Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Érdemes Kispolszkit venni?...

Érdemes Kispolszkit venni? Vagy sok vele a macera?

Figyelt kérdés
Főleg olyanok véleményét kérném, akiknek van vagy ismerősüknek van Kispolákja. A lényeg az lenne, hogy mennyit kell szervízbe hordani, milyen gyakran adja be a kulcsot, nem az, hogy kicsi és kényelmetlen-e, mert az tény :-) Esetleg alternatív autójavaslatokat is várok hasonló kategóriában..
2008. szept. 23. 18:17
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
60%
Lehet ezek szerint én tudom rosszul, de Kispolszkit, Trabantot és hasonló "csodaautókat" már nem csak családtagok között lehet átíratni? Mintha azt hallottam volna, hogy venni már nem lehet....
2008. szept. 23. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Az előttem szóló rosszul tudja. A trabinál van az, hogy ha 2004 előtt vette, és teljesíti a gyári környezetvédelmi értékeket, akkor nem kell katalizátort beépíteni. Ha mos vesz valaki, akkor kell a katalizátor.


ON:

A kispolák nem olyan rossz! Ha rendben van tartva, akkor kimegy a világból! (lásd '80-as évek, amikor a Lengyelek azzal jártak piacozni MO-ra)

Az alkatrész ellátással nem tudom mi a helyzet.

2008. szept. 23. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim válasza:
100%

Nekünk 5 évig volt Kispolszkink és bejártuk vele az országot. Nem volt vele olyan sok gond, igaz évente vittük szervizbe, de akkor is csak kisebb gondok miatt. Néha volt mikor magától leállt alattunk pl. zöld jelzőlámpa előtt, de mindig viccesen éltük ezeket meg. A fogyasztás nem sok.


Nekünk szerencsénk volt, reméljük nektek is!

2008. szept. 23. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk is volt régen, de akkor még pici voltam és emlékszem volt azért vele baj rendesen, mondjuk apám nem szervíztette, meg hanyagolta ilyen szempontól, próbálta maga megcsinálni amit tud.

Keresztapám feleségének is volt sokáig, mesélt, hogy bárhova ment és már nem volt parkolóhely, akkor ő mégis megtudott vele állni bárhol :D

No meg ha a hátsó szélvédő bepáráspdik, a vezetőülésből is le tudod törölni :D

2008. szept. 23. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
79%

Szia!

Nekünk 4éve volt Kispolszkink, de nem igazán vannak róla jó emlékeink. Szinte mindig volt valami baja. Nem mertünk vele hosszabb távra elindulni (értsd:40km), mert mindig attól tartottunk, hogy megáll alattunk.

Viszont vannak jó tulajdonságai is: keveset fogyaszt, olcsó az alkatrész és a szervizelés, könnyű vele parkolni :-)

Akkor adtuk el, amikor egyszer belénk jöttek hátulról, és csak a szerencsén múlott, hogy ki tudtunk szállni az autóból. Szóval nem valami biztonságos. Gondolj csak bele, hogy ha frontálisan ütközöl, nincs ott a motor, hogy felfogjon valamennyit az ütközés erejéből.

2008. szept. 23. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Segíteni szeretnék! Nekem volt "kispolszki"-m (vadi új)!

Nem értek mindenben egyet a korábbi válaszolókkal!

Előnyei: viszonylag olcsó alkatrészek, kevés fenntartási költség (biztosítás, adó), a javíttatása nem kerül sokba, a fűtése nagyon jó (nem kell előlről törölgetni a hátsó ablakot! /ami egyébként fűthető/)

Hátrányai: családi autónak kicsi, kicsi a csomagtér (nem teherautó :) ), a fogyasztása a méretéhez/teljesítményéhez viszonyítva NAGY (bárki bármit is mond), 6-7liter! (használattól függően)! Nyáron hegymenetben nagyon melegszik a motor!

Összegezve: ha elsősorban városban akarod használni és

nem akarsz sokat költeni, akkor megéri. Ez nem jelenti azt, hogy nem lehet hosszú útra (lásd: lengyel piacosok) menni vele, lehet menni csak kicsit tovább tart (120km/h a max).

2008. szept. 23. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Én szinte kizárólag városban szeretném használni.. Azért gondoltam KIspolákra, mert olcsó és pici - kezdő vezető vagyok, könnyű vele parkolni, stb. Örülök, h sok pozitív válasz volt :-)
2008. szept. 24. 13:21
 8/14 anonim ***** válasza:
Őszintét én nem ajánlanám a kispolskit, fogyasztás miat főleg. ha városi autóba gondolkodsz akkor én a Suzuki Maruti 800ast ajánlanék. 100ft-ért már lehet jót kapni. Előnye hogy kicsi szal könnyű parkolás, fogyasztása 4liter vagy annál kevesebb. tágasabb a kispolszkihoz képest, csomagtere is nagyobb. sztem mu nkajáró bevásárló kocsinak az a legjobb, szinte sose kell javítani , csak beülni és menni vele. és jó fűtésű és jól megy! szerintem egy ilyen jobban megéri a kis pénzét mint a kispolszki!
2008. szept. 24. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Hol lehet 100ezerért jó Suzuki Marutit kapni? A legolcsóbb, ami nincs összetörve és forgalmija is van (19 éves) 140-160 ezer. Vagy én nézem rossz helyen?
2008. szept. 24. 17:23
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
az utolso válaszolo valahol elhagyta a gyogyszerét.Jó Marutit 100 ezer forintért?komolyan mondom mutasd meg és megveszem.Nos a kispolskival kapcsolatban.Én is akarok eggyett venni.Alkatrészek olcson vannak.(komplett ajtot vettem 3000ft-ért,üvegezéssel,kárpittal)kicsi fogyasztás én sogorom kispolskijával 4-5literel eljártam és nem 40nel mentem azt elhiheted.könnyen javitható.megint csak azt tudom mondani hogy sogorom poláját mindig itthon szereltük.Szoval én csak javasolni tudom.
2008. szept. 25. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!