Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyan szedjem le a kereket?

Hogyan szedjem le a kereket?

Figyelt kérdés
a suzukim kerekét akarom le szedni de van egy kis probléma szerintem oda rohadt kb 2 éve el hagytam azt a kis porvédő kupakot ami a felnin van rajta azóta fent van a kerék és valószínüleg be jutott a nedvesség és oda rohadathogyan tudnám leszedni ugy hogy ne tegyek kárt a felniben mert elég durván oda van rohadva?

2016. júl. 25. 17:19
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Első vagy hátsó?
2016. júl. 25. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
első
2016. júl. 25. 17:40
 3/13 veterán vas ***** válasza:

A suzuki felnit 4 db. 12-es acélcsavar rögzíti. Ha heteken át vízzel locsolod, akkor sem tud úgy összerohadni, hogy ne lehessen a csavarokat kihajtani.

hatlapfejű crovával, vagy keresztkulccsal megtekered, max. pattan egyet a "fémes "kötés" ;) és onnan nyertél. Ennyitől a felni nem tud megsérülni.

2016. júl. 25. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
nem a csavar rohadt oda hanem a kerék agy közepe rohadt oda felnihez
2016. júl. 25. 17:53
 5/13 anonim ***** válasza:
mi is igy jartunk csak opel vectraval. megvettuk azt mikor csereltetni akartuk a teligumit nyarira, alig birtak leszedni a szervizben. ott kalapaccsal kopogtattak a felnit, meg valami gumikalapaccsal utogettek, mire nagy nehezen lejott. meg persze elotte befujtak jo sok rozsdaoldoval, vagy mivel, nem tudom pontosan.
2016. júl. 25. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Befújod csavarlazítóval (WD-40 is jó) és hagyod állni néhány órát utána kalapáccsal finoman megütögeted a felnit (nem leütögeted!) és próbálod leszedni. Aztán ha majd visszarakod akkor kensz egy kis (tényleg csak kicsi) gépzsírt az illeszkedő felületekre, aztán többet nem lesz ilyen gondod.
2016. júl. 25. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
79%

Én úgy oldottam meg, hogy kicsit lazítottam a kerékcsavarokon (de nem lötyögősre), kicsit elindultam a kocsival előre, majd jó nagy fék, majd hátra, jó nagy fék. Meg ugyananezt eljátszottam a kézifékkel is. Hallod a koppanást, mikor meglazul.

Ezután már könnyen lejön

2016. júl. 25. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

JA és ahogy előttem is írták, az ominózus részt kicsit megsmirglized, letörlöd, majd bezsírozod, és úgy rakod vissza a kereket. Többet nem fog berohadni.

Normálisabb gumiszervízben is bekenik/befújják trutyival.

2016. júl. 25. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 veterán vas ***** válasza:
0%

A #7-es ötletét "kicsit" finomítanám. Pár mm-t meglazítod mind a négy csavart, majd megfogod a kerék tetejét és erőből megrángatod. Aztán arrébb tolod (forduljon 180°-ot és újra). A fellazított kerékkel való fékezgetést nem nagyon ajánlanám.....

Ha lejött, a felni közepét nyugodtan letisztíthatod fémtiszta felületig.

Nem kötözködök, de milyen az, hogy 2 éve nem volt leszedve egy kerék???

2016. júl. 25. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
4 évszakos gumi van rajta
2016. júl. 26. 08:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!