Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Vettem a napokban egy autot...

Vettem a napokban egy autot es akitol en vettem az csinált eredetiseg vizsgát de nem irata át azzal az eredetiseg vizsgás papiral én is irthatom az autot? Vagy ujat kell csinálnom?

Figyelt kérdés
2016. aug. 1. 14:58
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Nem vettél semmit.

Csak tulajdonostól lehet autót vásárolni, ha az illető nem jegyeztette be az okmányirodában a tulajdonjogot, és úgy "vetted meg", az okmányiroda vissza fogja dobni a papírokat: az eladó nem tulajdonos, az autó nem írható át.

2016. aug. 1. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Az okmányirodába olyan, szabályosan kitöltött adásvételi szerződést vigyél, amelyen az eladó adatai megegyeznek azzal, aki náluk a rendszerben be van jegyezve tulajdonosként. (nem árulják el ki az, az adatoknak kell egyezni)
2016. aug. 1. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

adás vételit mindent rtunk hogy en meg vettem az autot tölle

csak öö el kezte az auto át iratását es meg csinálta az uzembe tarto papirt es azt monta hogy ezzel en meg uztam az eredetiseg vizsgát mert 60 napig ervényes

2016. aug. 1. 15:30
 4/12 A kérdező kommentje:
szoval öö meg vette az autot de nem rata át csak eredetiseg vizsgát csnált es ugy adta el nekem szoval az öö köztes adás vetelie is nálm van igy at irathato az auto csak ara vagyok kiváncsi hogy telleg jo az oo redeti seg vizsgálata hogy at tudjam iratni mert akkor 17000 ezerel olcsoban beg csinélom az át iratást
2016. aug. 1. 15:32
 5/12 anonim ***** válasza:
Így nem fogod tudni átírni.
2016. aug. 1. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
mert amig öö nem irata át az autot akkor nem fogom tudn iratni??? vagy ezt nem ertem mert ne tudnám??? öömeg vette egy x személytol az autot es mivel oo nem tudta át iratni attol meg el adhatja es atol még át irathato az auto
2016. aug. 1. 15:37
 7/12 anonim ***** válasza:

Az eredetiség vizsgát igazoló papír a lejárat dátumáig érvényes.

Ha megvan az adásvételi-lánc, s abból egyértelműen kiderül, hogy az eladó a tulajdonos, átíratható az autó, de egyértelműen kiolvashatónak kell lenni a papírokból, az okmányirodában nem érdekli az ügyintézőt a szóbeli kiegészítés, neki csak a dokumentáció számít.

A törzskönyv meg van, nálad van?

2016. aug. 1. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
igen meg van es minden adás vételi..... meg van
2016. aug. 1. 15:41
 9/12 A kérdező kommentje:
csak ezt akartam ki deriteni hogy az eredetiseg vizsga annak a személynek a nevere szol kitöl vettem az autot es akkor azzal az eredetiseg vizsgás paipiral irathatomee vagy ujra el kell vigyem eredetiseg vizsgára
2016. aug. 1. 15:43
 10/12 anonim ***** válasza:

Szedd össze az összes papírt, menj be az okmányirodába, és ott kérdezd meg, rendben van-e így, átírják-e az autót.

Ne húzd az időt, az eredetiség vizsga igazolás most kevésbé fontos.

2016. aug. 1. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!