Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A BMW tulajdonosokat miért...

A BMW tulajdonosokat miért utálják ennyire Magyarországon?

Figyelt kérdés

Engem meg különösen utálnak, mert fiatal vagyok.


19 éves korom óta dolgozom Ausztriában, mellette levelezőn csinálom az egyetemet.

Én akartam, hogy így legyen, sokszor fárasztó, de hát ez van,ezt dobta a gép.


Annak idején, vettem egy "kijáró autót", mivel valamivel ki kellett járni.

Egy 1. generációs Laguna volt, 1.9 DTI motorral, nem húzott olyan jól, de a nagyon megbízható volt.

Azért választottam ezt, mert napi 150 kilométerre kényelmes autó kell.


2 hónapja viszont sikerült vennem az 2009-es évjáratú 5-ös BMW-t.


Volt, amikor be is szóltak.

Piros lámpánál, mellettem levő autós átkiabált, hogy "na mi van apuci odaadta a kulcsot?"

22 éves vagyok, de elég kölyökképű, gyakran alkoholos ital vásárlásánál is személyit kérnek.


Vagy, sokszor összesúgnak a hátam mögött, "tuti nem az övé a verda".


De, a közlekedés folyamán is, amikor a Lagunával mentem, akkor mindenki udvarias volt, beengedett.

A BMW-nél viszont nem,éppen az ellentét tapasztalom.



2016. júl. 8. 14:33
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
44%

"De, a közlekedés folyamán is, amikor a Lagunával mentem, akkor mindenki udvarias volt, beengedett.

A BMW-nél viszont nem,éppen az ellentét tapasztalom."

A BMW-sek ugyanazt kapják vissza, ahogy ők is viselkednek. Én se engedek be soha egyet se, mert 99%-ban bunkó, "ki ha én nem" típusú vezetővel rendelkeznek.

2016. júl. 8. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:

Azt mondják páran, az autó megváltoztathatja a tulajdonosát.

Én mondjuk nem hiszek ebben.


Ugyanúgy közlekedek, mint előtte és igen, használok indexet.


Annyi a különbség, hogy bárrabban előzök vele.Nagyon könnyű vele előzni.

2016. júl. 8. 14:40
 3/22 anonim ***** válasza:
52%
Én elhiszem, hogy normálisan közlekedsz, de mint mondtam 99%-ra ez nem igaz... Így aztán könnyen általánosítanak az emberek.
2016. júl. 8. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
51%

Ez olyan, mint amikor egy bevándorlót felrúgott egy magyar nő, ez benne volt a külföldi hírekben is.

Utána pár hónappal már azt olvastam sokat külföldiektől, hogy mi magyarok 99%-ban ilyen kötsög állatok vagyunk.

Így épülnek a sztereotípiák.


Különben amióta tart a BMW utálkozó fesztivál Magyarországon az interneten (az angoloknál van még ilyen de ők még rosszabbak mint a magyarok), én direkt figyelem őket és arra a meglepő következtetésre jutottam, hogy 10 BMW-sből mindig 1 az amelyik valamilyen problémát okoz. De hát úgyis mindenki azt az egyet veszi észre mert BMW és a többi normálisat észre se veszik, csak az olyanok mint én akik direkt figyelik.

Ezt leszámítva még a nagy autómániákusok tudják, hogy az Audi is már régóta erőltetett lejárató kampányt folytat a BMW ellen a reklámaiban. De ez csak most eszembe jutott, nem akarok állást foglalni egyik márka mellett sem.

A legjobb ha Magyarországon nem vesz az ember semmilyen autót sem, mert sok bar0marc az autója alapján ítéli meg a másikat. De ha biciklit veszel az se jó mert akkor kötsög bicilis vagy. Ha azt se és gyalog jársz akkor kötsög gyalogos.

2016. júl. 8. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
89%

#4 megmondtad a tutit.....de teljesen igaz

Kérdező a passatosok is ezt kapják a suzukisokat meg szivatják a barmok.

