Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hova tűnik az olaj az autómból?

Hova tűnik az olaj az autómból?

Figyelt kérdés
1300as Lada, kb 1 éve vásárroltam 1 öreg bácsitól, ő volt az első tulaja. 63ezer km van benne, szinte patika állapot. Mikor meg vettem le cseréltem benne az olajat, szűrőket, illetve a szelepfedél tömítést,mert ott kicsit ki nyomta az olajat, de nem volt vészes. Olajcserénél annyi olaj lett bele öntve, hogy a nívó pálcán a max jelzésig ért az olaj. Azóta többször néztem és fogy az olaj, de nem töltöttem utána. Most 1 év után és 1000km után az olaj a max és a min jelzés között van, kb felénél. Az autót nem sűrűn használom, de ha elő veszem 20 kmnél kevesebbet nem megyek vele. Nem boltba járni használom. Tipikus hétvégi autó. Az autó nem füstöl, hidegen se, melegen se, a kipufogó gáz szagán se érzik az olaj. Hűtővíz tiszta, abba sincs olaj. A garázsban sincs alatta 1 csepp olaj se. Az autóval amúgy nincs probléma. Könnyen indul, erő is van benne. Csak az olaj fogyás idegesít. Mi lehet a probléma? Válszokat előre is köszönöm!

2016. jún. 26. 13:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Deformálódott hengerek és a gyűrűk nem tudják lehúzni rendesen,vagy pont a gyűrűkkel van a baj,vagy egyéb...

Szerelő.

2016. jún. 26. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Ladák-Skodák meg az ilyen egyéb keleti csodák mindig csipegették az olajat

Skoda 120 pl gyári adat szerint evett 1000 km-en 1 lityó olajat

2016. jún. 26. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Teljesen normális amit írtál...volt néhány Ladánk, alul nem csepegett, a kidörrentő nem füstült, de bizony ezrenként után kellett tölteni..

egyszer vettem egy vadonat új skodát, a gépkönyv szerint egy liter/1000 km engedélyezett..az enyém hét decit evett ezrenként..pedig hibátlan volt a motorja...


most egy tizenhatszelepes 1.5-ös szwiftem van, 105ezer van benne, 0W20-as olajból sem csipeget...a csereperiódus alatt nem fogy az olaj..

a skodámnál ez hét litert jelentett.

2016. jún. 26. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat, ment mindenkinek a zöld pacsi. Azt tudom hogy a ladának gyárilag is volt már olajfogyasztása, de úgy tudom, csak 2-3deci 1000kmenként. Szerintem ez sok amit az enyém meg evett, de majd holnap untán töltöm, meglátom pontosan mennyi fogyott.
2016. jún. 26. 20:57
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Ezek gyárilag zabálják az olajat, benne is van a könyvébe hogy mennyi a normális. Először az enyém se füstölt, aztán hidegen kezdte egyre jobban. 63 ezer kilóméternél nem hiszem hogy a kopott gyűrűk és henger miatt enné az olajat, inkább szelepszár szimeringek lehetnek a ludasak, hiába futott keveset, a szimeringek elöregszenek 25-30 év alatt, megeszi őket az idő.
2016. júl. 7. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Lehet hogy a papesz kettesben tette meg azt a 63 e kilométert akkor pedig szia motor
2016. júl. 7. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Bocsi hogy későn reagálok, de eddig nem nagyon volt időm gép elé ülni, meg az autóval se tudtam foglalkozni. Tegnap előtt öntöttem olajat a motorba és kb 1 liter ment bele. Szerintem az nagyon sok 1000km alatt. Aztán gondoltam kerülök 1et vele. Le volt levegősödve, fel pumpáltam az ac pumpával a benzint, erre fogta magát és el kezdett erősen csöpögni a benzin. Gondoltam akkor másik autóval el szaladok veszek hozzá ac pumpát, ki cserélem és autókázok egyet a ladával. Igen csak rá néztem az olajra is mondom nem e oda is ment benzin. És oda is ment. Az elő fordulhat hogy a rossz ac pumpa miatt ehette az olajat? De azt nem értem hogy miért nem füstölt. Az utolsó válaszolónak meg annyit, hogy a papa tuti nem 2esbe tette meg a 63 ezer km-t, mert faluba lakott, és a szomszéd falu is legközelebb 15km-re volt, és annál kisebb távolságra elő se vette. Sose volt boltba járós autó. Egy ismerősömön keresztül sikerült hozzá jutni az autóhoz, aki ismertr az öreget, és ő is mondta, hogy a faluba nem lehetett látni az öreget sose autóval.
2016. júl. 8. 13:20
 8/11 A kérdező kommentje:
Még annyit szeretnék kérdezni, hogy ilyenkor hogy cseréljem le az olajat, ha benzines lett? Mert ugye fel kéne melegíteni olajcsere előtt, de így nem szeretném be indítani. Arra gondoltam, hogy így hidegen le engedem az olajat, gondolom így ki jön a java benzines olaj, aztán veszek 8 liter olajat, 4et bele öntök, aztán kerülök vele, hogy rendesen fel melegedjen és utána le cserélem azt is.
2016. júl. 8. 13:30
 9/11 anonim ***** válasza:

Az ac pumpánál/ból csepegett? Mert akkor csak útánna kell húzni a csavarokat. Honnan tudod biztosra h ment az olajba is benzin?

Én nem csinálnák 2 olajcserét, inkább nézz útánna a motor tisztítót hogy kell használni (ha jól tudom olaj csere után kell bele önteni az ujj olaj előtt és azzal járatni a motrot és útánna leengedni- és jöhet az olaj és az ujj szűrők- de ebbe nem vagyok biztos szóval nézz útánna hogy kell használni).

2016. júl. 8. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Milyen olajat használsz? -Mert az én időszámításunk előtti Swiftem zabálja a Castrolt,viszont az egyik legolcsóbb kategóriájú olajból alig eszik...
2016. júl. 9. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!