Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 1998-as évjáratú Honda Civic...

1998-as évjáratú Honda Civic 1.4i S vagy 2000-es évjáratú Suzuki Swift Sedan 1.6 GX? Melyiket ajánlanátok?

Figyelt kérdés

Kicsit hosszú lesz, így ha valaki unatkozik és szeret olvasni, az előnyben van. :D A végére azért belinkelem a 2 kocsit. Azért aki nem olvas el mindent, legalább nézze meg őket és írjon rájuk véleményt. Bár ha valaki tud még jobban, akkor nyugodtan ajánlhat, ehhez viszont el kéne olvasni az alábbi rizsát. :D Próbálok nem regényt írni.


Autót akarok venni, ezért kérek tanácsot. Már többször tettem fel itt kérdést ilyen-olyan kocsikkal kapcsolatban, de akkor még csak távoli jövőbeli terv volt az autóvétel. Most van rá valamennyi keretem. Ha nem is a napokban, de a hetekben, maximum 1-másfél hónapon belül szeretném letudni a kocsivásárlást. Nem akarok úgy járni, hogy megint elviszik azt, amit éppen kinéztem magamnak.


Feltételeim:


- szedán/lépcsős hátuljú legyen. Csapott hátuljúban kizárólag a VW Golf 2-3 jöhet szóba. Minden más típusban-márkában szedán. Kombit nem akarok, mert nincs se feleségem, se gyerekeim, se kiscicám, se kiskutyám, se felfújható kisházikó, se roller, se semmi egyéb kacat, ami egy átlag nagycsaládos embert jellemez. :D Szóval a kombit nem használnám ki. A ferdehátú kocsikat viszont nagyon bénának találom, kivéve akkor, ha az a fent említett 2-es vagy 3-as VW Golf.

Így marad a szedán, ami legtöbbször minden típusnál tetszik.


- legalább 1.4-es, de inkább 1.6-os /bár előbbi se rossz, ha feltétlen nincs más/ motorja legyen minimum 80-90, esetleg 100 lóerővel. Nem kell nekem 5000 köbcentis V8-as 300 LE-s Audi és egyéb szörnyszülött, nem másokat akarok letolni az útról. Ugyanakkor azt se akarom, ha nyomom neki, akkor alig gyorsul vagy állandóan otthagynak a lámpánál. Nem 3-4 másodperc alatt akarok 100 km/h-n lenni, de azért némi erő legyen benne. Szóval például 800-as Marutit vagy 1.0-s Suzuki Swiftet sem akarok. Bár ezeket azért sem, mert nem szedánok, ráadásul a Maruti még picike is.

/És ez is egy kitétel lenne még, hogy azért matchbox se legyen a kocsi. Batár nagy Audi-t, BMW-t, Mercit sem akarok, de azért olyan kocsi sem kell, ami a zoknis fiókban elfér.../


-érvényesek legyenek a papírjai. Külföldi papíros autó nem kell. Az olyan autókat is messzire kerülöm, ami végleg ki van vonva a forgalomból.

Legyen rá érvényes a műszaki vizsga, bár ha lejárt nem régen, az se nagy probléma. Legfeljebb azt a 20-25 ezret hozzáveszem még az árhoz.


-műszakilag legyen rendben, működjön rajta minden. Külsejét nézve nem baj, ha nem makulátlan. Mivel kb. 15-20 éves kocsiban gondolkodom, így ha van némi nagyon minimális esztétikai hiba rajta, az még nem annyira gáz. Belseje legyen kulturált, ülés ne legyen koszos/kiszakadt. Igénytelen autó nem kell.


-életkorra kb. 1995 és 2000 közötti évjáratra gondoltam. Maximum olyan 260-270 ezer km legyen benne.


-fogyasztása-fenntartása ne legyen túl költséges.


-minimális "extra" legyen benne /bár nézőpont kérdése, kinek mi az extra/. Ilyenekre gondolok, hogy elektromos ablak elöl-hátul, elektromos tükör, ködlámpa, fejtámla, fordulatszámmérő, CD lejátszó, központi zár, szervó, ABS. Ezek közül egyik sincs pl. a 2101-es Ladában, amit egyébként nagyon szeretek, és nézegettem is, mint lehetőséget, de ezek hiánya miatt lemondtam róla.

Sávtartó segítség, tolatóradar, monitorok és mindenféle 21. századi bisz-basz nem kell bele. Ha valakinek csak ezek számítanak extrának /ezért is írtam először idézőjelben/, akkor nem, nem számít, hogy extrák legyenek benne, sőt. Fapados autóra vágyom. :D


-az árat nézve nagyjából 500 ezret szánnék rá. Maximum 600 ezret, de az már plafon. Abban benne kell lennie mindennek /átíratás és ha nincs rá műszaki vizsga + kötelező biztosítás megkötése/.


-fontos lenne, hogy ne kelljen elmenni érte az ország 2 végébe, hanem valahol Budapest környékén legyen. Voltak olyan kocsik, amik minden szempontból megfeleltek, de lemondtam róluk, mert 300 km-t kellett volna utazni érte valahová vidékre.


Bocs, ha hosszú voltam, köszi, ha elolvassa valaki. A 2 kocsi pedig ez lenne.


Civic:

[link]



Swift Sedan:

[link]



2016. máj. 28. 00:00
1 2
 11/11 Tomcatters ***** válasza:
70%
3.5*
2016. máj. 28. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!