Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Van a baráti körödben amolyan...

Van a baráti körödben amolyan nagy "dízel" fan?

Figyelt kérdés

Én ilyen körökben mozgok a magam benzines Ventojával, és sokszor viccelődtek már,hogy csak azért haverkodnak velem, mert VW, meg volt,hogy egyszerre annyi baja lett a kocsimnak,hogy azt mondtam inkább eladom, és VR6 Passatot veszek, akkor is folyamatosan küldték a dízel autókat,hogy ezt nézzem, ezt vegyem stbstb...

Ez persze nem is probléma, megnézem, úgysem kell, és kész.

De hiába a mondom némelyiküket a barátomnak, azért mikor közúti veszélyeztetést követnek el valaki ellen mert az "Honda", vagy beszólogatnak a parkolóban a Hondás papának aki azt sem tudja mi van...olyankor azért tényleg elgondolkozom,hogy ez mennyire gáz.

Ezekkel az emberekkel nőttem fel, gyerekkorom óta ismerem őket, szóval a ne haverkodj felük jelmondat mehet a kukába, de remélem ,hogy ezt kinövik előbb vagy utóbb, mert ciki.

Én is Volkswagen fanatikus vagyok, de sok Honda tetszik, meg igazából leszarom a márkát...és az még csak egy dolog,mikor a Hondát szidják, de amikor már bővítik a kört a benzinesekre, akkor a fejemet a falba verem.

Egyébként dízellel kezdtem, és nem volt jó móka mikor nem indult télen, pedig karban volt tartva, de valami sosem volt jó neki (öreg autó is volt)

A benzines meg mindig beindul, és én inkább üzemanyagra költök mint alkatrészre.

A kérdésem, hogy aki ismer ennyire szélsőséges dízeleseket, hogy viseli?Kinövik ezt idősebb korukra az emberek?


2016. máj. 14. 16:29
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
46%
Azt tisztázzuk hogy ez inkább haveri kör, mint baráti. A barátok ugyanis tiszteletben tartják a te neézeteidet nem cikiznek, nem szólnak be miatta. Neked (is) megvannak a magad preferenciái az autók terén, meg nekik is, ez rendben is van, de a másikra ráerőltetni valamit ami igazából távol áll tőle az nem jóindulatú dolog, hanem egoizmus és önigazolás. A (turbó)dízelek elkényelmesítik az embert, mivel elég csak ránehézkedni a gázpedálra és már megy is. Ezzel szemben egy (szívó)benzinest ésszel kell vezetni, meg technikásan, az nehezebben megtanulható, sokakanak érzéke sincs hozzá, na nekik tök jó a dízel. Hab a tortán meg az hogy dicsekedhetnek is azzal hogy milyen keveset fogyaszt. Ehhez persze kell nekik a társaságban "benzines sofőr" mert van kire lenézni amikor a fogyasztás kerül szóba. Dícséretes hogy te nem ezen fonal mentén gondolkodsz, hanem vállalod a kihívást amit egy benzinmotoros autó vezetése jelent, és nem hagyod magad befolyásolni, hanem a belső hangodra hallgatsz és azt teszed ami neked öremet okoz, nem akarsz másoknak megfelelni.
2016. máj. 14. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
40%

Én azt nem értem, hogy lehet valaki Volkswagen fanatikus? :D Annyira hétköznapi, átlagos, szürke tömegtermék. Minden sarkon áll belőlük 8 darab, nem egy Aston Martin.. Olyan mintha valaki nem Louis Vuitton fan lenne, hanem New Yorker, vagy H&M. :D

Ez a dízel, tdi, meg korom mánia tényleg vicc, felénk alacsony alacsony képzettségű emberek vannak ezért oda. Betanított munkások, biztonsági őrök, targoncások, stb. Golf 3-4, meg 20 év körüli Audikkal járnak. Még egy pár év, ahogy olcsóbbak lesznek a benzines plug-in hybridek úgy tűnnek majd el a dízelmotorok a kínálatból. Szerintem 10-15 év és olyan szégyen lesz velük járni, mint anno a 2 ütemű kocsikkal.

2016. máj. 14. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
70%
Nekem is ilyesmi a társaság. Nekem csak haveri alap, vagyunk kb 15-18an, ebből 12 dizelre esküszik. Nekem benzines van, mindig megy a duma, hogy milyen erős kocsijuk van és a nyomaték már 2400nál megvan. Namost én csemdben hallgatom az ódákat, csak amikor lehullik a nagyturbo meg a coolerbe átköpi a 6liter motorolajat akkor szoktam megkérdezni, hogy nem-e tankolna inkább 8-10litert minthogy kéthavonta széthullik valami egy tetemesebb összegért. Nekem kb 10-12-t eszik a kocsi, de nekik gyakrabban kell kuplungot cserélni mint nekem olajat (időben) pedig azért 8000enként cserélem becsülettel. Összességében ez olyan mint egy vallás: egy Buddhistát az életben nem győzöl meg róla, hogy Jézus a mindenható...
2016. máj. 14. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 Tomcatters ***** válasza:
55%
Nálunk nagybátyjám Dieseles, és ráadásul VW FUN van egy golf 4 1.9 TDi még a 90 lE , de legalább zsir ujonan vette így mondhatni nem csillió km es 10+ éves tádija van.... van benne 36- vagy 38 ezer km XDD Lehet,hogy csendben utálja és k.pködi az autómat mikor nem látom, mert én meg Hondas vagyok ,és benzinpárti XD
2016. máj. 14. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:

Szerintem meg a luxus-sportautó fanatikusok, azok a gyerekek :)

Nem tudom milyen, nem is álmodozok akár egy Astonról, mert úgysem lesz olyanom.

