Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autókereskedő vs. Magánszemély?

Autókereskedő vs. Magánszemély?

Figyelt kérdés
Melyiktől érdemes autót vásárolni?
2016. márc. 6. 17:19
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Az autóját veszed meg, nem az embert. Ha az autó jó és korrekt az ár is akkor mindegy hogy kitől veszed.
2016. márc. 6. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
58%
Ez valóban nem könnyű kérdés. Én azonban a kereskedőt javasolnám. Kisebb az esélye hogy becsapnak és ad rá valamennyi garanciát is. Persze én itt azokat a kereskedőket értem, akik már több éves tapasztalattal a hátuk mögött és megbízhatóan dolgoznak. Persze magánszemélyektől történő vásárlásnak is lehetnek előnyei. Gyakran előfordul hogy olcsóbban kínálják az autóikat és lehetőséged van alkudozni is. Azonban ha magánszemélytől akarsz venni célszerű olyan embertől akit ismersz vagy barátod ismerőse, rokon vagy hasonló. Illetve én még javasolnám hogy mielőtt új gépjárművet vennél, kérd meg valamely barátodat (aki jól ért a kocsikhoz) hogy menjen el veled megnézni, és nézze át ő is. De ha te kellő mértékben értesz hozzá, akkor ez nyilván tárgytalan. :)
2016. márc. 6. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Eredetileg magánszemélytől akartam vásárolni de úgy tapasztalom hogy az esetek nagy részében egyáltalán nem olcsóbbak az autók, sőt sokszor indokolatlanul drágábbak.
2016. márc. 6. 17:37
 4/9 anonim ***** válasza:
64%

Nem hinném, hogy a magánszemélynél úgy általánosságban olcsóbb. Sőt sokan gondolják értékesebbnek az autójukat a kötődésük miatt.

Aki már beadja kereskedőnek az általában szabadulni akar tőle, nem akar foglalkozni az eladással vagy már régóta árulja sikertelenül.

Ha magánszemélyhez megyünk találkozhatunk a tulajjal ami sokat mondhat nekünk, egy idősebb úrtól nagyobb bizalommal veszünk mint a nagynapszemüveges, mahagónitelefonostól.

2016. márc. 6. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
80%

Én magánszemélyt mondanék.


Nem azért, mert ott jobb vagy rosszabb lesz az autó, ugyan azt a szemét autóparkot árulja a nepper is és a magánszemélyek is. De így legalább látod a tulajt, látod a környezetét mennyire igényes rá, láthatod miként vezeti a kocsiját (én pl. mindig a tulajt kérem meg először, hogy vigyen el egy körre).


Mikor utoljára autót vettem akkor az okostojás 30 körüli csávó (talán azért, mert egy erősebb kocsit akartam venni) rögtön elkezdett jampizni, hogy húú ez aztán úgy húz, meg 200-nál így meg úgy... Mondom oké, menjünk egy kört. Az idiótája kikanyarodik a csont hideg motorral az utcából 100 méterre a főútra és üveghangig nyélgáz. Aztán mondja látod milyen jól megy? Még meg is jegyezte, hogy ő mindig kikormolja mert az kell a gépnek. Aztán olyan fa lába volt, hogy azt hittem kiesek az ülésből minden váltásnál. Ez pl. egy kereskedőnél sosem derült volna ki. Természetesen ott hagytam a kocsit.

2016. márc. 6. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
A magánszemély ugyan olyan sunyi módon átb aszhat, mint a kereskedő, úgyhogy szerintem nem lehet általánosságban kijelenteni, hogy melyiktől érdemesebb autót venni. Szerintem egyiket se zárd ki.
2016. márc. 6. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nagyon megy nálunk a propaganda, hogy a kereskedő lehúz, átver, stb. Na de a magánszemélyek mivel jobbak? Én sok autót vettem már, hát siralmasak.

Legtöbbnek fingja sincs hogy mennyit ér az autója vagy ilyesmi, annyiért akarja eladni, mint amennyiért vette 10 évvel ezelőtt, mert hát ő nem akar bukni az autón..

Aztán van olyan amelyik azt sem tudja hogy hány lóerős, vagy milyen motor van az autójában, de osztja az észt, hogy ilyen jó, meg olyan jó.

Nem engedik hogy menjek akár 1 kilómétert is az autóval (tisztelet a kivételnek), és egy fillért sem lehet alkudni az irreális árakból. És még sorolhatnám.


Én mára úgy vagyok, hogy nem érdekel ki árulja, a km sem érdekel, ha tetszik az adott autó, és én mindent rendben találok rajta, akkor nyugodt szívvel veszem meg kereskedőtől, vagy akár magánszemélytől is ha úgy adódik.

2016. márc. 7. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szerintem kereskedőtől és magánszemélytől is lehet szart venni !

Ha magánszemélytől veszed kiderülhetnek olyan dolgok, amit korábban irtak, vagy,hogy látod mennyire volt valóban gondos a tulaj, minden apró részletet tud a kocsiról, látod a garázst, stb... jó jel. Lehet hogy picit többet kér, de nem törvényszerű.

A kereskedőnél árult autók mind garázsban tartottak, mind hölgy tulaj stb... honnan tudod hogy garázsban vagy kint állt az autó ? egyébként tök mindegy a kocsinak, csak nekünk embereknek nem.

Viszont a kereskedő nem ragaszkodik a kocsihoz, eladni akar, egy nagyobb kereskedésbe van választása az embernek. Plusz lehet a magánszemély kereskedőtöl vette és ugyan úgy tekert az órája, vagy lehet a magánszemély 10 ezer forint ellenébe megigazitatta az órát. Tehát mindekttőnek van előnye és hátránya.

2016. márc. 7. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én sajna már rá faragtam magánszemélyel,olyan alapon hogy a kereskedő maj jól átba..!! Na bele is futottam... Jól át is vert ennyit aagán személyről!! Mire kiderült mi a hiba a verdával már telefonon nem lehetett elérni meg mikor vissza mentem.hozzá letagadta a csillagos eget is
2017. márc. 3. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!