Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Amíg nincs meg a jogsim hol...

Amíg nincs meg a jogsim hol használhatom a motorom?

Figyelt kérdés

Autósjogsit szeretnék, amit már elkezdtem, kresz megvan, most nyáron megyek vezetni.

Viszont ballagásra kaptam egy crossmotort. Na én ezt szeretném használni, viszont adás-vételin kívül semmi papírom nincs -ahogy műszaki sincs-, egy faluban élek. Biztonságosan elmehetek motorozni az erdőbe így?


2016. jún. 7. 19:09
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Forgalomtól ELZÁRT területen motorozhatsz, az erdőben meghághatnak. Én nem kockáztatnám az eltiltást/pénzbüntetést/gumibotozást/nyilvános elégetést.
2016. jún. 7. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Forgalomtól elzárt területet hol találok?
2016. jún. 7. 19:21
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ausztrália lakatlan területein tudnád használni, Magyarországon nem mert mindenhova valamilyen úton fogsz eljutni. Ott pedig kapol majd büntetést.
2016. jún. 7. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
45%

Nos gyakorlatban szinte sehol sem használhatnád, ugyanis valahogy tényleg el kellene jutnod a forgalom elől elzárt területre is. Viszont ha a motorod 50cm3, és segédmotoros kerékpárnak minősül, akkor eltolhatod egy ilyen helyre. Így nem számítanál vezetőnek, és nem kell hogy legyen rá jogsid, ha igazoltatna a rendőr. Viszont hát ugye semmilyen papírod nincsen róla, de hát most akkor meg azt mondod hogy ez segédmotoros kerékpár azt kész. Na most ha az erdőbe akarsz menni, és van út azon lehet motorozni, de hát nem ártana ha lenne jogsid is. Viszont ugye függ hogy milyen erdőről van szó, védett-e egyáltalán. Az mondjuk hogy magánerdő vagy állami erdő az mindegy, úgyis a kezelőjétől kell engedélyt kérned rá hogy használhasd, ha nem nyílt útról van szó.


Na de félretéve a szabályokat.

Ha egy kis faluba laksz, és van a közeledbe erdő, akkor én lazán kimernék menni. Most ha van ott egy nagy földrész, akkor nyomhatod neki egy kicsit. Annyi hogy ne járj ki sűrűn, meg ne zavarj senkit, és ne valakinek a birtokán. Most 100%-ig biztonságban nem leszel, de nem valószínű hogy akárki is elkapna. Bár én nem ismerem az ottani viszonyokat, tehát nem tudom hogy ahová menni akarsz ott szoktak-e lenni rendőrök, vagy van-e ott erdész aki figyeli a környéket stb.

2016. jún. 7. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Otthon az udvarban.
2016. jún. 7. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
11%
Crossmotornál mindegy hogy van jogsid vagy nincs, mert úgysem járhatnál vele sehol, csak zárt területen, hiszen nincsenek papírjai (ez normális). Mindenki használja a mezőn, erdőben, stb, nyugodtan mehetsz te is, de a rendőröket jó lenne elkerülni.
2016. jún. 7. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Magánterületen ahol emgengedik.
2016. jún. 7. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!