Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Havi nettó 150. 000Ft kereset...

Havi nettó 150. 000Ft kereset mellett egyedüli albérlet fenntartás, lehetséges?

Figyelt kérdés

Hamarosan beleszeretnék vágni egy albérletbe, pontosan nem tudom milyenbe és hogy mennyi az a maximális keret amit szánnék egy albérletre, de hátha valaki tud segíteni ebbe.


Havonta 150-170.000Ft-ot keresek, jelenleg 12.000Ft-ot fizetek előfizetéses telefonomra és e mellett 8.000Ft megy el havonta a TB fizetésére, plusz a kocsim amire csak benzin pénzt költök.


Mivel nagyvárosba költöznék és olyan helyre ami minden helyben van így az autót csak nagyobb távokra használnám, így sok kiadást nem okozna.

Havonta ha úgy számolok 30.000Ft kiadásom lenne jobb esetben.


Gondoljátok fent lehetne tartani egy albérletet mindezek mellett?



2015. aug. 7. 00:42
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:

Nem teljesen értem.


12 ezer telefon, 8 ezer TB, 30 ezer összkiadás?


Havi 10 ezerből jönne ki a kaja meg minden egyéb?

2015. aug. 7. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 Neuhauser László válasza:

Nekem simán elég lenne


Albérlet mondjuk 50.000+rezsi = max 80.000

Egyéb szolgáltatásaim (telefon, stb) : 20.000

Marad 50 kajára, stb-re szerintem az bőven elég


És még csak nem is egy olcsó, hanem BP belvárosi albérletet néztem, de még olcsóbban is kijönne, mert van olcsóbb albérlet, illetve a rezsi sincs annyi

2015. aug. 7. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:

na meg egyedül mi a rákért bérelsz albit

akkor már garzon vagy lakótárs

2015. aug. 7. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
50%

Szerintem nagyon necces. Ha pöccre ki is jössz minden hónapban, de amint bejön valami, probléma van. (Elromlik a mosógép, stb.)


Szóval én nem mernék így belevágni. De neked kell tudni.

2015. aug. 7. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
29%
a mosógép elromlása pont nem az ő költsége, hanem a főbérlőé
2015. aug. 7. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 vfrtom ***** válasza:
44%
Miért lenne a főbérlő költsége? Lakásról van szó nem gépkölcsönzésről.
2015. aug. 7. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
60%

Vannak alaptartozékok egy lakáshoz, ha kiadod. Törvény szabályozza. Mosógép, hűtő meg valami amin főzni lehet.

De egyébként mindent köteles javíttatni ingyen és bérmentve, mert azért az állapotért fizetsz annyit amennyit, amikor kivetted. Kivéve ha erre a szerződés nem tér ki külön, de az alapgépek akkor is kötelezőek.

2015. aug. 7. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
Szerintem is necces. Persze attól függ melyik város és mennyi ott az albérlet, de egy 100-as azért elmegy a lakhatásra-rezsire, 50 meg nem sok, kajára persze elég, de azért félretenni is jó lenne meg ha vmi elromlik, vagy vennél valami nagyobb dolgot az már nem megy.
2015. aug. 7. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
50%

"a mosógép elromlása pont nem az ő költsége, hanem a főbérlőé"


Te egy vicces ember vagy. :D Ezek szerint pontosan ismered a felek között létrejött szerződést, és azt is, hogy éppenséggel a bérlő milyen felszereltséggel vette ki a lakást?


Gratulálok a félelmetes látnoki képességeidhez. :D


Komolyra fordítva a szót: ügyvéd vagyok, és hidd el, egyáltalán nem biztos, hogy a mosógép a bérlő (és NEM FŐBÉRLŐ!!!!) költsége. Attól függ, berendezett lakást vett-e bérbe a bérlő (és NEM ALBÉRLŐ!!!).


Jó lenne, ha nem okoskodna az, aki ennyire nem ért hozzá...

2015. aug. 7. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

"Vannak alaptartozékok egy lakáshoz, ha kiadod. Törvény szabályozza. Mosógép, hűtő meg valami amin főzni lehet.

De egyébként mindent köteles javíttatni ingyen és bérmentve, mert azért az állapotért fizetsz annyit amennyit, amikor kivetted. Kivéve ha erre a szerződés nem tér ki külön, de az alapgépek akkor is kötelezőek."


Te valami irdatlanul buta vagy... Szerinted üres lakást nem lehet bérbe adni??

Anyám, borogass... "kötelező alaptartozékok". :D :D :D


Te valami más Lakástörvényt ismersz, mint mi többiek?

2015. aug. 7. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!