Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Az előző autómmal rendszeresen...

Az előző autómmal rendszeresen kaptam parkolási bírságokat olyan helyekről, időpontokról (Budapest), ahol és amikor biztosan nem jártam. Mi a teendő?

Figyelt kérdés
Évek óta nem megyek olyan helyre autóval, ahol a parkolás fizetős, azonban ezt egyre nehezebben tudom megoldani. Mit kell csinálni, hogy ne ismétlődjön meg az eset, ha rákényszerülök, hogy megint parkoljak fizetős helyen?

2016. ápr. 11. 11:31
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha olyan helyröl kaptad ahol enm jártál akkor simán étvertek.. Am meg annyi, hogy meglesed miortol emddig kell fizetni sé veszel jegyet.
2016. ápr. 11. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
27%

Elég sokat csavargok az országban, és parkolok is mindenféle fizetős helyeken, de még sose történt olyan, hogy olyan helyről kaptam volna pótdíj felszólítást, ahol nem is jártam. A fizetős helyeken fizetek a parkolásért, ha mégse teszem, akkor kifizetem a pótdíjat, ennyi.


Amúgy meg te is sumákolsz, először azt írod, hogy olyan helyről kapsz, ahol nem is jártál, aztán meg, hogy mi legyen hogy ne ismétlődjön meg az eset, ha fizetős helyen állsz meg. Mellesleg a parkolóőrök lefényképezik az autót, és az ablaktörlőn hagynak egy felszólítást. Nekem még sose lopták el a mikulás csomagot, de ha ez megtörténne, akkor is meg lehet nézni, hogy tényleg te voltál-e ott, hisz van fénykép.


Azt már meg se merem említeni, hogy szinte mindenütt lehet SMS-sel parkolni, és nem kell figyelni, hogy mikor jár le, nem kell szaladgálni aprót váltani, és dobálni az automatába.

2016. ápr. 11. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Úgy látom nem volt értelmes amit írtam: Azzal van bajom, hogy olyan helyekről és időpontról is kaptam RENDSZERESEN bírságot, ahol és amikor biztosan nem járhattam. (Ha benéztem valahol a parkolást az másik történet, mikuláscsomag, anyázás, fizettem, letudva)
2016. ápr. 12. 09:12
 4/7 anonim ***** válasza:
0%

Kedves "duhos" (vagy Dühös?)


Az oldal nyilvános, nyugodtan írd le ide amit nekem írtál, hogy mások is láthassák, és reagálhassanak!

2016. ápr. 12. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
0%

"Igen az előző autómmal előfordult (sajnos gyakran), hogy fizetős helyen parkoltam. Fizettem. Volt, hogy lejárt, büntettek, fizettem. Azonban:

Voltak olyan helyek (például Szalay utca) ahol mindig volt "mikuláscsomag", hogy nincs/nem látható parkolójegy (Octaviám van és volt, azon van parkolójegy tartó, nehéz nem látni)"


Ezért (is) érdemes SMS-sel parkolni. (6000 vs 75 Ft)

Budapesten - egy rövid kihagyástól eltekintve - működik az utólagos jegy bemutatás is. Tudom, hogy macera, de lehetőség. A parkolójegy tartót applikáld át a regisztrációs matrica mellé, akkor nehéz a parkolóőrnek úgy fényképeznie, hogy ne látsszon a jegy. (Szerintem)


"Egy idő után, azonban olyan időpontokra is kaptam büntetést, amikor vidéki munkalapom volt, vagy az autó éppen üzemképtelen volt, illetve budai helyszínekre, amerre egyáltalán nem jártam autóval. Ebből lett elegem."


Egyszer kell csak végigjárnod az utat, akár perrel és kártérítési igénnyel fűszerezve, hogy a parkolóőrt elkaszálják, és ne zaklasson. Biztos, hogy nem szóltál be valamelyiknek?


"Kedves válaszoló, kérlek ha az info nem elég kérdezz, ne vádaskodj.

Igen van amikor sumákolok, de akkor az ember tudomásul veszi, ha veszít. Az "játék" (ha az ember nem is önszántából játsza)"


Kedves kérdező, ugye milyen gyorsan megtanultál fogalmazni, csak egy kicsit meg kellett sértődnöd!

:D


Ezeket nyugodtan leírhattad volna már a kiegészítésben is.

:)


Privátra nem válaszolok.

2016. ápr. 12. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
A kioktatást köszönöm, reméltem használható válasz is érkezik.
2016. ápr. 12. 20:32
 7/7 Winnynet válasza:

sziasztok! a het vicce!!!!!


parom most hivott, hogy kapott egy parkolasi buntetest valamikor 2016.12.14. en. most jon a vicc!!!


szombathelyiek vagyunk,soha nem megyunk pestre,minek mennenk:))))


ez a budapest,ferencvarosi reszrol jott. holnap hivja fel oket mi a szar ez:)

2017. febr. 2. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!