapcsolt, kérte a kódot (naná), majd egy fantasztikus kódgenerátorral kaptam egy kódot, mert ugyebár drága eladónk nem tudta, hol a kódkártya. Kétszer be mertem írni, na most azóta letiltott (2-es szám bal alul és SAVE felirat villog, majd folyamatosan ég) Táp alatt hagytam kikapcsolva, vártam 2 órát (volt az 6 is, mert elaludtam), reggel gondoltam, próba, de ugyanaz. Tápot levettem, 2 óra várakozás, de ugyanaz. Megbolondulok ettől a rádiótól. Olvastam, hogy az EEPROM-ból ki lehet olvasni a kódot, stb...... na persze, majd ha értek hozzá, meg is csinálom.

A neten megtaláltam az adatait a rádiónak, típus, számok stimmelnek, ott mellé van rakva egy kód, de hát be sem tudom írni...

Adtatok:

blaupunkt-

815 7 642 218 360

6x0 035 153a

alpha 5

vwz1z1c15108072

A neten talált feltételezett kód 1110


[link]


Valaki mentse meg az én és családom életét, mert megőrülök, 1000,-Ft-ért vettem ezt a csodát, nem akarok rákölteni még 10.000,-et

Előre is köszi!



2016. márc. 3. 09:17
 1/4 anonim ***** válasza:

A számok a digitek. Szóval az "1"-es gomb, az első számjegy, "2"-es logikusan a 2. Annyiszor kell megnyomni amit be akarsz vinni. Ezt majd látni fogod.

Ha megvan akkor |> gombot nyomni kell 3-5 mp-ig folyamatosan. Ha jó volt a kód, akkor működni fog.

Amúgy igen, ha nincs meg a kód, akkor sajnos csak ROM-ból lehet kiolvasni.

2016. márc. 3. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nem az a baj, hogy nem tudom, hogyan kell bevinni a kódot, értem, hogy ha pl. 2713 a kód, akkor 1es gomb kétszer, 2es gomb hétszer.....stb. Maga a kódot nem tudom. Kipróbáltam az 1110 kódot, nem jó.
2016. márc. 5. 16:31
 3/4 anonim ***** válasza:
Mint írtad Te és én is, ha nincs meg a kód, akkor csak EEPROM-ból olvasható ki.
2016. márc. 5. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Hát jó, akkor kiolvasom, nincs mese. El tudja valaki mondani, hogy ehhez mire van szükségem és hogyan tegyem, melyik EEPROM-mal? Ipari eletronikai technikus vagyok, menni fog, csak a biztos a biztos! :-)
2016. márc. 9. 07:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!