Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ford Mondeo 2.2 TDCI (2005),...

Dávidoff91 kérdése:

Ford Mondeo 2.2 TDCI (2005), vagy Opel Vectra 1.9 CDTI?

Figyelt kérdés

Segítsetek választani. Legfőképp olyaon véleményét várom,akiknek ezek közül van valamelyik.

Érdekelne az is,hogy melyikhez olcsóbb az alkatrész,és hogy melyiket érné meg jobban megvenni.(Mindkettő tetszik)



2016. márc. 26. 20:46
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Alkatrész egyikhez sem drága, talán amiatt Opel, hogy a régebbi Mondeo-k hajlamosabbak voltak a rozsdásodásra.
2016. márc. 26. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
74%
Vectra. Az az 1.9 CDTI motor nagyon jó, a Mondeo dízelmotorjai nem olyan stabilak.
2016. márc. 26. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
69%

Nekem pont ez a 2.2-es tdci mondeom van.100 ezer km-el vettem most 300000 van rajta.Azalatt 2 nagyobb dolog volt amit cserélni kellett rajta.Az Egr és a kuplung szett.Amugy semmi komoly csak a kopó alkatrészek.Fogyasztás 5,5-6,5 liter között mozog.Amit ajánlok 15-ezrenként olajcsere 30 ezrenként űzemanyag szűrő csere.Ezzel véded a motort,turbot,és az üzemanyagrendszert,porlasztókat.Mindig 5w-30-as szintetikus olajat használok és Mann szűrőket.

Alkatrész árak normálisak hozzá.Inkább olcsóbbnak mondanám a kategóriájához képest.Szerintem az opelre valamivel drágább de arra se vészes.Én ajánlani tudom ezzel a motorral.Dinamikus erős motor kis fogyasztással.Futóműve is nagyon jó.A karosszériát csak egy helyen kezte meg a rozsda ahol javítva volt.2004-utánniak már a modelfrissítettek.Megbizhatóbbak lettek a motorok is.Belső tér nagyon tágas és jó minőségű.Főleg hátul óriási a hely benne.

2016. márc. 26. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat,legfőképp a 3.-nak. Segített dönteni. Hátha érkezik még hozzászólás másoktól is.
2016. márc. 27. 01:01
 5/12 anonim ***** válasza:
0%

A Fordban az egy Peugeot dizel motor

ezzel mindent elmondtam asszem...

2016. márc. 29. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Még szerencse hogy a Peugeot autóknak sose volt gond a motorjaival... :D
2016. márc. 29. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
34%

sose ? :D

februar óta kb 40 ismetlem 40 dizel focust es mondeot hoztak be a muhelybe..szinte mind vezérlés hibaval, szelep csere, feszitő..görgő, hengerfej sikolás, szelepágy csiszolás, főtengely jeladó stb stb

mindenkinel szive joga a választás és a vélemény.én csak leirtam a tapasztalatom. :)

2016. márc. 29. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Érdekes, akkor biztos arra a környékre direktbe odahordták az összes rosszt. Mert ami ide kerül, itt érdekes mód motorral ha 10-ből 1 nél van gond.
2016. márc. 29. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
0%

Az gyarak altal ajanlott 30ezres csere helyett szakad a szíj 10-15ezernel es ugye az visz mindent magaval..(nemkell sorolnom ha szerelo vagy)

Nálatok bírja a motor?

itt Nógrádban nem az igazi..

2016. márc. 29. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
38%
Komoly szerelő lehetsz ha még azt sem tudod hogy a kérdező által irt kocsiba milyen motor van!A 2005-ös mondeoba ford motor van!Az ujabb mondeokba rakták a francia dizeleket!Amugy abba is a 2.0,2.2-es elég megbizható!Az 1.6-os az már nem annyira.Az elég problémás motor.Főleg a turbó olajzó rendszerével voltak gondok.
2016. márc. 29. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!