Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Használt vs. új nyárigumi? Ti...

Használt vs. új nyárigumi? Ti melyiket vennétek?

Figyelt kérdés

Tavaly vettem 4 használt téligumit az autómra, amivel befürödtem, nedves, havas úton táncol az autó, és nem stabil a kormányzása.


Idén nyári gumikat is vennem kell, de nem tudom, hogy merjek-e ki tudja hány éves, milyen jó állapotúnak hazudott használt gumit venni 6500-7500 Forintért, vagy 11000-ért vegyek újat?


Az új gumi, amit kinéztem az egy 195/65 R15-ös Laufenn G fit EQ LK41-es gumi, amit a HANKOOK gyárt a magyarországi üzemében. Idén tavasztól forgalmazzák.


vélemények?



2016. ápr. 12. 12:43
1 2
 1/12 Tomcatters ***** válasza:
65%
Hu ... a Hankook gumik nagyon jók en is most akarok venni egy garniturat .. használtnál ott van a gumin a DOT SZÁN 4 jegyű pl 1209 az azt jelenti hogy 2009 12. Heteben gyartották 2000 elottieken 3 szam van
2016. ápr. 12. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Tomcatters ***** válasza:
72%
En ujat veszek mindenfelekeppen :)
2016. ápr. 12. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
49%
Csakis újat, a Hankookkal pedig nekem nagyon jó tapasztalataim vannak.
2016. ápr. 12. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
80%
Ugyanebben a méretben van 20.000/db ár körül Michelin Cross Climate, aztán akkor a téli gumi kérdés is megoldva. Évi 2 szerelés meg zsebben marad. Azt mindig feélrerakod, aztán mondjuk 3 év múlva veszel megint egy garnitúrát(attól függ, mennyit mész)
2016. ápr. 12. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
60%

20.900 pontosabban

[link]


Én ilyet fogok venni.

Másik kocsinkra most rendeltem meg Vredestein Quatrac5-öst. Nekünk nagyon jó a tapasztalatunk ezekkel a 4S gumikkal, pedig munkába járunk naponta 40-70 km-t.

2016. ápr. 12. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
62%
11.000-ért már van új? Ebben az esetben nem is kérdés, használtat akkor vennék, ha 3000-3500 forint lenne, és nem lenne több pénzem. Ha van pénz, és nem teszi tönkre a költségvetést, mindig csak újat szabad venni.
2016. ápr. 12. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
30%

Sose értettem minek kell a gumin spórolni... Aztán, majd láthatunk a hírekben, hogy odacsaptad a gépet a szalagkorlátnak vagy rosszabb...


Attól, hogy a hankook gyártja még ratyi. Sőt a hankook is ratyi, csak jó a reklámja.


[link]


[link]


Legalább ennyit áldozz rá.

2016. ápr. 12. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Helyedben újat vennék, mert nem spórolsz lényegesen. 10 ezer forint durván a különbözet. Nagyobb méreteknél más lehet a helyzet.

Ha gumistól veszed, ahol van gumizás is, van hogy adnak gumizásra kedvezményt. Akkor nem beszéltünk még a garanciáról.

2016. ápr. 12. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Új gumit vegyél. Lehet, hogy a használt guminak tökéletes állapotban van a fútó felülete. Viszont nem tudhatod, hogy tárolták. Lehet, hogy szabadban állt télen a -10fokban és hóban nyáron meg a 40fokban a tűző napon. Így nagyon tönkre megy az anyaga és mocskosul elöregszik.
2016. ápr. 12. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

A gumin én se spórolnék! Eszembe nem jutna használtat venni.

Most fogok én is új garnitúrát venni. 120.000Ft + szerelés lesz. De nem egy-két évre veszem és hogy félreértés ne essék, én sem vagyok lóvéval kitömve. De nem fogok olcsó kínai no-name gumikat venni. Nem vagyok olyan gazdag, hogy az olcsót vegyem! Inkább egyszer veszek jót.

2016. ápr. 12. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!