Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mit kezdjek a váltóolaj...

Mit kezdjek a váltóolaj cserével? Audi A4 (2001) automata

Figyelt kérdés

Van egy Audi A4-em, 2001-es széria , automata váltós. Nagyon kevés kilométer van benne , 7 hónapja vásároltam meg. Sokat állt az autó , keveset ment. Fél évig állt a magyar kereskedőnél + még előtte Németországban is. Persze az autó tökéletesen megy, amióta nálam van, nagyon minimálisat költöttem rá, olajcsere, meg a vezérmű. Azon kívül egy két nagyon apró dolog lett kicserélve.


125ezer kilométer van benne, 114-el vettem, tehát én sem nagyon sokat járok vele, ritkán használom. Viszont hallottam ismerősöktől, hogy a váltó az nagyon kényes, az olajat ki kell cserélni. Szerelőktől utána kérdeztem és volt aki azt mondta, hogy ha kicseréljük az olajat, még rosszabb lesz, attól kezd majd el rángatni, mert "kvázi" megszokta már a "Koszos" olajat . viszont volt ismerősöm, aki viszont erősen javasolta az olajcserét (audi szerelő ismerős). De azt is mondta, hogy a szerelők nagyon nem szeretik csinálni mert körülményes...


Ez egy nagyon jól, szépen teljesítő autó, nincs vele semmi bajom, tökéletes kocsi. Viszont nem akarom hogy legyen, meg szeretném előzni a bajt.


Mit tudtok javasolni?



2016. márc. 11. 10:19
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
A szerelőm azt javasolta, hogy 60000 kilométerenként cseréltessem az olajat az automataváltóban. Egyébként jó móka, mert kell 5-6 liter és az olaj literenkénti ára vetekszik egy jobb konyak literenkénti árával.
2016. márc. 11. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
Cseréltess olajat és váltószűrőt, max 40-50 000km-enként.
2016. márc. 11. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%

"és volt aki azt mondta, hogy ha kicseréljük az olajat, még rosszabb lesz, attól kezd majd el rángatni, mert "kvázi" megszokta már a "Koszos" olajat "


Igazán magasan kvalifikált,igazi szakértő lehetett aki ezt javasolta!Még az örökélet olajjal feltöltött váltókban is illik legkésőbb 100ezrenként cserélni az olajat!Az már mas kerdés hogy a szerelők nem szeretik csinálnk mert macerás,a tulajok meg megint nem szeretik megcsinaltatni,mert ahogy az első irta egy jobb olajnak literje nagyon sok ezer forint és akkor még sehol a munkadíj stb!

2016. márc. 11. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%

"megszokta már a "Koszos" olajat"


Ezt a dumát, te...

2016. márc. 11. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
67%

Mit kezdj a váltóolaj cserével? ...semmit..ha így bánsz az autóval, nem lesz egyhamar gondod vele.

Az feltűnő, hogy senki nem hivatkozik a kezelési-és karbantartási kézikönyvre. Annak mindig kéznél kell lenni, vagy a kesztyűtartóban, és nem az automata váltót sosem látott ismerősöktől hallgatni az okosságot.


A szerelők mondanak mindent, főleg ha balekot látnak. Nekem is ki akarták cserélni harmincezernél a váltóolajat, kénytelen voltam megmutatni a kezelési könyvet, hogy először 160 e mérföldnél kell ellenőrizni...kiderült, nem is volt karbantartási könyvük, mert valaki ellopta. Így egymásnak mondták, mit is kellene csinálni.


Szóval hideg váltónál vegyél olajmintát, és szagold is meg..ha érdekel, mit miért majd megírom.


(Volt olyan vasam, amiben a gépkönyv szerint élettartamos váltóolaj van..eladtam, de még ma is boldogan használják.)

azt javaslom, várj még egy cseppet. Először is, keresd meg a karbantartási kézikönyvet, amit a gyár adott hozzá. Abból pontosan kiderül mit mikor kell tenni(vagy nem kell)

2016. márc. 11. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:

Cseréltetni akarsz benne mert vigyázni akarsz rá.

Ennyi. Cseréltesd le.

Ha utána rosszabb lesz akkor elcsesztek valamit.

2001-es az multitronic vagy még a kapcsolgatós?

2016. márc. 11. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
Le kell azt cserélni, autóvásárláskor startból ezzel kezdek mindig, mert sosem tudni, hogy mi volt az autó előélete. Kilóméter is megvan benne.
2016. márc. 11. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
Ha még nem volt cserélve az gáz.A motorban sem kell, mert az is megszokta a koszos olajat?Na az ilyen kóklerekkel van tele a szakma.Ha lecserélteted attól csak jobb lehet, és nem nyírod ki.Ez egy olyan autó ami ezt kívánja,ez + költség,ha nem akarsz hamar beleugrani 1 váltó felújításba ,vagy cserébe.
2016. márc. 11. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:

Most úgy állítotok be, mintha annyira nagyon hibás lennék...

Azonnal elvittem vezérmű és olajcserére.

Elvittem külön szerelőhöz, hogy megnézzék, minden ok-e.

Egy szóval sem mondta,hogy olajat kell cserélni a váltóba.


Kösz a válaszokat.


Egyes válaszokból azt szűröm le, hogy én bamba vagyok és dobjam ki a kocsit már most...


Na mindegy, az audi szervizben dolgozó ismerősöm azt mondta, hogy meg kell nézni a minőségét. Aztán ha nem jó akkor lecserélni.

ha 50 000 akkor 50 000, annyi amennyi... inkább kicseréltetem ,mint hogy lerobbanjak, vagy netalántán a váltó gajra menjen

2016. márc. 11. 17:51
 10/21 anonim ***** válasza:
37%

Dehogyis.

Arany pofa vagy a kissé túlaggódós fajtából.

"Gallyra" helyesen.

2016. márc. 11. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!