Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kövérként milyen autót vásárol...

Kövérként milyen autót vásároljak?

Figyelt kérdés

172 cm és 116 kiló vagyok. Most egy Suzukim van ( régi swift) alig férek bele, a ülést előre kell húznom mert nem érem el a kuplungot ( rövidek a lábaim :) )


Viszont automata váltós autóban gondolkodom, mert az kényelmesebb.


Jelen pillanatban a Renault Espace automata a befutó, ám olvasva a értékeléseket 50% jót ír, 50% rosszat és fél elindulni vele.


A lényeg számomra, hogy olyan megbízható legyen mint a Suzuki és igen az enyém megbízható és eddig soha nem hagyott cserben.


A pénzről nem írom a vélemények fontosak, ne a pénzről szóljon.


2016. ápr. 28. 10:02
 1/9 anonim ***** válasza:
Olyat vegyél, amiben tudod a kormány közelebb/távolabb állítani.
2016. ápr. 28. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Vegyes terepen használnám. Ügye Suzuki nem fél a főldesúton és a autópályán is bírja a 130-at sőt 145-el szoktam vele menni mert ügye az még belefér, mivel 155/70-es gyári gumi 10 km/h-t csal. :)


Szóval hajtva lenne a kicsike és persze gondosan szerelve, de akkor amikor én akarom és nem amikor nem indul. -ha értitek-

2016. ápr. 28. 10:07
 3/9 anonim ***** válasza:

Menj be egy autókereskedésbe és ülj bele néhány autóba.

Csak ugy derül ki melyik a kényelmesebb neked.

2016. ápr. 28. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Renault Espace automata váltóval minden lesz, csak nem megbízható - nem jók a francia autókban a váltók, eddig ahányhoz volt szerencsém mindegyiknek volt valami nyűgje előbb-utóbb (nekem sosem volt, csak nagyobb családi, és baráti körben). Az meg, hogy ne a pénzről szóljon az nagyon jó, mert pont hogy pénzért fogod megvenni, és ha nem írsz évjáratot sem, akkor fogalmam sincsen mit az, ami belefér... Újonnan akarod? 5 évest nézel? 10 évest? Nagyon nem mindegy!



Viszont, ha egyterű kell, akkor szerintem találni fogsz egy jó automata váltós példányt Volkswagen Sharanból, vagy SEAT Alhambrából (motorikusan, és szerkezetét tekintve ugyanaz a kettő, csak más némelyik karosszériaelem). Ezekből sok van bontottan is, tehát nem nehéz alkatrészt találni ha valami kell, de az újak se kerülnek horror összegekbe, és a 10-15 év körüli példányokat még a 2 literes szívóbenzines motorral is kínálták, ami nagyon megbízható. Úgyhogy szerintem VW Sharan/SEAT Alhambra 2. benzin automata váltóval.

2016. ápr. 28. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
#4. Köszönöm. Épp ezt akartam írni, Sharan lesz a befutó. Nem gyengus amúgy a 2 literes szívó dizel? Soha nem volt dizel autóm...
2016. ápr. 28. 10:38
 6/9 Koplárovics Béci ***** válasza:
Én 140kg fölött vagyok, lb 175 magas. Na ez kövér :) Ford Focus Mk1-em van. Ebben elég jól elférek hosszában-széltében. Amikben még elfértem jól: Audi A4 (2002), VW Golf 4, VW Polo 4, Peugeot Partner, Form Mondeo (2011). Amit próbáltam és nem volt jó: Golf 3, BMW 523 (2006-os, és nagyon csodálkoztam, hogy rohadtul nem volt kényelmes), Volvo S40 (2000 körüli), Opel Kadett.
2016. ápr. 28. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Ford Focus ? Nem is rossz ötlet, fél milláért találtam is egy automatát, nem kevés az a 4 fokozat egy autóba, nem pörög szét a motor ?
2016. ápr. 28. 11:02
 8/9 anonim ***** válasza:
Azért az áttételezés se mindegy.
2016. ápr. 28. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Annyit tudok, hogy a ford szeretni a dupla kuplungos automaták gyártását, viszont nekem azt javasolták, hogy ha tudok kizárólak hidraulikus automatát vegyek. A Ford gyárt ilyeneket?


C-Max volt egy taxis ismerősömnek fél év után tönkrement és szerencséjére garira megcsináltak ami 900 ezer volt, el is adta.

2016. ápr. 28. 11:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!