Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mit kezdjek a váltóolaj...

Mit kezdjek a váltóolaj cserével? Audi A4 (2001) automata

Figyelt kérdés

Van egy Audi A4-em, 2001-es széria , automata váltós. Nagyon kevés kilométer van benne , 7 hónapja vásároltam meg. Sokat állt az autó , keveset ment. Fél évig állt a magyar kereskedőnél + még előtte Németországban is. Persze az autó tökéletesen megy, amióta nálam van, nagyon minimálisat költöttem rá, olajcsere, meg a vezérmű. Azon kívül egy két nagyon apró dolog lett kicserélve.


125ezer kilométer van benne, 114-el vettem, tehát én sem nagyon sokat járok vele, ritkán használom. Viszont hallottam ismerősöktől, hogy a váltó az nagyon kényes, az olajat ki kell cserélni. Szerelőktől utána kérdeztem és volt aki azt mondta, hogy ha kicseréljük az olajat, még rosszabb lesz, attól kezd majd el rángatni, mert "kvázi" megszokta már a "Koszos" olajat . viszont volt ismerősöm, aki viszont erősen javasolta az olajcserét (audi szerelő ismerős). De azt is mondta, hogy a szerelők nagyon nem szeretik csinálni mert körülményes...


Ez egy nagyon jól, szépen teljesítő autó, nincs vele semmi bajom, tökéletes kocsi. Viszont nem akarom hogy legyen, meg szeretném előzni a bajt.


Mit tudtok javasolni?



2016. márc. 11. 10:19
1 2 3
 21/21 anonim ***** válasza:
Utolsó,az a baj hogy sokan okoskodnak hol ott nem hogy audi de automata válto tulajok sem voltak soha. Csak olvassa innen-onnan. Egy cikk felsorolja az összes létező hibát amiből 10-15 éven át fele sem bukkan fel azok is csak akkor ha nincs megadva neki a kellő törődés. Nekem a mai nap volt a 2005 ös Audi A4 automatámba olaj+szűrő,komplett vezérlés és vízpumpa csere 130k ba jött ki. Müszakinál meg válto olaj meg szürő csere lesz ha addíg nem ad jelet a hibáról. Egy váltoolaj+szűrő csere vidéken 150k körül van.
2019. jún. 5. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!