Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ki vezet jobban?

Ki vezet jobban?

Figyelt kérdés
Az aki ébredés utáni fél órában kocsiba ül, vagy az aki lefekvés idő után egy-két órával közlekedik autóval ?

2016. júl. 19. 13:55
1 2
 11/14 Beviz Elek ***** válasza:

Ha kipihenten kelek és pattanok a kocsiba, akkor semmi bajom, ugyan így ha kipihenten kelek reggel és következő hajnalban még vezetek akkor sincs baj.


Ha elmegyünk a végletekig, tehát ha már eleve zombiként kelek, akkor kómásan, könnyező szemekkel vezetek lassú reflexekkel (pl egy hosszú nap után 2-3 óra alvás és újra indulhatok), ez nem épp életbiztosítás, de az sem ha a lefekvési idő után 1 nappal kell vezetnem.


Ébredés után csak szédelgek, de 40 óra ébrenlét után már volt hogy meg is kellett álljak mert nem bírtam tovább.

2016. júl. 19. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Noha nem hivatásszerűen, de 40 éve vezetek. Az én megítélésem szerint az első kategória fog nagyobb biztonsággal célba érni. Egy baleseti sebész barátom is így halt meg. Egy maratoni ügyelet (melyben reggel felé már befigyelt egy kis alvás is) után ment hazafelé, és elaludt a volánnál.
2016. júl. 19. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi véleményeket, érdekesek voltak !
2016. júl. 26. 14:35
 14/14 anonim ***** válasza:

Még nem vezettem (illetve végülis de, mert épp tanulom, legelején vagyok), csak kerékpározni szoktam.


Szerintem attól függ, hogy inkább bagoly vagy pacsirta típusú.


Én ébredés után egy órán keresztül még alszom, ha 6-7 között kell kelni. Ha előtte, akkor is még alszom, de érdekes, joban összeszedem magam. Ha 8 környékén kell kelni, akkor totál jól vagyok ébredés után 3 perccel is. (Ezek kb. függetlenek a lefekvési időponttól.)


Ha aktív a napom, házimunkázom, emberekkel találkozom, teszem a dolgaimat, már este 9-10 körül nagyon el tudok fáradni. Ha nincs, ami lefárasszon, hobbizok, gépezek, akkor pont este pörgök fel.



Nálam tuti ettől függne!


Bár kerékpározásra nem tudnám rávenni magam késő este, álmosan, viszont korán reggel sikerült, örültem is, hogy nem üttettem el magam, félig aludtam a nyeregben :D

De az autóvezetés nem testmozgás, nem fizikai mozgás.

2016. júl. 31. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!