Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Másodszorra is megbuktam a...

Másodszorra is megbuktam a forgalmin. Szerintetek van értelme tovább próbálkozni vagy reménytelen vagyok? Van itt olyan, aki másodszorra is megbukott?

Figyelt kérdés

Nagyon el vagyok keseredve, mert a rendes órákon jól megy a vezetés (legalábbis szerintem). Első alkalommal azért buktam meg, mert rettenetesen izgultam. Most annyira nem izgultam, de sajnos nem tudtam rendesen koncentrálni és elrontottam a parkolást. Zuhogott az eső, a vizsgabiztos szerint pedig egyáltalán nem érzem az autót és túl későn reagálok. Pedig ez már 90. órám. Szerintetek reménytelen vagyok és nincs helyem a forgalomban? Mert én kezdem így érezni, pedig mindent megteszek. A legnagyobb problémám az, hogy nagyon rossz a szemmértékem. Nagyon nehezen választom ki a parkolóhelyeket, mert alig tudom felmérni, hogy mekkora az a hely és, hogy beférne-e oda az autó. Olyan is van, hogy nem jól érzékelem a távolságokat (parkoláskor), túl közel megyek az autóhoz, mert hogy én úgy érzékelem, mintha elég hely lenne. (Labdajátékoknál is mindig ez van, röpiben sosem tudok normálisan beleütni a labdába emiatt) Mit csináljak ilyen rémes térlátással? :(


Van itt olyan, aki másodszorra is megbukott, de végül sikerült átmennie? Ez mennyire gyakori? Szerintetek nagyon reménytelenül hülye vagyok ehhez az egészhez? :(


18L



2016. márc. 7. 17:01
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
Anyám is harmadjára ment át, most már egész ügyesen parkol.:-) Ha forgalomban jól megy a vezetés, körültekintő és magabiztos vagy, gyakoroljátok a parkolást az oktatóddal, és ugorj neki újra. Ma már olyan autó is van, ami magától beparkol, tolatóradar lassan alapfelszerelés az új kocsikon (utólag beszereltetni sem egy horror összeg), nehogy már ezen múljon a jogsid.
2016. márc. 7. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen! :)

Általában a forgalomban figyelmesebb vagyok és a parkolások is jobban mennek, mint ahogy ma csináltam. Vezettem már sötétben és felhőszakadásban is, mégse voltam olyan rossz, mint ma. :(

Az a baj, hogy nagyon feszélyez, hogy 11000 forint a vizsga, meg az a rengeteg óra is milyen drága, amit vettem... Annyi mindenről kellett miatta lemondanom és bűntudatom van amiatt is, hogy anya ennyit rákölt erre a dologra (bár én már az elején megmondtam neki, hogy nem akarom csinálni, de akkor is) :(((

2016. márc. 7. 17:16
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
Ha tudsz a forgalomban rendesen vezetni, nem jelentesz veszélyt a többi közlekedőre, akkor érdemes megpróbálni. A parkolás csak gyakorlás kérdése és maximum csinálsz kisebb kárt, amit téríthetsz. (persze azért ne, csak a legrosszabb esetben ez van) De ha nem megy a forgalomban való vezetés és nem lesz ott az oktató, akkor össze is törheted magad és a környezetedben lévőket. A parkolást pedig csak gyakorold és gyakorold! Meglesz az következőre, sok sikert! :(
2016. márc. 7. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%
Mármint :)
2016. márc. 7. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%

Először is, a jogsi az jó ha van hidd el, ha nem is most de a későbbiekben simán lehet egy olyan körülmény, hogy elengedhetetlen a jogsi szóval mindenképp fejezd mert abból csak előnyöd lehet.


A másik, én 3x buktam meg, 4. vizsga sikerült csak, legtöbbször az orbitálisan nagy izgulás vezetett a bukáshoz, órákon minden tökéletesen ment de vizsga alatt azt hittem meghalok kb. Mielőtt bárki jönne, hogy "de bezzeg ha a vizsgán is rosszul vagy akkor egyedül jogsival a zsebedben is borzalmas vezető leszel bla bla bla" ez nem így van, évek óta vezetek gond nélkül és egy hangyányi para sincs bennem.


Kérdező, tarts ki és próbáld meg ügyesen és nyugodtan végig csinálni ezt a procedúrát. Ne ásd el magad a föld alá emiatt mert meg lesz az a jogsi hamarosan. Már csak azért sem szabad feladni mert már gondolom igen magas összegbe fáj ez a móka. Még annyit kérdeznék ha lehet, hogy Budapesten vizsgázol vagy máshol?

2016. márc. 7. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%

Nem hiszem,hogy a térlátásodal lenne a baj,hanem inkább az önbizalmaddal.Túlságosan alacsony és ezért nem sikerűl,hígy egy kicsit jobban magadban,kűlömben újra megbuksz.

Ha nem fér be az autó a parkolóba,akkor keress új helyet és javitsd ki a hibákat( mert kilehet,parkolásnál)

Ne stresszelj,nem éri meg! Vedd lazábban.

Egyébként azon is sok múlik,hogy aznap milyen a forgalom.

Sok sikert!

2016. márc. 7. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
87%

ne add fel! próbálkozz, mert sokaknak három- négy nekifutásuk is volt, mire mehettek a jogsiért..


nem te vagy az egyedüli,aki legalább kétszer bukott..több tízezer...ha vigasztal..

2016. márc. 7. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem van értelem megpróbálni újból, ha sikerül sikerélmény lesz. (meg a beleölt pénz, energia)

Ha fealadod kudarcként emlékszel rá életed végéig és elhiszed, hogy fullbéna vagy. Ha lesznek gyerekeid, valószinű fontos lesz hogy tud őket vinni oviba, suliba, bárhova.

Kapd össze magad, figyelj az oktató tanácsaira.

2016. márc. 7. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
93%
Harmadjára mentem át, parkolni meg nem könnyű még gyakorlattal sem. Cserélj esetleg oktatót, ha nem megy, de semmiképpen se keseredj el. Ahhoz, hogy rendesen megtanulj vezetni, nem 90 óra kell, hanem sokkal több. Több tízezer kilométert kell menni ehhez.
2016. márc. 7. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
92%

Ötször buktam. Jött a páv, hatodikra átmentem. 3x buktam azért mert nem voltam hajlandó lefizetni a vizsgabiztost, 2x saját hibából. Azóta kb 120ezer balesetmentes kilométer van mögöttem.


Gondolj arra, hogy rengeteg cigónak van jogsija, akik a 3 általánost sem tudják elvégezni, úgyhogy no para, előbb vagy utóbb sikerülni fog.

2016. márc. 7. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!