Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Egy 20 milliós autót milyen...

Egy 20 milliós autót milyen havi nettó kereset mellett vállalnátok be?

Figyelt kérdés

2016. márc. 8. 20:02
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
0%
szerintem csak játssza az agyát a kérdező, valószinűleg holnap vesz egy használt swift-et 300-ért,: álmodik a nyomor.:)
2016. márc. 10. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 veterán vas ***** válasza:
6%

Nem fog venni, mert még jogosítványa nincs.

Ha tudna vezetni, és szüksége lenne egy kocsira, már bizonyára régen megvásárolta volna, a számára elérhető autót. Nem töltené az időt ilyen ostoba, álmodozó kérdések kitalálásával.

2016. márc. 10. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
39%

veterán vas nevű felhasználó válasza:


Nem fog venni, mert még jogosítványa nincs.


nálad az igazság!

2016. márc. 10. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
60%
Én személy szerint semmilyen autót nem vennék hitelre, akkor venném meg ha a 20M elköltése után marad nagyon legalább 80M forintom. (A vagyonom 20, de inkább 10%-ánál többért nem vásárolnék autót soha.)
2016. ápr. 6. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
60%

"(A vagyonom 20, de inkább 10%-ánál többért nem vásárolnék autót soha"


Noo, hát ilyeneket csak a nagyon gazdagok szoktak írni, mert az átlagember a teljes vagyonát odaadja egy autóért, vagy esetenként egy házért, stb.

2016. ápr. 6. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
38%

#14-es vagyok.


Előző, nem teljesen világos, hogy ezt milyen céllal írtad nekem. Nem vagyok gazdag semmiképp, nem is nagyképűségből írom ezt, de lehet talán azért gazdagok azok az emberek mert valamilyen szabályrendszer szerint élnek (és itt most nem a garasoskodásra gondolok).


Pénzre a legtöbb embernek szüksége van, mégis - szakmában dolgozóként - azt látom, hogy az emberek teljesen alulképzettek ezen a téren, pedig számos ingyenes és igényes oldal van ahol hasznos pénzügyi információkat, tudást lehet szerezni. Aki kicsit is tudatosabb akar lenni ezen a téren pár perc alatt fog találni ehhez anyagot.


A kérdezőnek meg ajánlom pl. a Kiszámolóblog egyik cikkjét amiben kifejezett kalkulátor van arra, hogy mennyibe kerül egy autó, és ez sokkal árnyaltabb attól, hogy mennyi nettót keres az ember.

2016. ápr. 6. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
38%

15-ös vagyok

Nem minden gazdagnak vannak ám ilyen normarendszerei, mert aki egyik napról a másikra gazdagodott meg, az egy nap alatt el is szokta herdálni a pénzt, ráadásul sokszor éppen autóra.


Arra írtam, hogy gazdag lehetsz, mert a te elméleted szerint ahhoz hogy vegyek egy 2 milliós 7-8 éves autót, kell legyen 10 milliós forintos vagyonom cashbe. Szerintem ez így nem oké, és akinek van 10 millája készpénzbe, szerintem az már elég gazdag. Vagy eseteg te 20 éves, 400 ezer forintos autóval jársz csak, mert nincs több mint 2 millió forintod? Tehát nem kötekedni akartam, csak ez merész kijelentés volt, az emberek 98%-a, autóvásárlásnál az utolsó fillért is megmozdítja, nemhogy milliói maradjanak. Bevallom, én is ilyen vagyok.

2016. ápr. 6. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
38%

Persze, értem hogy nem kötekedni akartál. Én a vagyont úgy értelmezem, hogy VAGYON. Azért nagybetűvel, mert abban benne vannak az ingatlanok és az ingóságok, minden.


Nem osztani akarom az észt, csak én követek azért valamennyire egy rendszert, mert régen nem bántam jól a pénzzel. Most sem vagyok nyilván egy Warren Buffett, de próbálom ezt tudatosan kezelni. Lehet, hogy ez a rendszer amit én próbálok követni nekem beválik, másnak más válik be.


Egyébként meg, ha már rákérdeztél akkor 27 vagyok, és egy kb. 800 ezres Fiat Puntoval járok ami benne van ebben a 10%-os keretben, nyilván ebből ki is derül, hogy lakásom nincs.

2016. ápr. 6. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
38%

Meg még ehhez hozzátenném, hogy kinek mit takar az autó ez attól is függ. Én például utálok vezetni, csak a munkám miatt vezetek, sőt, ha tehetném autó se kellene. Másnak lehet, hogy hobbija a vezetés és dédelgetett álma egy kocsi ezért minden követ megmozgat, hogy legyen egy x milliós kocsija. Nekem nem ér annyit. Nem lennék boldogabb egy 5M-s kocsitól 5x, mint a Puntótól.


Bicajozni meg imádok, de lehet hogy a kérdező, aki 20M-s kocsira vágyik nem szivesen költene annyit a kerékpárjára mint én. Szóval nagyon összetett és egyéni ez. Mindenesetre szerintem nagyon meg kell gondolni az autóvásárlást és az arányokat ideálisan meghatározni.

2016. ápr. 6. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
38%

Értem, végülis igazad van. De írtad ezt a mondatot:


"Én például utálok vezetni, csak a munkám miatt vezetek, sőt, ha tehetném autó se kellene. "


Ez mindent elmond, sajnos nagyon sokunkat megfertőzött ez a négykerekű csoda, és a legtöbb ember hatalmas erőfeszítések árán is megveszi a lehető legjobb, legerősebb autót. Ez van, mindenkinek más az értékrendje.

2016. ápr. 6. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!