Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autómat eladtam egy neppernél,...

Autómat eladtam egy neppernél, szégyen szemre nemigazán olvastam el, akkor mit írtam alá, van most valami tehendőm?

Figyelt kérdés
Tehát eladtam kőkemény 70.000ft ért az agyonhasznált f astrámat, mint most kiderült számomra, nem is eladtam, hanem valami bizományi szerű szerződést kötöttem velük. Azóta semmit nem hallottam felőlük, ez márciusban volt, de most elkezdtem parkolási bírság felszólításokat kapni az azóta eltellt időből... Na ilyenkor mi van?

2016. jún. 27. 12:13
 1/5 anonim ***** válasza:

Fura fickót találtál magadnak!

A hivatalos kereskedők már évek óta nem bizományban árulnak, mert van lehetőségük ingyen átiratni a cégre az autókat.


Mindenesetre ha bizományos értékesítésre szerződtél is velük - és még biankó adásvételit is írtál, mint a régi szép időkben - akkor is meg kell kapnod az adásvételiből a te példányaidat, ha időközben eladták az autót. Azzal pedig le tudod jelenteni az eladást, és mentesülhetsz a parkolási pótdíjak alól is.

2016. jún. 27. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Amikor "eladtad" az autót, nem mentél be az önkoriba bejelenteni? Ha valami nem lett volna megfelelő a papírodon, már ott kiderült volna.

Ha bejelentetted, és elfogadták, akkor hivatalosan már nem a te neveden az autó. Jártam én is így anno. A parkolási felszólítóra elküldtem az adásvételi, az önkormányzati bejelentés fénymásolatát és csend lett.

2016. jún. 27. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Akkor menjek be a kereskedésbe, kérdezzem meg, hogy eladták e már és ha igen, akkor kérjek az adásvételiből és azzal menjek be az önkormányzathoz?


És mi van a másik esetben, ha pl nem adták el, és ők kapták a parkolási büntit?

2016. jún. 27. 13:29
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem érted...leadtad-e a tőlük kapott papírt az önkori ügyfélszolgálatnál? Magyarán, lejelentetted, hogy megváltál az autódtól?
2016. jún. 27. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
de ha bizomanyosba adja addig a neven van mig nem kerul az auto eladasra. kereskedohoz menni adasvetelit irni azzal meg a okmanyirodaba es ennnyi. a bizomanyiba adod en ugy tudom hogy csak akkor kerul le a nevedrol ha ok eladjak. de ha adasvetelivel adod el a neppernek akkor azonnal lekerul mihelyst mesz az okmanyirodaba.
2016. jún. 27. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!