Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért ette meg az olajat az...

Miért ette meg az olajat az autóm?

Figyelt kérdés
Adott egy Opel Astra G 2002-es 1.6 benzin. Eddig teljesen rendben volt az autó, jól ment, viszont utóbbi időben felfigyeltem rá hogy hidegen egyre jobban rángat. Szinte csak városban van használva ezért néha felmegyek pályára, odalépek neki hogy kicsit kitisztuljon. Édesanyám állítása szerint előző nap es 2-3 másodpercre kattogó hangot adott ki alapjáraton. Ma felmentem a pályára hogy odalépjek neki, szigorúan üzemi hőmérsékleten! Kb egy órával később lejtőn lefele 50 km/h-nál 5-be motorfékkel, majd egy pillanatra megálltam, motort nem állítottam le. Mikor elindultam, gázadásnál visszapillantóból láttam, kékes fehéres füst dőlt a kipufogóból, kb 1500-1800-as fordulaton kb 3-5 másodpercig. Megnéztem, eleg jól kajált az olajból. Mitől lehetett? Alap esetben nem eszi az olajat, legalábbis eddig nem volt ilyen probléma. Olajcsere óta kb 1-2 ezer km ment bele. Ha valaki tud valami okosat mondani, nagyon megköszönném.

2016. máj. 4. 17:16
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha eddig nem, csak az olajcsere óta, akkor nyilván nem jó olajat raktál bele. De én hallottam olyat, hogy az 1.6 Ecotec hajlamos olajfogyasztásra.
2016. máj. 4. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Una válasza:
Ha hamar elmúlik a füstölés de újra jelentkezik alapjáraton való motorjárás után akkor nagy eséllyel szelepszár szimmeringcsere lesz a dologból. A hidegen való rángatást sok dolog okozhatja. Egy motordiag indokolt de addig is ami vezetékcsatlakozóhoz hozzáférsz tisztítsd meg őket a motortérben. A kattogó hang sok okból jelentkezhet amelyek közül van amit gyorsan orvosolni kellene, hogy ne legyen motorkár belőle és van ami nem utal vészhelyzetre. Minden esetre ez is indokol egy szakműhely látogatást.
2016. máj. 4. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

"De én hallottam olyat, hogy az 1.6 Ecotec hajlamos olajfogyasztásra."


Hát akkor te még sokmindent nem hallottál:-D


Ezek a motorok olajfalók

Újkoroukban is.

És ez a gyári állapot...

Kb 3-4000 km enként esznek 1 liter olajat.


Az ecotec erről híres

Zabálja az olajat

2016. máj. 4. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nem az olajjal van a gond, a mai volt az első ilyen eset, kb 2 hónapja benne van az olaj. Ez előtt is ilyen volt benne, nemvolt ezzel probléma. Az ecotec motorról hallottam h szereti az olajat, akkor úgy mondom hogy jelentéktelen, minimális volt az olajfogyasztás. Amit megevett az olajból kb 3 mp alatt zabálta meg.
2016. máj. 4. 17:54
 5/7 A kérdező kommentje:
És ez a legnagyobb problémám
2016. máj. 4. 17:55
 6/7 A kérdező kommentje:
Ja azt elfelejtettem, a motorban durván 40ezer km van, mert kapott pár éve egy generált
2016. máj. 4. 19:27
 7/7 anonim ***** válasza:
Ecotec-nél megeseik sajna.
2016. máj. 4. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!