Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Sokak szerint a skoda van...

Sokak szerint a skoda van olyan jó mint a VW? A VW-nél csak a márkát fizeti az ember?

Figyelt kérdés

Sokak írták már hogy jaj mert a skorda van ám már olyan jó mint a VW meg az Audi.


Ugyanez daciánál, azzal magyarázzák hogy az már Renault, és ugyan olyan mindőség.


Akkor miért látom azt hogy a skodák ajtaja 10 évesen már teljesen körbe van rohadva gyakran? A VW-k meg akkor kezdik.

Egyébként nem vagyok VW-s, sőt kimondottan nem kedvelem az arogáns golfosokat, mert azt hiszik hogy annál jobb autó nincs is, de a tények makacs dolgok. A skodánál jobbnak tűnnek számomra.



2016. máj. 21. 13:57
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
0%
A dologhoz nem értek, de 8 éves skodám van. Még nem hagyott cserbe. Rozsda, csak ott van rajta, ahol én hibámból lett sérülés. Megyek vele árkon-bokron szó szerint és állandóan kint van.
2016. máj. 21. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
47%

A VW csoport úgy állna fel, hogy:

felső kategória:

Porsche, Lamborghini, Bugatti

Felső-közép (prémium):

Audi

Közép kategória:

Maga a Volkswagen

"Alsó":

Seat és a Skoda.


Ha megnézed, egy rommá extrázott SuperB nincs ott árban, ahol egy alap A6, pl. Vagy legyen 1 Passat.



Ez a felállás annyiban változott, hogy a Seat és a Skoda is minőségben közép kategóriás lett, a Passat csaknem prémiummá érett. Házon belüli versenyt alakítottak ki. Tehát a kérdésedre a válasz: igen. Van olyan jó.

2016. máj. 21. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

1#

Nekem régen még Volt egy Felicia kombim, kaszniból az első szériás, központ injektoros, csak rövid ideig Volt meg, motorikusan nem Volt rossz, de 10 éves korára a sárvédők hátul és a csomagtérajtó szita Volt. Mostanában a 10 éves forma fabiáknál az ajtók aján látok hasonlót.

2016. máj. 21. 15:07
 4/16 A kérdező kommentje:

2#


Ok hogy rommá extrázom, de tartós annyira mint az Audi? Illetve már azt Sem tudom mennyire tartós egy Audi. A 80-asokat meg a 100 és a 100 utáni A6-okat tudom hogy azok voltak. Mi a helyzet a mostaniakkal? (csak mert a merci Sem a régi már)

2016. máj. 21. 15:09
 5/16 anonim ***** válasza:

új vagy régi?

az új skodák kb ott vannak mint a vw csak egy minimálisan kevesebb hangszigetelő használata, illetve a dsg nem mindenhol úgy van programozva ahogy a felsőbb kategóriában, de itt is van eltérés. Egy új superb vagy octavia van olyan jó mint egy passat.



hogy miért nem tartósak a mai autók: euro6, szerintem többet nem kell hozzátennem.

2016. máj. 21. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

5# nincs konkret autó, csak elméleti a kérdésem.

De az euro6-nak nincs köze ahhoz hogy elkezdtek pl. egysoros vezérműláncot (salátát a kolegám szerint) tenni a merciben.

Vett újonnan egy c200 kompresszorosat, és most 127 Ezer km-nél átugrott a lánc, annyira megnyúlt.

2016. máj. 21. 15:32
 7/16 anonim ***** válasza:
Mert azt mondod, hogy a v6 tdi, ami egyébként nem rossz és erős, tág határok között tartható teljesítményben, öntöttvas blokk, az rossz? Az se fog elkopni jövőhétre.
2016. máj. 21. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Ezt nem értem mire írtad. Van egy ismerősöm már majdnem 500 van az A6-ban, és csak hanyagság miatt haldoklik.

Én a mostaniakra mondom hogy sok rosszat hallani.

2016. máj. 21. 16:01
 9/16 Koaxk Ábel ***** válasza:
47%

"Nekem régen még Volt egy Felicia kombim, kaszniból az első szériás"


Azért a Felicia-t meg a mostani Skoda-kat ne említsük egy lapon!


Amúgy szerintem is simán jó minőségűek a Skoda-k amivel rosszabb a nagy VW-nél az a minőségérzet, főleg a beltér terén, egy Fabia kopogós műanyag, de műszakilag az is patent!


Egy Octavia is kicsit fapadosabbnak tűnik egy Golf-al vagy Passattal összevetve!

2016. máj. 21. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

"Akkor miért látom azt hogy a skodák ajtaja 10 évesen már teljesen körbe van rohadva gyakran?"


Hát akkor az törött volt, VW-ket is lehet így látni.


A Skoda olyan 15 évben csak minőségben rosszabb a VW-től, de nem rossz értelemben, csak annyi, hogy az anyaghasználat, és ilyen ergonómiai apróságok nincsenek úgy kidolgozva, mint a VW-nél. Műszakilag amúgy ugyanazok.

Az Audi az ami nagyobb ugrás már a VW-hez képest is, műszakilag is vannak apró (de csak apró) különbésgek. És ja, az újabb Audik is lemennek a térképről, ha megkaják a minimális karbantartást. Hallok sokakat, hogy szidják a 3.0 TDI-ket például, hogy injektort kellett cserélni, stb. Hát persze, ha átb*sz a szerelő. Gyakori az ilyen, kicsit ellustul az autó valamilyen apró hiba miatt, egyből kicserélik a fél autót.

Nekem 2007-es A6-osom van, ilyen 3.0 TDI-s. Nemrég elment az ereje egy kicsit, a legjobb szerelőm brutál foglalt, mert az ilyen szerelők akik értenek is valamihez, ilyen foglaltak. Így mentem egy másikhoz, már sorolta, hogy turbócsere, magasnomású pumpa csere, és injektorcsere, meg lehet kopott a motor, stb, stb, fél millát tegyek félre. Na mondom neki menj a fas**omba, inkább vártam 2 hetet, elmentem a szerelőmhöz, 15 ezer forintért kipucolta nekem az EGR szelepet. Na ennyi volt kb. Az autóban lassan 350 ezer km van.

2016. máj. 21. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!