Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Honda Civic 1.6 VTi 1996. Megéri?

Honda Civic 1.6 VTi 1996. Megéri?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Autóvásárlás előtt állok a keret 900.000 ft.

2 éve egy F astra 1.7td-t használok , de már sajna nagyon eljárt felette az idő.

A kérdésem az volna hogy szerintetek megéri megvenni a fent említett járművet?

Alapból elég sportosnak mondanám a vezetési stílusomat , persze épeszű határokon belül, de sokat kell hosszabb távon utaznom , hegyes , kanyargós utakon , ahová kéne az erő és egy stabilabb, feszesebb futómű, ami az opelról nem igazán mondható el.


Kinézett autó:

[link]



2016. márc. 23. 18:36
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
se
2016. ápr. 6. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:

Még nem vettem meg , várnom kell sajnos június elejéig a vétellel, de addig legalább van időm váligatni...


Jó olvasni , hogy ennyire szeretitek ezt az autót, remélem én is hasonlóan sok örömöt fogok benne lelni :)


Köszi a választ! :)

2016. ápr. 7. 08:20
 13/13 scottie válasza:
100%

Szia!

Én is egy '99-es VTI büszke tulajdonosa vagyok.

Csak pozitív dolgokat tudok írni. Nagyon megbízható, vezetni még nyugodt tempóban is élmény. Amit javaslok, hogy inkább a millió körüli példányok közül válogass, valamint tuningmentes (legfontosabb hogy motortuningmentes), gyárihoz legközelebb álló példányokból válassz.


Fogyasztásról: Ha szépen hajtod, akkor teljesítményéhez képest nagyon felhasználóbarát fogyasztást tud produkálni, nekem sikerült 6,8 litert kihozni (teletankol-5-600Km-t megy-újra teletankol és számol)

Ha pedig kihasználod a teljes fordulatszámtartományt, akkor természetesen ez az adat magasabb lesz, de így is bőven 10 alatt tartható, és ha belegondolunk... menetteljesítmények terén BMW E46 325i szinten van, (100-ig még jobb:))viszont ismerősöm az E46 323ci-jét sem tudja 10liter alá vinni, hiába van a lába alatt a tojás.


Lényeges a minőségi motorolaj! Ha ütöd, akkor 5-6ezrenként, ha vigyázol rá, akkor 8-10ezrenként érdemes cserélni.


Direktszűrő-sport betétszűrő nálam felejtős, mert a gyári szűrőnél jobban egyik sem szűri meg a levegőt. Direktszűrő és nyitott kipufogórendszer egyébként teljesítménycsökkentő és fogyasztásnövelő is, mert ezekkel csak "megszellőztetjük" a motort.


Az én autómban 230000KM van, teljesítménye ennyi kilométer után 158Le padon mérve, ami önmagáért beszél :)

A motor gyári, (+short shifter, +Wilwood282mm-es. 4 dugattyús első fékek, TA Technics állítható futómű, én ezeket tartom hasznos módosításoknak)



Kép a gépről :)


[link]

2016. jún. 14. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!