Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Autósuliba járok, és nem...

Autósuliba járok, és nem boldogulok a tolatással. Egyszerűen nem látok ki a hátsó ablakon, pedig felemelem az ülést is /nem vagyok alacsony,170 cm/. Van valamilyen bevált módszer toaltásnál? Valami tuti tipp? Mire figyeljek?

Figyelt kérdés
2012. jan. 16. 16:35
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

én vw bora-val tanultam meg vezetni. (itthon, stikában a család segítségével) Annak abszolút nem látni ki a hátsó ablakán a meredek kalaptartó miatt, legfeljebb a nagyon magas dolgokat pl. kapu.

Egy jó tanács, ne hátrafordulva tolass ha nem látsz ki, hanem mindig tükörből. (külső tükrök!) Nagyon könnyű megtanulni, rá fogsz érezni, nekem is megy pedig alacsonyabb is vagyok mint te:)

2012. jan. 16. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Csak sajnos az oktatók nem engedik, hogy tükörből tolass, mert ezt mondja a szabály...nevetséges.
2012. jan. 16. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Azért nem szabad csak tükörből tolatni, mert pillanatok alatt mögéd kerülhet valami, aztán utána megy majd a hőbörgés, hogy mi a faszt keresett ott, és hogy került az oda. Néha hátra is kell fordulni!
2012. jan. 16. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha egyenesen kell tolatni akkor a könyököd ha a bal kitámasztod oldalra és úgy fogod a kormányt jobb lesz mert feleslegesen nem húzod el a kormányt miközben forgolódsz.

Nekem legalábbis még anno ezt mondta az oktatóm, és nekem jobb is volt úgy tolatni.

2012. jan. 16. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

"Csak sajnos az oktatók nem engedik, hogy tükörből tolass, mert ezt mondja a szabály...nevetséges." << Az. Aki kitalálta, azzal gyakoroltatnám a szakadék szélére tolatást, csak belső tükörből xD


Egy idő után nagyjából megszokod, mi hogy látszik a belső tükörből és kb meddig lehet engedni az autót, de arra a tanfolyamon eltöltött idő nagyon kevés.

2012. jan. 16. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

hátrafordulással én kilátok, de utálok hátrafordulni, ha ott a 2 külső tükör, amiben a nekem szükséges infók megvannak.

amikor tanultam vezetni, már forgalomban párhuzamos fordulás, oktató elmagyarázta, olyan szépen beálltam, és mikro befejeztem orditotta hogy megbuktam, mert nem néztem hátra, felvilágosítottam hogy tudok tükörből, max. akkor fordulok hátra ha utánfutóval tolatok, mert keskenyebb a futó az autónál és tükörből nem látom, csak akkor ha már megy oldalra.

jogsiszerzés alatt azért hátranéztem, de ugy nem tudtam normálisan beállni sose, amióta megvan a jogsi, talán ha egyszer néztem hátra, de akkor se azért mert tolattam, hanem azért mert szélesebb autóval voltam és nem láttam mennyire vagyok a mögöttem lévőtől

2012. jan. 16. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Hát ez az! Úgy érzem, tükörből nekem is jobban megy- Két rúd közé kéne betoletni. De ha hártafordulok, cska az egyiket látom, néha még azt se. Hiába mondom, hogy nem látok, azt mondja, az csak kifogás. :-( Ha meglátja az oktató, hogy a tükrökbe nézem a dolgokat, kiabál. Úgy érzem, soha nem lesz hajtásim :-(((
2012. jan. 16. 19:54
 8/13 A kérdező kommentje:
Ja, és volswagen golfon tanulok.
2012. jan. 16. 19:55
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
"hajtásim"!!! :) Szlovákiából ír! :D Igen én si csak azt tudom mondani, hogy előbb utóbb érezni fogod a kocsi hosszát, persze ehhez nagyon sokat kell gyakorolni. Ha a tanfolyam ideje alatt nem lehet külő tükörből tolatni, akkor esetleg azt tudom tanácsolni, hogy lassan engedve a kuplungot nézz szét nagyon, hogy hova tolatsz. Ha meg már meglesz a jogosítványod - Szlovákiában: hajtási :D - ott már úgy tolathatsz majd, ahogy csak akarsz! Egyébként lány vagy? Ha igen Írj privátot! Hello
2012. jan. 17. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

én is mindig le vagyok cseszve, ha nem nézek hátra tolatásnál :D


ennyire sötétített az üveg, h nem látsz ki, vagy ilyen sok a holttér? folyamatosan járjon a szemed. hátra-tükrök-hátra-tükrök. ha suttyó az oktatód, akkor váltsd le.

én nem vagyok egy könnyű eset, mégsem üvöltött velem az oktatóm soha. pedig csináltam már néhány figyelmetlenséget. szerencsére a többi autós normálisabb, ha tanulóval van dolga.

2012. jan. 17. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!