2016. júl. 8. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%
#1 na, ismered a BMW-sek 99%-át? Jól nyomod.
2016. júl. 8. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
62%

Egyszerű a válasz: irigyek. Ha jobb az autód, mint az övék, akkor irigyek és így mutatják ki.

Továbbá ahogy a 4-es is mondta, ezért az internet a legnagyobb bűnös, már a nagy hírportálok is naponta osztanak meg videókat BMW-s balesetekkel, hogy na a bunkó BMW-s... Régebben nem volt ez az utálat, pedig már 10 éve is hurcolták be a régebbi BMW-ket.

2016. júl. 8. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%

Nagy részük szerintem nem bunkó.

Ez a bunkó bmw-s sztereotípia szerintem a 90-es évek elején alakult ki. Aki jól játszotta ki a rendszerváltás adta lehetőségeket, az vagy BMW-t vagy Mercedest vett, mert megtehette és mert státuszszimbólum volt. A Merci akkoriban még nagyon a kényelemre ment, nem igazán volt sportos autójuk. Na de a BMW!

Tehát a vadul előzgető, turakodó, villogó autó szinte csak BMW volt az utakon. Ez keményen be is rögzült a köztudatba.


Ma már bárki vehet használtan BMW-t, a hülyegyerektől a családapáig, a nyugdíjasig bárki.

Az a gond, hogy a szteretípia megmaradt, viszont a bmw-t használók tábora kiszélesedett.

Ha nagyobb gázzal indulsz el a lámpánál, egy bmw-vel, akkor bunkó bmw-s vagy. Ha megelőzől valakit, akkor is. Ha kilógatod a kezed az ablakon, akkor is. Bármit csinálsz, egy bunkó bmw-s maradsz.

2016. júl. 8. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim válasza:
73%

Nem az autóval van a probléma, hanem az emberekkel.

Viszont a problémás emberek jellemzően pár márkát és típust részesítenek előnyben. Szóval egy agresszív, offenzív vezetési stílusú ember ritkán választ kis teljesítményű és méretű vagy kimondottan praktikus autót.

2016. júl. 8. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
61%

Tudnék írna legalább 5 példát de most csak a legfrissebbet írom. 2 napja bevásárolni mentem, én haladni akartam, amikor is a 70-es táblánál a belső sávban 50 km/h-val mint haladt egy régebbi 7-es BMW. A nagy kövér barna kar természetesen lógott ki belőle oldalra. Úgy volt vele h gondolom 2B..ok meg , én vagyok itt a császár" és 50-el ő nyugodtan haladhat, midenki más utána. Erre én megvillogtam 4x-5x , majd mire ezután sem húzódott félre (pedig megtehette volna , mert a külső sávban éppen nem jött senki ekkor természetesen) . Ezután jött a duda kb. 5 másodpercig, de ekkor már 200 volt a vérnyomásom. Erre sem történt semmi. Ezután lejebb húztam az ablakot és mutattam neki egy szép középső újat, majd beletapostam a gázba (hozzá teszem, hogy nagyságra meg tekintélyre nekem is meg van az a kaliberű autóm) , ezután kimentem a külső sávban , amjd bevártam őt , aztán elkezdtünk kommunikálni egymással. Én számon kértem, hogy ugyan mi a jó édes.k..a..ért szüttyög 50km/h-val a belső sávban , kilógatott csülökkel, mint a Rotschild báró, mikor a külső sáv tök üres?? Erre a válasz az volt,hogy akkor álljak félre. Természetesen nem álltam félre, ezután még kb. 3x elmodnta h álljak félre, de természetesen nem tettem, hanem elmagyaráztam neki h ne neki álljon feljebb, hanem legközelebb takarodjon ki a külső sávba. Ezután beleléptem a gázba aztán otthagytam.


Több iylen sztorim is van, ez most csak a legfrissebb. Egyébként igen, ezek után már ha meglátok egy bmw-t nálam alapból a bunkóparaszt kategóriáról indul , és én is úgy szoktam hozzájuk állni. Köszönjék maguknak, megdolgoztak érte!!

2016. júl. 8. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!