Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyit mehet el egy jól...

Mennyit mehet el egy jól gondozott 16 crdi motor (KIA, Hyundai)? Hány literes a motorblokk? Milyen olajat érdemes bele tenni?

Figyelt kérdés

2016. máj. 10. 22:46
 1/8 A kérdező kommentje:
1.6 crdi motorra gondoltam.
2016. máj. 10. 22:48
 2/8 anonim ***** válasza:
Hány literes? 1,6.
2016. máj. 10. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

5 w 30 -as jó bele, de márkaszervizes táblázatban 5 w 40est irnak. [link]


Azt hogy mennyit megy el függ az üzemanyagtól nagyban amit bele tankolsz, illetve igaz van 3 generációja is ennek a kia ceddnek már. A legújabb KIA ceedből is láttam már 300 ezer kilóméterest, illetve a régebbi konstrukcióból 2012 előttiből is 350 ezer kilóméterest gyakorlatilag bontatlan motorral, tehát jók a crdi motorok. Véleményem szerint olyan 250 ezer kilóméter után lehet számítani . Persze ez nagybban függ a használattól, tankolt üzemanyagtól ahoyg irtam stb...

A befecskendezők ára darabonként ha jól tudom 180 ezer ft, de felújithatók, nagyából fél árból, a nagynyomású szivatyú is problémás lehet, ha jól tudom 300 + ezer ft az ára, de ez is tisztithátó, de itt vannak nyomó csövek stb amik cserések ha gond van, ezek ára is 100 e +. plusz a változásokat be kell programozni a motorvezérlésbe, tehát nem olcsó mulatság. Én 300 ezer kilóméteres crdi -t autót csak akkor vennék meg ha számla van róla, és a szervizt is meglátogattam ahol a motor felújítás alatt átment. Egyébként apum kollegája hyundai sonata 2.0 crdi -vel 300 ezer kilóméptert elment gond nélkül, KIA ceed (1,6 crdi) családban 170 ezer kilóméternél probléma nélkül megy, garanciálisan egy váltó csere volt még.

Ha tudja az ember milyen probléma lehet a kocsival akkor nem éri váratlan meglepetésként.

2016. máj. 11. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi a hasznos választ. Egyébként az én autómban 100 ezer km van (nem visszatekert). Lehet számítani valami meglepetésre normál, odafigyelős használat során? Tudtommal vezérműláncos a motor. Tehát vezérműszíjat nem kell pl cserélni...
2016. máj. 12. 22:12
 5/8 anonim ***** válasza:

Mi nekünk ez aek a koreai márkák nagyon bejöttek. Apum fél éve vett egy hyundai i30-at 1,4 diesel, én egy 2011-es KIA ceed 1,4 benzint használok. Utóbbiba minimális km van. Ami probléma tipikus és több helyen olvastam és nekem is votl a műszerfal felválik az ablak alatt, garanciába cserélték. Volt egy hátsó ablaktörlő meghibásodásom egy rellé miatt. Gyakorlatilag 80 ezer km alatt nekem ennyi. Apum autója gyakorlatilag új hiába megy sokat 40 ezer km még nem mérvadó fél év után sem.

Apum kollegájának autójában ahogy irtam egy váltó csere volt azon kivül semmi. Tehát elég megbizható konstrukciók. Ami még előfordul a felfügesztés idő előtti problémái de ez a magyar utaknak tudható be, viszont cserébe a fékbetétek igen sok km-t kibirnak pl :) ..

egyébként van egy ún. Kia ceed fórum oldal, egy egyszerű regisztráció után sok hasznos dolgot olvashatol és kérdezhetel. HA 100 e km van autódba nem hiszem gondod lesz motorikusan vele.Ha nagyon rövid távokon használod 10 km akkor idő előtti gyertya csere előfordulhat.

2016. máj. 13. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszi szépen az információt. Nálam gyertya csere nem valószínű, mert dízel az autó. A használat változó. Általában naponta 14, vagy 50 km. Persze van amikor beesik egy pár száz km-es út is.
2016. máj. 13. 17:25
 7/8 anonim válasza:
Nekünk 2 Hyundai van, mindkettő crdi motoros, az egyikben 103.000, a másik 392.000 km van. Hibátlan mindkettő.
2016. júl. 28. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
egy jó dízel, és a Hyundai-Kia páros mára nagyon jó motorokat gyárt, kis túlzással (és persze rendszeresen karbantartva) örökké tart :) én egy 10 éves SAAB-ot hajtok 190 LE/400 nm van benne 500e+ km fődarab és komoly motor probléma nélkül, a lengéscsillapítót lehet hogy mostanában kell cserélni de inkább toronycsapágy lesz :) a turbó gyári, tesztek alapján hozza a gyári közeli adatokat pedig rengeteget használom nem kímélem de úgy vezetem ahogy kell, hosszabb távon, fordulatra figyelve, felmelegedejen a motor, tudjon kiégni a szűrő ami szintén gyári, egy rendesen karban tartott jó motor (renault 1.9 dci felejtős) simán megy félmillió km-et
2018. márc. 2. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!