Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Le fog járni a műszaki 4 nap...

Le fog járni a műszaki 4 nap még beleférhet? Többi lent.

Figyelt kérdés

Olyan gonddal állok szemben hogy Július végén le fog járni a műszaki vizsgája az autónak egyéb okokból nem tudom le műszakiztatni, ha augusztus első munka napján

ezt megteszem akkor lehet valami következménye? Természetesen az autót nem használnám az a ház udvarán állna, a műszaki vizsgáztató hely, ahova remélem személyesen is elvihetem az kb 800 méterre van.

Illetve így akkor 16290 a vizsga díja??



2016. jún. 30. 14:21
 1/10 anonim ***** válasza:
Persze, lejár a műszaki és amikor van kedved mondjuk 2 hónap múlva bemégy a vizsgaállomásra és kérsz vizsgaidőpontot ami csak arra az útvonalra érvényes azon a napon. Elvileg még meg is lehet hosszabitani, én úgy jártam,képzeld, hogy tudtam lejár, de nekem kellett menni Pécsre fogtam kértem hosszabítást, hogy mondjuk nem elsején viszem műszakira hanem hatodikán, és arra kértem időpontot, addig használhattam is a járgányt.
2016. jún. 30. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Előző vagyok, #1-es


Udvarba állhat nyugodtan... sőt én anno utcán tároltam lejárt műszakival.

2016. jún. 30. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Ez kerül pénzbe??
2016. jún. 30. 14:40
 4/10 A kérdező kommentje:
Mármint amit említettél, az a papír amivel egy útvonalon mehetek... 2 utcát kell csak mennem.
2016. jún. 30. 14:41
 5/10 anonim ***** válasza:

Az ilyen utolsó pillanatban való vizsgáztatások elkerülése érdekében hozták azt a jogszabályt, hogy egy hónappal korábban már elviheted vizsgáztatni az autódat - nem a korábbi dátumot, hanem a lejárat napjához hozzáadott 2 évet írnak a műszakiba.

Ha 2016. július 30-án jár le a műszakid, akkor bármikor júliusban elmész vizsgázni, 2018. július 30-at írnak új érvényességhez!

2016. jún. 30. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
hát én az augusztuban tudnám csak mert elég sokat kell rákölteni hogy ne kössenek bele semmibe lengéscsillapító, légkondi, olajcserék, fékbetétek, fékfolyadékkal az mind mint pénz élni is kell ... még nem tudom hogy lesz de lehet hogy átmegy augusztusba.
2016. jún. 30. 15:02
 7/10 anonim ***** válasza:
Gondolom azt nem tudtad, hogy most fog lejárni, kár hogy nem írják bele a műszakiba mikor jár le, hogy az ember felkészülhessen, mi?
2016. jún. 30. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Elvileg ugye tilos érvényes műszaki nélkül utcára menni az autóval, de ha ilyen közel van akkor egy kis gyomorgörccsel letudhatod ezt a távot. Egyébként meg nem kell parázni, működő klíma nélkül is levizsgáztatják az autót, azt se nézik hogy mikor cseréltél fokfolyadékot. Szóval vidd el nyugodtan jövő hónap elején vizsgára, ott majd megnézik az autót és ha minden oké, akkor meg is kapja a műszakit, ilyenkor nem kérnek külön pénzt az előzetes átvizsgálásért, azt beleszámolják a vizsga árába, ami nem lesz 20000 Ft alatti összeg, mert a 16 ezer akármennyi az csak a hatósági díj, a vizsgát szerződött magánvállalkozások csinálják. Idéntől már nem viheted az autódat NKH-hoz vizsgára, hacsak nincs valamiért megszabva hogy csak oda viheted (taxi, busz, oktató autó stb).
2016. jún. 30. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
ÓÓ hogy, hát köszönöm! az szomorú,hogy én nem vihetem oda, pedig 16290et még kibírnék mert az úgy nem érint meg mint 25.000ft amikor semmit se csinálnak vele elviszik, és mire visszakapom a 3/4ed tank benzint kijárják vele nem tudom mit csinálnak vele elmennek 2x Sopronba vagy nem tudom. meg nem szívesen adom ki a kezeim közül, 4éve a vizsgáján meg utána mondták hogy belement egy gödörbe , hát mért nem kerülte ki??? meg amikor visszakapom sose olyan mint előtte prüszköl rángat minden baja van jó néhány napba telik míg visszarázódik és megnyugszik hogy a szerető gazdi vigyáz rá. ja arról nem is beszélve hogy 4ből csak 3 henger volt... kapásból 60.000res számlával nyitottak, meg ráfogták hogy kormos a gyertya azt is kicseréltették volna holott nyomorultba akkor még volt benzin, végül ez oldotta meg a gondot és nem kellett benne cserélni semmit, tapasztalat, mindig tankolj mielőtt szerelőhöz viszed! Szomorú!
2016. jún. 30. 20:04
 10/10 anonim ***** válasza:
Nem kerül semmibe a hosszabbítás. Tudok/hallottam olyat, hogy úgy vitték át a autót, hogy nem volt fék csak kézifék, és azt húzogatták ha blokkolni kellett, ja meg sebességbe vágták. Azért, hogy legyen műszaki és tudjanak tovább mókúlni rajta...
2016. jún. 30. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!