Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szalonban, új autó vásárlásako...

Anika73 kérdése:

Szalonban, új autó vásárlásakor a vételáron kívül milyen költségekre kell még számítani? Mennyire bevált / elfogadott szokás ilyen helyen az alkudozás?

Figyelt kérdés
2016. márc. 10. 19:13
 1/6 anonim ***** válasza:
48%
Átiratás.
2016. márc. 10. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Normális ember alkudozik egy szalonban.

Az az alap, hogy a vételár tartalmazza az üzembe helyezés/ átírás költségeit. Amelyik szalon ezt külön kéri, onnan fordulok is ki.

Egyéb pluszokat is el lehet érni, de ez függ sok mindentől. Az autó vételárától, a vásárlási konstrukciótól ( kp.-s, hiteles, beszámítanak-e használt autót...)

Én eddig háromszor vettem 0 km-es autót, szalonból. Egyszer sem kellett üzembe helyezési költséget fizetnem, mindhárom alkalommal kialkudtam egy felnire szerelt plusz gumiszettet ( attól függően, hogy milyen gumival vettem át - téli vagy nyári - egy ellentétest) és riasztót, egyszer pedig még plusz ködlámpát, egyszer pedig alufelnit is.

Jellemzően a hiteles vásárlásoknál engednek, mert a bamktól is kapnak jutalékot, nem csak a jármű gyártójától.

2016. márc. 10. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Faterom fizetett 24ezret, üzembehelyezési dijat.

Ő nem alkudozos fajta. Kötsögök.

Én alkudnék, sőt elmennék 3 helyre (ua márka) és amelyik többet enged ott vennék.

Először azt mondják nem tudnak engedni csak plusz extrákat tudnak adni, de akinek ez nem elég ott engedni is fognak.

2016. márc. 10. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Szalon se mind1, mi ugyan arra az autóra Szombathelyen, 6,9M, Győrbe 7,1M, Pesten pedig 7,2-4M (több szalonba is voltunk) ajánlatot kaptunk( toyota avensis). Az alku alap, nem neked kell elsődlegesen az autó, hanem a szalonnak a pénzed. Pofátlannak kell lenni, lehet rossz szemmel néznek utánna az emberre, de ha emiatt le tudok csípni még 100-200 ezer forintot, akkor pont nem érdekel mit gondolnak rólam.
2016. márc. 11. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Igazán köszönöm mindenkinek.
2016. márc. 11. 16:13
 6/6 A kérdező kommentje:
Szóval, ha én csak nézelődöm itt a neten és látok egy márka honlapján egy árat, az nem szentírás, hanem szalononként változhat ?
2016. márc. 11. 16:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!