Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 2 millió környékén Golf V GTi...

2 millió környékén Golf V GTi használtan, mik a tapasztalataitok/véleményetek?

Figyelt kérdés
Ilyen autón gondolkodom, de nem tudom mennyire lehetnek leharcolva ezek a 2 millió környéki modellek. (Akár német, akár itthoni) Érdemes megkockáztatni vagy nagyon nagy szívás?

2016. márc. 24. 09:47
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Annyiban szívás hogy nehéz oylat találni amit nem hajtottak szét, tekintve, hogy nem arra veszik hogy szép lassan hajtsák.
2016. márc. 24. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
41%

Én nem hinném hogy aki ilyet vesz újonnan az mind pusztítja, ahhoz drága volt.

Nem a hülyegyerek kategória.

Át kell nézetni vw szervízben.

2016. márc. 24. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
59%
Hirdetnek 10 db-ot, abból 4 db van csak a 2 millió közelében. (a Trendline GTI USA ültetett kocsit felejtsd el, olyan az előélete) Én ennél többet szánnék rá
2016. márc. 24. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
41%

Én vezettem ilyen autót, mert haveromnak ilyen van, és az égig magasztalta, hogy az mekkora sportautó, hogy tapad az aszfaltra stb. stb. szokásos mennyei szöveg... Nem rossz autó, tényleg nem rossz, viszont ha a saját 3.2-es összkerekes Brera-mhoz hasonlítom, akkor nagyon messze van. Versenypályán próbáltam ki, ahol én a Brera-val 90-el kanyart fogok, ott a Golf már kisodródik, szóval jóval hamarabb el kell venni a gázt, a gyorsulást azt nem veszem ide, mert nem egyforma nagyságú a motor, és nem is mindegy, hogy első hajtás, vagy első-hátsó. A lényeg, hogyha nem pályán akarsz vele ökörködni, akkor nagyon jó autó.


Állapotáról csak annyit ezeknek az autóknak, hogy veretik őket keményen, ahogy haverom is, nincs is ezzel baj, hogyha rendszeresen szervízelteted és van pénz az alkatrészekre.

2016. márc. 24. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Hát nyilván nem egy Brera kategória, viszont olvastam olyan véleményeket hogy a 200LE környéki kisebb sportautók közt nagyon is jó. Gondolok itt a TT-re, az RX-8ra, meg a hasonló kis 2 liter környéki turbómotorokra. És furcsa mód a teszteken pont az oldalgyorsulást meg a jó menettulajdonságait emelték ki. Bár szívem szerint egy R32-t vagy egy 3.2 FSI-vel szerelt Audit vennék, de azoknak a fenntartásától félek, főleg hogy nem kifejezetten pályautó lenne, csak hobbinak, hanem azért a mindennapokban is használnám.
2016. márc. 24. 17:55
 6/18 anonim ***** válasza:
41%

Jók ezek a Golf-ok, én csak viszonyítás miatt hoztam fel a saját autómat, hogy attól függ, hogy mihez nézzük. Ha nem csak hobbi autóként kell, akkor nincs értelme 3.2-es motorral szerelt autót venni, nekem a Brera városban, nyáron, légkondival benyeli a 15-20 litert, meg persze mellé taknyosodik is rendesen, nem értékeli a városi tötyögést :)


Egy szó, mint száz, jó autó a Golf, de nagyon megkell nézni, hogy kitől veszed, ha tudsz, akkor egy tapasztalt szerelőt vigyál magaddal, vagy keress fel egy szervízt, ahol átvizsgálják.

2016. márc. 24. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Mindenképpen! Hál'Istennek van szakmai segítségem! :)


Köszönöm egyébként a válaszokat!

2016. márc. 24. 18:50
 8/18 anonim ***** válasza:
41%

Kategóriájában az egyik legjobb elsőkerekes volt. Kikapcsolt DSC-vel szépen fordul a fara, a turbo motor nem érződik, inkább egy nagyobb szívónak. Futóműve tökéletes.(még 18"-al se kényelmetlen)

Hibái: kokszolódás, láncnyúlás.

2016. márc. 24. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Mi másért vennél újonnan is? Csak azért fizet ki érte többet, hogy úgy használja mint egy hétköznapi verziót?
2016. márc. 24. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
70%

#9 igen van, egy alap golf5 nem túl szép, egy GTI ahoz képest légyegesen szebb, mind kívül mind belül. Viszont németországban van/volt ebből bőven flotta vásárlás is!

Találni a külföldön eladó GTI-t amiben kb még az anyósülésen sem ült senki, a csomagtartóban is maximum egy aktatáska volt. Most ezt nem magyar szemmel kell nézni, hogy egy jól felszerelt 1.4tsi golf újonnan is elérheti a 10misit, ez a GTI anno 9misi körül volt.

2016. márc. 24. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!