Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Megbuktam forgalmin. Szerintet...

Megbuktam forgalmin. Szerintetek jogos?

Figyelt kérdés
Egy parkoló terepjáró kicsit kilógott az útra. Én a sávon belül kicsit balra kanyarodtam, hogy kikerüljem, az oktató szerint sávot kellett volna váltanom. Én is gondolkodtam ezen, de mivel az előttem lévő két autó is sávon belül kerülte ki, így én is azt tettem. Emiatt igazságtalannak érzem, hogy az oktató belenyúlt, mivel kis autót vezettem, biztos nem mentem volna neki a terepjárónak. :(
2016. jún. 20. 16:35
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Forgalmi vizsgán ne a többieket utánozd, mert nem biztos, hogy azok követendő példát mutatnak.

Akár jogos is lehetett a bukásod, azt így nem lehet megmondani.... a "kellő oldaltávolság" relatív fogalom, és ha a kellő oldaltávolság miatt akár csak egy pillanatra is érinti az egyik kerék a másik sávot, az már irányváltoztatás.

2016. jún. 20. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Elméletileg ajtónyitásnyi távot kellene tartani. Ha a terelővonalat nem lépted át és nem volt nagyon közel a terepjáró, akkor szerintem genyóság ezért buktatni.
2016. jún. 20. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Hát igazságtalan bizony, az ilyen vizsgáztatók miatt van egy olyan íratlan szabály, hogy vizsgán soha nem centizünk.
2016. jún. 20. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat. A terepjáró merőlegesen parkolt, a hátulja lógott az útra.

Két autó előttem kikerülte sávon belül, ezért gondolom úgy, hogy nekem is sikerült volna. :(

2016. jún. 20. 16:50
 5/10 anonim ***** válasza:
54%
Szabályok , ugyan már , ez fel sem tűnt volna neki ha 20 E Ftot kap a vizsga elején .
2016. jún. 20. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
0%
hivatalosan akkor is indexelned kell ha csak egy kátyút kerülsz.
2016. jún. 20. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
6-os, ez nem igaz, csak akkor kell irányjelzést használni, ha a manőver irányváltoztatással jár (pl. átmegy a másik sávba)
2016. jún. 20. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Bukás 100%osan jogos volt! Akár a pedálok hoz akár a kormányhoz ér az oktató a vizsgán akkor te megbuktál! Azt,h jogos volt-e az oktató részéről csak az tudja megmondani, aki ott ült az autóban.
2016. jún. 20. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nyáron nálam is hasonló volt a bukás oka, de nem érintettem a felezővonalat. Gondolom azóta sikeres vizsgát tettél. :)
2016. dec. 13. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Amikor én vizsgáztam, fel éve, nálam is belenyult az oktató egyszer a kormányba akkor nem tudtam jól kikerulni egy biciklist de a szembejovok meg jöttek velünk szembe, én ott elkonyveltem hogy meg fogok bukni mert ezért egyből buktatnak. Viszont nem volt másik hibám így atengedett a vizsgabiztos
2021. okt. 29. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!