Szóval én kérdezem, hogy aki ezekért rajong az mit rajong érte, ha azt sem tudja milyen?Én t6udom,hogy a VW egy jó kocsi, megbízható, formailag is bejön a legtöbb típus, szóval erre esküszöm, de mindenképpen szeretnék majd más márkákat is kipróbálni életem során.

2016. máj. 14. 17:30
 6/26 anonim ***** válasza:
59%

A dizeles csőlátású fanatikus ember az autózás rákfenéje, megmagyaráz neked mindent, beosztja a pénzedet, kioktat hogy milyen hülye vagy mer az ő füstölő sz*rja termeli a gázolajat. :D


A nyomaték kérdést meg inkább hagyjuk. Kezdve ott hogy turbó dizelt hasonlitanak szivó benzineshez, és még igy is a fogyasztást leszámitva, sok szivó benzin jobb teljesitményt produkál (lást pl a japánok változó szelepvezérlésű motorjai), csak ahogy itt előttem is irták, ezt tudni kell használni. És akkor egy 2.0 TFSI motort fel se hozok példának, de utána lehet nézni, mit ki lehet hozni egy feltöltött benzinesből, nem beszélve arról hogy az emlitett motor gyárilag is sokkal erősebb, jobb a nyomatékgörbéje is mint egy gyári 2 literes VW dizelnek!


A fogyasztáson spórolt pénzt pedig tegyék nyugodtan félre, kuplung meg porlasztócsúcs cserére, mert szükségük lesz rá! :)

De egyébként is, mi közük van hozzá hogy mennyit tankolunk? Ha az én pénztárcámnak nem kottyan meg a 2-3 liter különbség, akkor miről beszélünk? :D


Visszatérve arra, hogy viseljük? Én pl nem nagyon beszélek erről olyan ismerőssel, akiről tudom hogy dizel fanatik. Minek? Buddhista-keresztény esete. A különbség csak annyi, hogy engem hidegen hagy, hogy ő mit hajt, nem vagyok én jehova tanú :)


"Nem értem hogy lehet valaki VW fanatikus?" --> Úgy barátom hogy nem mindenki születik multimilliomosnak, hogy nyugodt szivvel lehessen Aston Martin, Porsche, Mustang, Ferrari, Maserati fanatikus, másrészt egy igazi szenvedéllyel autózó ember tudja, hogy nem kell 20+ millió meg 500+ LE ahhoz hogy élmény legyen az autózás! És a VW-nek mindig volt ilyen modellje, elég csak a GTI sorozatra nézni. De más márkáknál is megvan ugyanez a kisebb, könnyebb sport-kompakt kategória. A formaterven meg fölösleges vitatkozni mert mindenkinek más a szép, ez egy teljesen szubjektiv dolog. Én se itélek el senkit, ha rajong a Peuget autókért, pedig én hányok a formaviláguktól. És? Kit érdekel? Hadd rajongjanak érte ha szeretik!

2016. máj. 14. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
69%

"A barátok ugyanis tiszteletben tartják a te neézeteidet nem cikiznek, nem szólnak be miatta."


Esetleg pont fordítva, egy igazi barát haver is egyben, és megmondja a frankót a szemedbe, és te is az övébe. Meg a barátok mindig befolyásolják egymást, ez normális.

A kérdésre: én dízelpárti vagyok, de a normálisabb fajta. Én megpróbáltam a benzinesekkel is, nagyon nem jött be, sem pénzügyileg, sem tetszésre. Így most dízelt hajtok. De elismerem a benzineseket, ugyanis hobbinak van egy 6 hengeres benzinesem a bizonyos 3 betűs márkából.

Na de vannak nagyon durva emberek a haveri körben is. Az egyik a 90 lovas full fapados, 17 éves Golfot piszkálta fel már valahova 170-180 ló körülre. Nagyon büszke rá, lenézi a néhány éves Audikat is, meg mindent, mert hát az övé milyen jó már. Még az én 3 literes TDI-met is lenézi :D És a csávó komolyan is gondolja hogy csak az övé a király. A múltkor ültünk többen egy teraszon, erre elmegy az úton egy Mustang, mindenki libabőrös lett, olyan hangja volt, erre a csávó rávágja, hogy milyen sz*r benzintemető, és hogy 10 Mustángért sem adná a Golfját :D Arra is büszke, hogy sikerült elmenni 10 ezer km-t úgy, hogy nem romlott el semmi rajta (mindig kell turbót, vagy valamit cserélni rajta, hengerfejet már 2x kellett levenni). De nem baj, akkor is neki ez a legmegbízhatóbb a világon :D Nem, nem növi ki, 36 éves a csávó...

2016. máj. 14. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
60%
És mindig szorozzák, hogy 2 litert spórolnak, az 600 Forint, az ennyi meg ennyi alatt, x100 ezer, vagy millió. :D De megkérdezed miért 3000-ért tankol nem tud válaszolni.
2016. máj. 14. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 Tomcatters ***** válasza:
56%
#6 Total igazad van a diesel kis tartomanyban nyomatekos alatta felette meghal valtogatni kell míg pl az enyém 1800rpm--mar igencsak húz egeszen 7500 rpm ig 2 be pl 10 - 120 ig tudom huzatni
2016. máj. 14. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
47%

Nincs, mert az olyan embereket, akiknél ez olyan nagy szám, nagyívben elkerülöm.


Én egy 122 lovas, tíz évnél idősebb japán ritkaságot hajtok, 1.8 benzines, 16 szelepes motorral. Hogy mit ne mondjak, megy az rendesen. S nem is eszik sokat.

2016. máj. 14. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!