Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hengerfej probléma vagy csak...

Hengerfej probléma vagy csak megrepedt a hűtővíz egyik csöve?

Figyelt kérdés
Egy VW dízelmotoros gépem van. A városban lassan araszolgattam amikor egyszer csak jelzett a műszerfal hogy meleg a hűtőfolyadék. Megálltam megvártam míg lehűl, majd kinyitottam a tartályt és akkor láttam, hogy tök üres. Beleöntettem új folyadékot ami kb 2 perc alatt köddé vált. A motorolaj kupakján az olaj trutymós, szürkés, cappuccino színű, viszont a nívópálcán lévő olaj gyönyörű fekete. Megnéztem egy törlőkendőn az én olajam színét ami van a nívópálcán, és egy nem régen olajcserén átesett kocsi olaját, a szín ugyanaz volt.Amikor beleöntöttem a hűtőfolyadékot a tartályba, alatt a földön olajos foltok jelentek meg, illetve otthon is ahol állt a kocsi, ott is foltok vannak. Szerintetek mi lehet a probléma? Hengerfej vagy csak folyik a hűtővíz valahol?

2016. máj. 20. 20:04
 1/4 anonim ***** válasza:
A tejeskávé szin hengerfejre utal valoban.
2016. máj. 20. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Most aláfeküdtem a kocsinak és alul sok helyen olajos és nedves a kocsi. De az olaj itt is teljesen fekete. Nagyon idegesít a dolog, szerelőm csak kedden jön ki, így nem merek addig menni vele egy métert sem.
2016. máj. 20. 23:16
 3/4 anonim ***** válasza:
38%

Öregebb autónál én nem mernék úgy járni, hogy ne nézném meg naponta a vízszintet.

Legtöbb autónak az a halála, hogy elfolyik a hűtővize.

És egy vacak bilincsen múlik az egész, 150Ft.

Anno egy utcahossz alatt szétfőztem egy Fiat Tipot 1.7D-t, mert elfolyt belőle a hűtővíz egy nap alatt.

Típusa válogatja, melyik mennyit bír víz nélkül.


Az, hogy olajos a motor kívülről, nem érdekes, ha a karterban normál színű az olaj, az jó.

Az olajkupakon lehet kondenzvíz kicsapódás is, valószínű, csak az.

Mostantól nézd a hűtővizet folyamatosan, valószínű elfolyik valahol, azt kinyomozni elég szívás, de lehetséges.

Ha feltöltötted a hűtőt, járasd üzemi hőfokig, és nézd meg óvatosan, nem bugyog-e a kiegyenlítőben a víz.

2016. máj. 21. 03:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

hasonlo a bajom, csak en tudom, hogy el is folyik a vizem a hutonel. Viszont nagyon lassan. De nekem is van az a trutymo. Nem tudom csereljek hengerfej pakolast vagy sem. Igy nez ki:

[link]

2016. jún. 18. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!