Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Tényleg ilyen rossz lenne ez...

Tényleg ilyen rossz lenne ez az autó?

Figyelt kérdés

Mióta az eszemet tudom nagy Peugeot fan vagyok. Ez az egyetlen kocsi amit imádok, és mindig is ilyen kocsit akartam venni, mert imádom, és egyszerűen tökéletesen néz ki!!! Most készülök venni egy Peugeot 207, 307 vagy 407-est. A párom és szinte mindenki a családban leakar róla beszélni, hogy ez a francia kocsi rosszul van összerakva mármint hogy sok lesz vele a gond és sokat lesz műhelyben stb...Ez tényleg igaz, hogy ennyire rossz lenne??

Véleményt kérek akinek Peugeotja van...:)

Köszi előre,

25 L



2016. jún. 15. 09:51
 1/10 anonim ***** válasza:

207, 307, 407 - három különböző kategória. A 207 egy kisautó, 307 közép kategóriás, a 407 a kicsihez képest hatalmas. Mégis, melyik legyen?

A franciák sok extrát építenek be az autóikba, a francia autókkal ha baj van az általában elektronikus hiba. Használt autóknál márkától függetlenül bele lehet nyúlni problémás darabba, de ez nem törvényszerű. Peugeot is lehet szerethető autó, de tagadhatatlanul szerviz igényesebb, mint egy olyan autó, anelyikbe nincsenek extrák

2016. jún. 15. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Nekem Alfám van, amiről mindenki le akart beszélni, mert olasz, rossz, szervizlakó stb. Ahhoz képest meg vagyok elégedve vele, nem tudnék rossz dolgot mondani rá. Ha a Peugeot a kedvenc márkád, akkor vegyél azt, csak ne a legelsőt vedd meg, amit megnézel, hanem válogass, alaposan nézesd át szakértővel.

Volt Peugeot a családban, kis 206-os, de nem volt sok gond vele. Nekem kicsit fapados volt, minden kemény volt, de műszakilag nem volt baja.

2016. jún. 15. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

egy szép kis 207 felé hajlok a legjobban :)

annyira tetszik, és tényleg nincs más kocsi amit ennyire szeretnék

köszi a válaszokat

2016. jún. 15. 12:57
 4/10 anonim ***** válasza:

sajnos igaz, milyen szép, olyan kiszámíthatatlan. Kifogatsz jót de gyakoribb a problémás típus. Főleg villamos és elektronikus alkatrészekkel van gond, így nem meglepő, amikor egy francia autó nem indul vagy útközben megáll. Összeszerelési minőség miatt gyakori a beázás és a műanyag alkatrészek tönkremenetele. Több olyna Peugeotot is javítottam már, aminek a fűtő panelje tört szét, amihez az egész műszarfalat le kellett venni. Apró alkatrész, több napos munka.

Szóval számíts rá, hogy gyakrabban kell kisebb bosszantó hibákkal megküzdeni mint nem francia autókkal.

2016. jún. 15. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Koaxk Ábel ***** válasza:

Egyik kollégámnak 206-osa volt sokat szívott vele!


A családban 407-es van, egy betegágy az is!

2016. jún. 15. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Csak a legdurvább példa: Egy barátom 4 éve vett egy vadi új 407-est. Nem ment el vele 3000km-t, hengerfejes lett. Nem talált szervizt, amelyik 150 alatt elvállalta volna, mert állítólag gyárilag rosszul csiszolt hengerfejjel rakták össze. Alig hogy megcsinálták, hibajelet küldött a műszerfal, aminek az okát senki sem tudta megfejteni. Utána a féltengely, meg a tököm tudja, mik mondták be az unalmast. Most ott tart a dolog, hogy Mo-on pihen a garázsban, a srác meg Németországban dolgozik, és ott vett egy autót, azt hajtja. A pözsót nem tudja eladni, mert még mindig több rajta a hitel, mintha egy újat venne.
2016. jún. 16. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

hát köszönöm a válaszokat...

akkor tényleg igaz, hogy többet lesz szervízben mint nálam...

elég szomorú :(

2016. jún. 17. 17:15
 8/10 Koaxk Ábel ***** válasza:

"Mióta az eszemet tudom nagy Peugeot fan vagyok. Ez az egyetlen kocsi amit imádok, és mindig is ilyen kocsit akartam venni, mert imádom, és egyszerűen tökéletesen néz ki!!!"


Amikor az előző válaszomat írtam e felett elsiklottam, ha tényleg ennyire ez a vágyad, akkor ne érdekeljenek ész érvek, mert lehet, hogy veszel egy kevésbé kényes kocsit, de ha az nem tesz boldoggá akkor semmit sem ér!


A Peugeot meg lehet nem egy műszaki csoda, de ha mindig örömmel nézel ki rá az ablakon, csak a látványától, akkor már megérte a pénzét!


Tudom, mert én is olyan autóval járok, ami ár/érték arányban nem feltétlenül a legjobb választás, viszont mindig örömmel tölt el ha vezethetem, meg, hogy egyáltalán van!

2016. jún. 18. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Koaxk Ábel okfejtése hibátlan. Az autó sokunk számára nem csak egy darab vas, ami elvisz A-ból B-be. Divatcikk, vagy akár filing, életérzés szerepét is betölti. Én is figyelmetlen voltam, és csak most látom, hogy nő vagy. A csajoknak pedig különösképpen fontos egy-egy forma, még ha az a tizenkettedik pár cipőben nyilvánul is meg. Bár a pasiknak is, nekem is van ilyen heppem. Imádom pl a régi lámpagyári légpuska alakját. Vannak azóta ezerszer jobb, modernebb puskák, de nekem még mindig az jelenti az igazi légpuskát.

Szóval keress egy jó szerelőt, udvarold kicsit körbe, mondd meg neki, hogy úgyis hozzá fogod hordani a kocsit, olyat válasszon tehát, amit valóban megéri megvenni. Menj el ezzel a szerelővel, és talán találtok szabályt erősítő kivételt.

2016. jún. 18. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Kedvesek vagytok, köszönöm a válaszokat :)

Igen, tényleg ez a kedvenc autóm, mindig megcsodálok egy 207-est vagy egy 308-ast , ha elmegy az utcán :)

2016. jún. 20. 21:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!