Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Első autónak mit ajánlanátok...

Első autónak mit ajánlanátok maximum 250-300k-ig?

Figyelt kérdés

Nagy feltételeim nincsenek.Csak benzines jöhet szóba,motor 1.3-1.6 között. 3 vagy 5 ajtós érdekelne,a sedan-ok annyira nem jönnek be. Francia és olasz autókat hanyagolnám.Ezek alapján én ezekre gondoltam: Opel Astra F 1.4/1.6,Mitsubishi Colt 1.3,Suzuki Swift 1.3,Ford Fiesta 1.3,Daewoo Racer 1.5,VW Golf III 1.4.

Évjárat nagyjából 1995-200-ig,nem ez alapján venném,csak tájékoztatásképp írom


2016. márc. 24. 11:07
1 2
 1/12 TheCruve ***** válasza:
69%

Swift vagy Colt esetleg Golf 3


Szerintem e 3 közül válassz :)

2016. márc. 24. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Leginkább a colt tetszik,a swift-ekkel sincs bajom,egyedül az hogy azok közül amit írtam talán az a legkisebb belül. Golf III-al még nincs tapasztalatom,de sok rosszat nem hallottam róla. És családi tapasztalat alapján elfogult vagyok a német és a japán autókkal :D
2016. márc. 24. 11:20
 3/12 anonim ***** válasza:
69%

Opel f astrat még mai napig használok 1,7 diesel motorral, és én is javasolnám, bár elzárkóztál tőle, olcsó fenntartás, semmi nem romlik el rajta, sok alkatrész van hozzá, hátrány viszont hogy 300 ezerért nem az álján keresgélsz, de az igazán jók 450 ezer forint körül vannak szerintem, tehát könnyen lehet hogy 1-2 igen rozsdás darabot is megfogsz nézni mire találsz egy jót, bár mondjuk szerintem ebbe az árban mindegyiken lesz rozsda, nekünk is a hátsó csomagtartó ajtó tiszta rozsda...

Suzuki swift talán a legjobb ezek közül amiket leirtál, minimális szerrviz kell neki, sok alkatrész van, abszolute földön jársz a gondolkodásoddal. Golfból ennyi pénzért csak széthajtott göncöket fogsz találni, nem javasolnám, a többit nem ismerem , viszont még nézd meg a nissan micra autót 2000-es előtti évekből picit, nagyon megbizható és mutatósabb és igényesebb autó mint a swift, pont bele férne a keretbe, bár picit több pénz jó lenne hozzá, de az f astra-hoz is :). Meleg szívvel ajánlom.

2016. márc. 24. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Ment a zöld kéz!:) igazából az f astra-val a rozsda a legnagyobb bajom.. Nissan micra-t néztem már de nekem nemigazán tetszik külsőre. Nissan-ból egyedül a sunny-n gondolkoztam el,de annyira az sem fogott meg. Az Almera viszont tetszik de ekkora költségvetésből az esélytelen
2016. márc. 24. 11:56
 5/12 anonim ***** válasza:
69%

3 évvel ezelőtt vettem egy '97-es swiftet. Azóta nem sok gondom volt vele (az olajcserét 8-10ezernél minőségi olajjal csináljuk).

Szeretem, olcsó, megbízható kis gép. Most napi 60 km-t megy, csak tankolnom kell.

Ha nem költöztetésre kell, teljesen jó méret. Nem annyira kicsi ám.

2016. márc. 24. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Tisztában vagyok a méreteivel,azt hogy szűkös leginkább a 3 ajtós változat hátsó üléssorára értettem. Tudom,nem nekem kell ott ülni,csak kellemetlen lehet hogy ha több embert kell vinnem,akkor nem férnek el. De igazából ez ritka eset lenne,szóval nem olyan nagy probléma. :)
2016. márc. 24. 13:19
 7/12 anonim ***** válasza:
69%
5-ös vagyok, azt nem tudom. NEkem alap, bármilyen kocsit vegyek, min. 4 ajtaja legyen - de inkább 5. (még a kis Marutimnak is volt hátsó ajtaja...)
2016. márc. 24. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Tapasztalat hogy a 3 ajtósban hátul max 2 ember fér el,volt szerencsém már ilyen helyzethez és minden volt csak kényelmes nem :D
2016. márc. 24. 16:20
 9/12 anonim ***** válasza:
Swift, Astra, Colt.
2016. márc. 24. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

3-as golfot ha nem tudsz többet rá szánni ne vegyél.

Nem bántásból írom, de ennyiért halott az összes. Én is ezt hajtom már egy ideje, de jók nincsenek. 450-ért már lényegesen jobb állapotban vannak...

1.9 tdi-n nem gondolkodtál? 5-6 litert fogyaszt, nyomatékos.

2016. ápr. 1. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!